Scandy wprowadza skanowanie 3D na telefony z Androidem

Scandy wprowadza skanowanie 3D na telefony z Androidem

Scandy to firma specjalizująca się we wszystkich rzeczach 3D. Ich pierwszy produkt zamieniał zdjęcia 3D w ciekawe, kuliste odbitki. Teraz prezentuja swój kolejny produkt: Smartfonowy skaner 3D za 500 dolarów. Ich celem jest ułatwienie skanowania obiektów w 3D.

„Scandy Pro pozwala” na uchwycenie otaczającego nas świata za pomocą przypinanego aparatu w urządzeniu z systemem Android. Jego celem jest ułatwienie drukowania pełnokolorowych wydruków 3D dla każdego, kto posiada odpowiednią technologię. Aby wprowadzić tę technologię do większego grona odbiorców, firma ogłosiła, że pozyskała rundę finansowania w wysokości 1 miliona dolarów.

„Jako twórca, potencjał tworzenia dokładnych wymiarowo modeli w skali submilimetrowej z systemu, który kosztuje mniej niż 500 dolarów, jest czymś, o czym marzyłem od lat” – mówi współzałożyciel i CTO Scandy, Cole Wiley. „Jestem naprawdę dumny, że jesteśmy w stanie dostarczyć takie rozwiązanie”.

Jak działa skaner 3D w smartfonie?

Jak wynika z ich wideo, smartfonowy skaner 3D już działa. Wykorzystuje on technologię od pmdtechnologies, światowego lidera w dziedzinie czujników obrazu 3D Time-of-flight. Skaner 3D to niewielkie urządzenie, które wystarczy przypiąć do telefonu z systemem Android i wykorzystać kabel do przesyłania danych.

Rozdzielczość czujnika 3D Scandy Pro wygląda dość imponująco: może on skanować z precyzją do 0,3 mm i mógłby stanowić odpowiednik drogich rozwiązań skanujących. Oprogramowanie jest w stanie skanować około 3 klatek na sekundę w pełnym 3D. Następnie kompiluje i renderuje te skany w aplikacji. Można następnie wyeksportować swoje skany do ulubionego programu do modelowania 3D. Ponadto, modele mogą być eksportowane do wykorzystania w grach wideo lub dla aplikacji AR/VR. Można też, oczywiście, wydrukować je w 3D.

Na rynku jest jak na razie kilku uznanych graczy. Na przykład 123D Catch Autodesku ma znacznie niższą rozdzielczość, ale w przeciwieństwie do Scandy Pro, nie opiera się na dodatkowym sprzęcie do wykonywania swoich skanów 3D. Również eora 3D chce zaoferować wysoce precyzyjne skanowanie 3D na smartfonie.

Scandy udostępnia obecnie deweloperom swoje „Scandy Core SDK”. Ich nadzieją jest to, że inni zaczną biegać z technologią, aby stworzyć implementacje skanowania 3D.

Żródło: https://all3dp.com