Recenzja skanera 3D Einscan Pro 2X Plus

Recenzja skanera 3D Einscan Pro 2X Plus

Shining 3D Einscan Pro 2X Plus, to nasz najlepszy wybór na wiosnę 2020 roku. Sprawdź naszą pełną recenzję, aby dowiedzieć się, dlaczego.

Na początku tego roku, All3DP odwiedziło biuro Shining 3D w Stuttgarcie, aby dowiedzieć się więcej o skanerze 3D Einscan Pro 2X Plus.

Shining 3D jest jednym z pionierów odpowiedzialnych za ciągłe innowacje, w dziedzinie technologii skanowania 3D. Założona w 2004 r. firma, stała się siłą napędową na światowym rynku zaawansowanych technologii. Podążając śladami profesjonalnej linii produktów do skanowania 3D firmy Shining 3D, która obejmuje Einscan Pro i Einscan Pro +, naszej ocenie poddaliśmy Einscan Pro 2X Plus.

Ten wysokiej klasy skaner 3D, w cenie około 8,500 USD jest przeznaczony do profesjonalnego użytku, szczególnie w zastosowaniach takich jak opieka zdrowotna, edukacja, projektowanie, VR i inżynieria.

Podobnie jak rosnąca przystępność cenowa, która zrewolucjonizowała rynek desktopowych drukarek 3D, technologia skanowania 3D przechodzi nową transformację, ponieważ urządzenia te stają się łatwiejsze w użyciu, tańsze, a co najważniejsze, bardziej zdolne do przechwytywania obrazów 3D wysokiej jakości.

Einscan Pro 2X Plus, to jeden z tych skanerów 3D, który – choć nie jest tani – zapewnia dobry stosunek jakości do ceny. 

Werdykt

 

Plusy

 • Skanuje wyjątkowo dobrze
 • Aktywna społeczność użytkowników, dzieląca się wiedzą
 • Wsparcie również ze strony producenta Shining 3D
 • Bardzo wszechstronny – oferuje zarówno tryb ręczny, jak i statyczny
 • Możesz zapłacić za funkcje, których potrzebujesz i nie płacić za funkcje, które są dla Ciebie zbędne
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Oprogramowanie ExScan Pro jest solidne i proste

Minusy

 • Oprogramowanie wymaga dużej mocy komputera. Upewnij się, że Twój komputer sprosta zadaniu, a nawet gdy jest gotowy, uzbrój się w cierpliwość
 • Oprogramowanie do tworzenia siatki, może czasami nie trafić w odpowiedni marker
 • Jak większość skanerów, problem sprawiają mu włosy, błyszczące i ciemne powierzchnie.

Einscan Pro 2X Plus to imponujące urządzenie. Mówiąc najprościej, robi to, co powinien robić skaner 3D – i robi to dobrze. Einscan Pro 2X Plus stosunkowo łatwo przechwytuje skomplikowane geometrie. Za pomocą tego skanera byliśmy w stanie wykonać inżynierię odwrotną części – a nawet jedyne w swoim rodzaju trofeum, czyli skany kolegów i nie tylko.

Tam, gdzie od czasu do czasu, mieliśmy problemy, oprogramowanie do tworzenia siatki nie wypełniało poprawnie niezeskanowanych obszarów. Jednak jeśli używasz tego w jakimkolwiek profesjonalnym charakterze, prawdopodobnie i tak zakończysz obróbkę skanu w programie CAD. Inne miejsca, w których skaner był mniej biegły, to np. błyszczące przedmioty, niektóre rodzaje tkanin, włosy, struktury kratowe. Skanery 3D zwykle napotykają trudności. Jest to jednak bardziej kwestia ograniczeń technologii, niż konkretnie Pro 2X Plus. I oczywiście istnieją metody, na rozwiązanie tych problemów.

Cechy

Zdjęcie Einscan Pro 2X Plus Recenzja: Funkcje
Einscan Pro 2X Plus z zestawem markerów.

