Sculpto PRO2: Przegląd specyfikacji

Sculpto PRO2: Przegląd specyfikacji

Cechy charakterystyczne

Podobnie jak Sculpto+, Sculpto PRO2 jest drukarką przeznaczoną dla studentów i początkujących, którzy chcą drukować zabawne projekty bez większych problemów.

Wyceniana na 500 $, ta drukarka 3D ma wyróżniać się łatwością obsługi i bezpieczeństwem, dwoma czynnikami, które zdecydowanie przemawiają do nauczycieli i rodziców, którzy chcą mieć drukarkę 3D do użytku domowego. Oto niektóre z funkcji, o których powinieneś wiedzieć:

Korzyści płynące z obrotu

Mechanizm obrotowy zastosowany w Sculpto PRO2 odróżnia tę drukarkę 3D od zwykłej maszyny FDM, ponieważ zarówno okrągła platforma jak i ramię ekstrudera poruszają się w ruchu okrężnym w trakcie drukowania modelu 3D.

Nie tylko zwiększa to ogólną prędkość, ale również sprawia, że proces drukowania jest hipnotyzujący, niemal jak oglądanie mechanicznego baletu. Pomimo zastosowania specyficznego stylu drukowania, Sculpto PRO2 jest łatwy do złożenia i rozpoczęcia drukowania.

Łatwy montaż

W skróconej instrukcji, proces konfiguracji jest opisany w pięciu prostych krokach. Po rozpakowaniu Sculpto PRO2, należy umieścić drukarkę 3D na płaskiej powierzchni, podłączyć ją do prądu, umieścić platformę na obszarze roboczym, włączyć zasilanie i podłączyć ją do aplikacji, gdy zacznie migać na żółto. To wszystko, co jest potrzebne, aby uruchomić tę maszynę.

Po pobraniu i podłączeniu do aplikacji Sculpto App, będziesz musiał również skalibrować oś Z. Jest też uchwyt na filament, który trzeba złożyć, ale to powinno zająć tylko kilka minut.

Ograniczone opcje filamentu

Mówiąc o filamencie… Ta drukarka 3D jest przede wszystkim przeznaczona do drukowania z materiału PLA, a konkretnie z materiału oferowanego przez Sculpto. Producent oferuje obecnie 15 różnych kolorów materiału PLA i jest dostępny do zamówienia na stronie Sculpto.

Sculpto zaleca używanie swojego filamentu, aby osiągnąć wyższy wskaźnik sukcesu. O ile technicznie możliwe jest drukowanie z filamentów innych marek, może to prowadzić do awarii mechanicznych, spadku ogólnej żywotności drukarki 3D, a także utraty gwarancji.

Plusy i minusy aplikacji Sculpto

W przeciwieństwie do innych drukarek 3D, które wymagają od użytkownika przeszukiwania repozytoriów modeli 3D w celu znalezienia odpowiedniego modelu 3D, Sculpto zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 100.000 darmowych projektów do druku 3D – w tym integrację z Thingiverse.

Aplikacja Sculpto ma prosty interfejs i jest łatwa w użyciu, ale jest też nieco ograniczona. Nie posiada wszechstronności i nieskończonego wachlarza ustawień, które oferują bardziej zaawansowane slicery do druku 3D, takie jak Cura czy Simplify3D, ale wciąż pozwala użytkownikom na duplikowanie, obracanie i zmianę rozmiaru modeli 3D. Kiedy przychodzi czas na drukowanie, użytkownicy mogą wybrać pomiędzy trzema różnymi ustawieniami jakości druku: dokładnym, normalnym i szybkim.

Większość desktopowych drukarek 3D FDM wykorzystuje kable USB lub karty SD do przesyłania modeli 3D, ale Sculpto PRO2 jest całkowicie zależna od łączności bezprzewodowej. Za pomocą aplikacji Sculpto App, projekty są przesyłane z chmury do drukarki przez WiFi.

Główne różnice między Sculpto+, a Sculpto PRO2

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy Sculpto+ i Sculpto PRO2, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jest zwiększona objętość robocza. Producent chwali się, że użytkownicy mogą teraz drukować obiekty „wielkości piłki nożnej”, czyli o objętości 200 x 200 mm dla tych, którzy wolą posługiwać się liczbami. Dla porównania, Sculpto+ ma objętość 200 x 160 mm.

Podczas pracy Sculpto PRO2 jest również niezwykle cichy. Jest to szczególnie pomocne w klasie lub innym miejscu edukacyjnym, gdzie należy ograniczyć do minimum rozpraszanie uwagi.

Poza tym, nie jest do końca jasne, czy Sculpto wprowadziło jakieś ulepszenia do wnętrza swojej drukarki 3D. W przypadku Sculpto+ doświadczyliśmy kilku problemów związanych z zatykaniem się dyszy i ogólną jakością druku. Mamy nadzieję, że producent zajął się tymi kwestiami w swoim najnowszym modelu.

Specyfikacja techniczna

SPECYFIKACJE OGÓLNE

  • Materiały eksploatacyjne: Sculpto PLA, 1,75 mm
  • Objętość druku: 6,3 litra (6283 cm3)
  • Pole robocze: 200 x 200 mm
  • Wysokość warstwy: 0,15 mm – 0,4 mm
  • Łączność: WiFi
  • Głóśność pracy: 45 dB

ROZMIAR I WAGA

  • Powierzchnia podstawy: 420 cm2
  • Waga: 2,7 kg

Źródło: https://all3dp.com