Revopoint POP: Specyfikacja, premiera i recenzje

Revopoint POP: Specyfikacja, premiera i recenzje

Cechy charakterystyczne

DOKŁADNOŚĆ

Dzięki precyzji, która według Revopoint wynosi 0,3 mm, POP powinien okazać się całkiem dokładnym skanerem 3D. Nie jest to najdokładniejsze urządzenie na świecie, ale za cenę 499$, taki poziom szczegółowości jest dość zadowalający.

Co istotne, Revopoint zaznacza, że podana dokładność została osiągnięta w warunkach laboratoryjnych, więc rzeczywista dokładność działania może nie być aż tak dobra.

TECHNIKA SKANOWANIA

Do skanowania obiektów POP wykorzystuje podwójną kamerę podczerwoną z lornetką strukturalną.

Źródłem światła jest laser klasy 1, co oznacza, że jest bezpieczny dla oczu i nie musisz się martwić, że oślepisz swoich znajomych, skanując ich twarze. Oznacza to również, że nie będziesz denerwować swoich zwierząt domowych, jeśli będziesz chciał je zeskanować, co Revopoint doskonale pokazuje w swoich materiałach marketingowych, skanując plastikową kaczkę.

Dwa czujniki podczerwieni działają tu trochę jak ludzkie oczy, znajdując się na przeciwległych końcach POP, aby wykryć wzór z powierzchni obiektu, wystrzeliwany na niego przez projektor. Daje nam to ogromną liczbę punktów z obiektu, a punkty te – znane jako „chmura punktów” – mogą być następnie przekształcone w siatkę 3D za pomocą oprogramowania.

Na skanerze znajduje się również czujnik RGB, dzięki czemu może on również odbierać kolory.

ROZMIAR I WAGA

Oczywiście, jeśli zamierzasz używać ręcznego skanera 3D, nie chcesz, aby był on zbyt ciężki. Przy wadze 225 g, Revopoint POP nie powinien sprawić, że poczujesz się jak po siłowni, a jego relatywnie niewielki rozmiar wynoszący około 155 x 38 x 26 mm oznacza, że jest również łatwy do przenoszenia.

To co wygląda na naprawdę fajny aspekt tego skanera 3D, to fakt, że możesz go uruchomić na swoim smartfonie, co oznacza, że możesz wyjść i skanować do woli, a jego niska waga i mały rozmiar oznaczają, że możesz go po prostu schować do kieszeni, gdy nie jest używany.

STAŁY LUB SWOBODNY

Możesz wybrać dwa sposoby skanowania obiektów za pomocą Revopoint POP – stały lub swobodny. Jeśli korzystasz z trybu stałego, masz do dyspozycji ograniczony obszar o wymiarach od 50 x 50 x 50 mm do 200 x 300 x 300 mm. Firma Revopoint sprzedaje stół obrotowy, który pomaga w skanowaniu w trybie stałym.

W trybie swobodnym nie ma dolnych ani górnych ograniczeń co do wielkości wybranego obiektu, więc można skanować bez obaw. Z wyjątkiem…

OBIEKTY NIEMOŻLIWE DO ZESKANOWANIA

Tak, wszystko, co silnie odbija światło lub jest przezroczyste, naprawdę nie będzie działać z tym skanerem. Również czarne obiekty, będą niezwykle trudne do zeskanowania. Dlatego Revopoint dodaje do zestawu czarne rękawiczki wielokrotnego użytku, których skaner nie wyłapie, co oznacza, że możesz trzymać obiekty, które chcesz zeskanować bez wnikania palcami w wyniki skanowania.

Oczywiście, skaner w tej klasie cenowej będzie miał pewne ograniczenia, ale ważne jest, aby znać je z góry i móc podjąć świadomą decyzję o zakupie.

JEDEN KABEL DO WSZYSTKIEGO

Dostarczony kabel USB 3.0 zapewnia zarówno transfer danych, jak i ładowanie, więc będzie potrzebny tylko do uruchomienia programu POP. Ponadto jest on przymocowany za pomocą dwóch śrub, co oznacza, że nie powinien zostać wyrwany podczas użytkowania.

OPROGRAMOWANIE

Revopoint dostarcza, poprzez pamięć USB, oprogramowanie do skanowania Handyscan i oprogramowanie do post-processingu 3DmodelProcess. Oba są bezpłatne.

Czy oprogramowanie to jest dobre czy nie, to się dopiero okaże. Wygląda na to, że daje ci narzędzia niezbędne do przekształcenia skanu 3D w model 3D, który może być następnie wyeksportowany jako STL do twojego ulubionego slicera.

TRYBY SKANOWANIA

Jaki typ skanu chcesz uruchomić? Jest kilka różnych opcji, a dokładnie pięć.

Różne tryby są przeznaczone do skanowania różnych rzeczy. Feature mode jest ogólnym trybem skanowania, podczas gdy Marker mode używa markerów (najlepszy do skanowania obiektów bez cech charakterystycznych). Face mode i Body mode są dość oczywiste, a Dark mode jest dla ciemniejszych obiektów. Jednak te ostatnie obiekty i tak będą trudne do zeskanowania.

Recenzje

Jest jeszcze dość wcześnie, aby uzyskać zrównoważone opinie na temat tego, jak dokładny Revopoint POP jest w użyciu i jak się z nim pracuje. YouTuberzy otrzymali wersje Beta skanera, a według Revopoint, kolejne aktualizacje oprogramowania mogą zwiększyć możliwości urządzenia.

Specyfikacje techniczne

SPECYFIKACJA OGÓLNA

 • Wbudowana kamera kolorowa: Nie
 • Skanowanie w kolorze: Tak
 • Częstotliwość odświeżania obrazu w kamerze: NIE DOTYCZY
 • Odległość robocza: 100-275 mm
 • Połączenie: USB 3.0
 • Formaty wyjściowe: OBJ, STL, PLY

WYMAGANIA

 • Zalecany system operacyjny: Win 8/10 64 bit, Android 6.0 lub wyższy, iOS i Mac OS
 • Zalecana karta graficzna: N/A
 • Zalecana pamięć wideo: ≥2G
 • Zalecany procesor: I7-6700
 • Zalecana pamięć: NIE DOTYCZY
 • Certyfikaty: CE, FCC, ROHS

TRYB SKANOWANIA STANDARDOWEGO

 • Źródło światła: Laser na podczerwień (klasa 1)
 • Bezpieczeństwo: Bezpieczny dla oczu
 • Dokładność skanowania: Do 0,3 mm
 • Dokładność wolumetryczna: NIE DOTYCZY
 • Prędkość skanowania i wyrównywania: Nie dotyczy
 • Minimalna objętość skanowania: 50 x 50 x 50 mm

Żródło: https://all3dp.com/