 

W porównaniu do oryginalnego Einscan Pro 2X, model 2X Plus oferuje lepsze specyfikacje w niektórych obszarach, w tym szybsze skanowanie i lepszą dokładność.

Ulepszona wersja zapewnia większą szybkość skanowania zarówno w trybie Handheld HD/ręcznym HD (1 100 000 punktów / s), jak i w trybie Fixed Scan/statycznym (pojedyncze skanowanie <0,5 s). Einscan Pro 2X Plus ma również większy pojedynczy większy zakres skanowania, większą odległość punktową i większą odległość roboczą, dzięki czemu jest nieco bardziej wszechstronny niż podstawowy model 2X. Zgodnie z arkuszem specyfikacji, dokładność skanowania pozostaje taka sama w obu skanerach, podobnie jak dokładność objętościowa i głębia ostrości.

Einscan Pro 2X Plus jest również kompatybilny z pakietem HD Prime Pack, którego nie można używać z Pro 2X, ale wystarczy już porównań tego skanera z innymi modelami. 

Przenośny

Podobnie jak inne ręczne skanery 3D, zaprojektowane przez Shining 3D, Einscan Pro 2X Plus jest zarówno lekki, jak i kompaktowy, dzięki czemu jest przenośny i niezwykle wszechstronny. Z wagą nieco ponad 1 kg, możesz zabrać ten skaner 3D niemal wszędzie, w tym na zewnątrz (pod warunkiem, że zabierzesz ze sobą parasol), rozciągając granice tego, co możesz uchwycić daleko poza to, co może zaoferować system stacjonarny.

Wszechstronny

Skaner Einscan Pro 2X Plus ma trzy różne tryby: Ręczne szybkie skanowanie, Ręczne skanowanie HD i Skanowanie statyczne/ Fixed scan (ze stolikiem obrotowym lub bez). Dysponujesz więc dość dużą swobodą pod względem tego, co możesz skanować.

Skanowanie szczegółów

Einscan Pro 2X Plus doskonale potrafi uchwycić najdrobniejsze szczegóły. Podczas korzystania z trybu skanowania statycznego, dokładność skanowania wynosi 0,04 mm. W trybach ręcznego szybkiego skanowania i ręcznego skanowania HD, minimalna odległość punktu wynosi do 0,2 mm, co pomaga w generowaniu danych 3D o wysokiej rozdzielczości. Możesz również kupić HD Prime Pack, aby jeszcze bardziej zwiększyć szybkość i dokładność.

Modułowa konstrukcja

Dzięki modułowej konstrukcji Einscan Pro 2X Plus, możesz kupować potrzebne narzędzia i nie martwić się, że zapłacisz więcej za funkcje, których nie będziesz używać. Skaner można kupić wraz z kilkoma opcjonalnymi pakietami, które można dodać w celu zwiększenia komfortu skanowania 3D. Kamera do tekstur/ Color Pack umożliwia przechwytywanie pełnokolorowych tekstur wzdłuż geometrii obiektu. Jeśli chcesz użyć stolika obrotowego i statywu w celu zautomatyzowania procesu skanowania, możesz to zrobić, dodając pakiet przemysłowy/ Industrial Pack.

Jak wspomniano, dzięki pakietowi HD Prime Pack, możesz przyspieszyć skanowanie o 30% i uchwycić bogatsze szczegóły. Ten dodatek jest idealny do takich zastosowań, jak ochrona dziedzictwa kulturowego, archiwizacja i inżynieria odwrotna. 

Do celów tej recenzji korzystaliśmy tylko z dodatku Industrial Pack i nie testowaliśmy pakietu Color Pack oraz HD Prime Pack.

Solidna dokumentacja i wsparcie

Zespół Shining 3D zapewnia niezwykle dokładną dokumentację dla Pro 2X Plus. Podręcznik użytkownika przeprowadzi Cię przez wszystkie procesy i funkcje maszyny w przejrzystym, łatwym do zrozumienia formacie. Istnieją również filmy wideo wyjaśniające, w jaki sposób działają niektóre funkcje i jak uruchomić skaner. Wsparcie dla użytkowników skanerów Shining 3D, znajdziemy także na grupie Facebook, o nazwie Einscan Experts, gdzie społeczność pomaga sobie nawzajem i pokazuje swoje skany.

Oprogramowanie ExScan Pro

Być może nawet ważniejsze niż nowy skaner 3D, jest jego oprogramowanie. Shining 3D opracował ExScan Pro, oprogramowanie do skanowania 3D z intuicyjnym interfejsem użytkownika i dobrym przepływem pracy.

Oprogramowanie jest kompatybilne z szeroką gamą formatów plików, zdolnych do wyświetlania STL, OBJ, PLY, ASC i P3.

Poza oprogramowaniem do skanowania, Shining 3D współpracował również z Siemens PLM Software w celu opracowania oprogramowania Solid Edge SHINING 3D Edition. Nie przetestowaliśmy tego w naszym przeglądzie, ale jest on wyposażony w kilka niesamowitych narzędzi projektowych, w tym narzędzi do inżynierii odwrotnej, projektowania generatywnego, modelowania konwergentnego, modelowania synchronicznego i symulacji, połączonych z wszechstronnym narzędziem CAD w jednej platformie.

 

Zdjęcie przeglądu Einscan Pro 2X Plus: z czym to się wiąże
Przechowywanie i transport Einscan Pro 2X Plus będzie łatwiejsze, gdy zdobędziesz tę solidną walizkę.

 

Olbrzymią zaletą Einscan Pro 2X Plus jest jego modułowa konstrukcja. Jeśli potrzebujesz skanera tylko do uzyskania geometrii obiektów i nie interesuje Cię tekstura, nie musisz kupować opcjonalnej kamery do tekstur. Podobnie, jeśli nie planujesz skanować małych, szczegółowych obiektów, prawdopodobnie nie będziesz musiał kupować pakietu przemysłowego/ Industrial Pack, który jest wyposażony w statyw i stolik obrotowy. I na koniec, jeśli nie jesteś zainteresowany zbieraniem skanów o bardzo wysokiej szczegółowości, możesz pominąć HD Prime Pack.

Ale jeśli potrzebujesz dowolnej kombinacji tych możliwości, możesz kupić tylko to, czego potrzebujesz i zawsze możesz ulepszyć maszynę, gdy zajdzie taka potrzeba.

Oto, najważniejsze rzeczy, znajdujące się w poszczególnych zestawach:

Pakiet przemysłowy/ Industrial Pack (opcjonalnie)

 • Stolik obrotowy
 • Statyw

Kamera do tekstur (opcjonalnie)

 • Moduł kolorów

Pakiet HD Prime (opcjonalnie)

 • Moduł główny HD

Oprogramowanie

Zdjęcie Einscan Pro 2X Plus Recenzja: Oprogramowanie
Einscan Pro 2X Plus imponująco zeskanował ten kosz na śmieci o strukturze sieci. Ale jego oprogramowanie do tworzenia siatki, sprawiło nam pewne problemy.
 

Einscan Pro 2X Plus jest dostarczany z ExScan Pro, programem, który może generować formaty plików STL, OBJ, PLY, ASC, 3MF i P3. Zalecany jest procesor Intel I7-8700 z kartą graficzną Nvidia GTX1060 lub nowszą, ponad 4G pamięci ekranowej i 32G lub więcej pamięci (więcej na ten temat w specyfikacji technicznej).

Według producenta, ExScan Pro ma znacznie uprościć proces skanowania 3D. W większości się to udaje.

Skanowanie wstępne

Oprogramowanie ma bardzo przejrzysty interfejs, który jest łatwy w nawigacji, dzięki opcji o nazwie „Tryb pomocy”, który podaje informacje o wszystkich funkcjach. Jeśli napotkasz poważne problemy – których nie mieliśmy w trakcie tej recenzji – istnieje również opcja o nazwie „Teamviewer”, która umożliwia obsłudze klienta zdalny dostęp do twojego komputera w celu uzyskania pomocy technicznej online.

ExScan Pro informuje Cię na bieżąco o przydatnych informacjach, na przykład o ostatniej kalibracji (na szczęście nie musisz często tego robić, chociaż proces jest prosty, ale o tym później), pokaże także w jakim trybie skanujesz.

Przed skanowaniem możesz rozpocząć nowy projekt lub kontynuować pracę nad starszym. Następnie wybierz sposób wyrównania skanu oraz to czy chcesz skanować teksturę, czy skanować bez tekstury (jeśli masz podłączoną kamerę do tekstur) .

Możesz także wybrać rozdzielczość. Im wyższy poziom szczegółowości, tym więcej czasu zajmie skanowanie i więcej pamięci zostanie zajęte na karcie graficznej. Należy o tym pamiętać, ponieważ jeśli duża ilość szczegółów nie jest kluczowa, lepiej zmniejszyć ją do jak najniższego poziomu.

Skanowanie

Po rozpoczęciu skanowania, oprogramowanie pozwala na dostosowanie parametrów dotyczących jasności i wyświetla dane zbierane podczas skanowania. Możesz wyświetlić podgląd skanu przed rozpoczęciem, a gdy będziesz już w trakcie skanowania, poinformuje Cię również, jeśli jesteś zbyt blisko lub zbyt daleko od obiektu, używając skali kolorów od czerwonego do niebieskiego, zasygnalizuje również, jeśli skanowanie obiektu zostanie utracone.

Podczas skanowania, nadal można regulować jasność za pomocą przycisków plus i minus na skanerze, jeśli obraz kamery w oprogramowaniu jest zbyt ciemny lub zbyt jasny. Masz możliwość wykonania tylu przejść, ilu potrzebujesz, aby zebrać wszystkie niezbędne dane. Za każdym razem możesz usunąć te dane, które są niepotrzebne.

Kiedy skanujesz za pomocą markerów, są one wyświetlane w oprogramowaniu jako czerwone kropki, podczas gdy zielony kolor to skan. Starsze skany tego samego obiektu są szare.

Po każdym skanowaniu możesz zaznaczyć i odznaczyć dane, aby je usunąć.

Tak naprawdę nie natknęliśmy się na ten problem, jednak jeśli to, co skanujesz, jest źle wyrównane, oprogramowanie daje również opcję ręcznej naprawy poprzez wybranie kilku punktów na skanie.

Gdy będziesz zadowolony ze swojej pracy, możesz wygenerować chmury punktów. Oprogramowanie daje możliwość ustalenia priorytetu szybkości lub jakości, przy czym większa jakość, to oczywiście więcej potrzebnego czasu. Jest to jeden frustrujący aspekt oprogramowania – niektóre funkcje mogą zająć dużo czasu. Jest to jednak cechą skanowania 3D i tak naprawdę nie można go uniknąć.

Przetwarzanie końcowe

Następnie przychodzi czas na przetwarzanie końcowe. Chociaż ExScan Pro nie ma wszystkich narzędzi do przetwarzania końcowego, spełniających Twoje potrzeby, oferuje kilka bardzo przydatnych opcji. Możesz wyostrzyć skan, wygładzić go, uprościć, aby zużywał mniej danych, ręcznie wypełniać otwory w siatce lub automatycznie zlecać to oprogramowaniu, a jeśli używałeś markerów – automatycznie wypełniać te małe kółka.

Możesz także automatycznie przesłać swój plik, aby wydrukować go w 3D. Jest to część usprawnienia procesów w oprogramowaniu, tak aby wymagały jak najmniejszego wysiłku.

Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie jest dość łatwe w obsłudze. Oferowane narzędzia do przetwarzania końcowego są w stanie wygładzić wiele niedoskonałości, które mogą się pojawić, ale nadal są na tyle podstawowe, że później może być potrzebny dodatkowy program do przetwarzania końcowego.

Jeśli używasz tego w jakimkolwiek profesjonalnym celu, prawdopodobnie masz już AutoCAD lub inne znane oprogramowanie CAD, którego możesz używać w połączeniu z ExScan Pro. Jednak w zależności od złożoności skanowanego obiektu i tego, co zamierzasz z nim zrobić, możliwe jest również, że moc skanera w połączeniu z oprogramowaniem będzie wystarczająca dla twoich potrzeb.

Doskonałość.

 

Kalibrowanie

Kalibracja jest bardzo prosta i trzeba ją ponownie wykonać tylko wtedy, gdy zmieniasz tryb skanowania/ jeśli staje się on mniej dokładny/ jeśli podłączasz kamerę do tekstur lub jeśli właśnie naraziłeś urządzenie na wstrząsy. Poza tym należy go kalibrować tylko raz na 15 dni.

Proces ten jest opisany w oprogramowaniu w krótkich filmach, w miarę przechodzenia od kroku do następnego kroku. Cała procedura jest dokładnie wyjaśniona przez oprogramowanie w trakcie jego wykonywania – prowadzi użytkownika przez cały proces.

Jednak nie jest to całkowicie niezawodny proces. Może się nie powieść, jeśli na płycie są rysy lub na przykład obiektyw nie jest czysty. A jeśli martwisz się, czy skaner dobrze zbiera dane, możesz uruchomić test dokładności, aby upewnić się, że wszystko jest we właściwym stanie.

Markery

Einscan Pro 2X Plus jest wyposażony w zestaw markerów, które można przykleić do obiektów, aby skaner dobrze widział skanowany element. Musisz użyć markerów w trybie ręcznego skanu HD, ale w pozostałych trybach, jest to rozwiązanie opcjonalne.  Markery są łatwe w użyciu, ale bardzo czasochłonne, jeśli chodzi o ich  przyklejanie i odklejanie. Musisz użyć ich dużo – więcej niż się spodziewałeś – aby zawsze było co najmniej cztery w obiektywie jednocześnie.

Powierzchnie odblaskowe

Nie każda powierzchnia jest łatwa do skanowania. Na przykład włosy mogą być bardzo trudnym obiektem, ponieważ wydają się bardzo błyszczące. Inne powierzchnie odblaskowe, takie jak metale, są również trudne do zeskanowania. Aby obejść ten problem, istnieje kilka aerozoli i materiałów powłokowych, które można zastosować.

Dla włosów suchy szampon jest świetną opcją. Użyliśmy tego podczas skanowania ludzi, aby pomóc skanerowi, ale stwierdziliśmy, że musimy użyć dużo, podkreślamy,  dużo suchego szamponu, aby to zadziałało. 

Shining 3D rekomenduje również kilka innych materiałów, aby zmniejszyć połysk przedmiotów, takich jak Helling 3D Laser Scanning Spray, który został specjalnie zaprojektowany do skanowania 3D i jest łatwy do usunięcia.

Jednak nie wszystkie powierzchnie można łatwo spryskać. Skaner nie był w stanie zeskanować czarnego filcowego spodu trofeum. Zawsze można znaleźć obejście problemu i w tym przypadku przykleiliśmy kawałek papieru do dołu, ale wtedy taśma pojawiła się na skanie, a podstawa nie była idealnie płaska.

Skanowanie Einscan Pro 2X Plus… Einstein.

Skanowanie ludzi

Jeśli zastanawiasz się nad zainwestowaniem w skanowanie ludzi, to jest to trochę trudniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że ludzie się poruszają, a ich włosy są lśniące. Wszystko to sprawia, że ​​skanowanie ich zajmuje trochę więcej czasu. Napotkaliśmy wiele powiadomień, że skanowanie zostało utracone, ale istnieją sposoby na obejście tego problemu – na przykład przez przyklejenie znaczników na czyjejś twarzy i tylnej części głowy (choć nie jest to takie proste, jak się wydaje).

Skanowany obiekt musi stać nieruchomo, co jest trudnym wyczynem, biorąc pod uwagę, że projektor LED miga na jego twarzy. Chociaż skaner jest szybki, wykonanie całego skanu głowy zajmuje trochę czasu, więc nie jest to najszybszy proces.

I, jak wspomniano wcześniej, suchy szampon jest koniecznością, chociaż nasz obiekt (tymczasowo) się starzeje.

Starszy redaktor Matt Mensley, spryskany suchym szamponem i gotowy do skanowania w trybie szybkiego skanowania.

Po wystarczającym spryskaniu obiektu, skaner powinien móc zeskanować włosy. Jeśli jednak chcesz to zrobić za pomocą kamery do tekstur, nie kupuj suchego szamponu w białym kolorze, a raczej takiego, który ma konkretny kolor (blond, jasnobrązow, ciemnobrązowy).

Aby naprawdę móc skorzystać z trybu skanowania ręcznego, Shining 3D zaleca bezpłatne pobranie aplikacji AnyDesk na telefon, a następnie zsynchronizowanie jej z komputerem. 2X Plus jest wyposażony w poręczny uchwyt do telefonu, który można podłączyć do samego skanera, aby mieć pewność, że wszystko idzie gładko, bez konieczności ciągłego patrzenia w tył i sprawdzania ekranu komputera.

Jak widać na poniższym skanie, który został wykonany w trybie wodoszczelnym, brakuje pewnych obszarów. Niestety, oprogramowanie nie było w stanie zidentyfikować niektórych miejsc, w których są dziury, i zamiast tego uznało je za celowe. Obszary, które można naprawić za pomocą narzędzia do ręcznego wypełniania, można zobaczyć na zielono, a obszary, które zostały już ręcznie wypełnione na czerwono.

Okazało się, że to narzędzie jest przydatne, ale nie doskonałe. Mimo że możesz wybrać jedną z trzech różnych opcji wypełnienia: Płaskie/Flat, Styczne/Tangent i Krzywizna/Curvature, nie zawsze prawidłowo dopasowują one krzywizny. Jeśli planujesz wykonać przetwarzanie końcowe poza oprogramowaniem, nie stanowi to problemu, ale jeśli liczysz na to, że samo oprogramowanie skanera, spełni wszystkie Twoje potrzeby, możesz czasami sfrustrować się jego ograniczeniami.

Non-watertight/ niewodoszczelny model Matta, z możliwością między innymi ręcznego wypełniania otworów.

Jak widać na grafice, w trybie szybkiego skanowania, skaner miał również problemy z pobraniem materiału swetra, który nosił Matt. W zależności od materiału i jeśli planujesz również wykonać skanowanie tekstury, nałożenie na niego suchego szamponu może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Skanowanie obiektów

Podobnie jak w przypadku problemów z zeskanowaniem swetra Matta, również zmagaliśmy się z niektórymi przedmiotami, które były bardzo ciemne. W takich przypadkach po prostu spryskaliśmy je suchym szamponem, a następnie nie mieliśmy już dalszych problemów.

Jeden staje się dwoma.

Szczególnie podobało nam się przeprojektowywanie części, takich jak ta pokazana powyżej. Skaner nie był w stanie zeskanować oryginalnej części (czarnej) w trybie statycznym/Fixed Scan, ale po spryskaniu suchym szamponem nie miał z tym problemu. Wydrukowaliśmy przeprojektowaną część z PLA bez żadnych podpór, aby zobaczyć, jak wyjdzie porównanie z oryginałem.

Wyniki były imponujące. Mierząc części i porównując je ze sobą, stwierdziliśmy rozbieżność wynoszącą około 2 mm – przeprojektowana część była jeszcze nieco większa.

Podobnie przeprojektowaliśmy również tę część typu turbiny. Zrobiliśmy to również w trybie Fixed Scan. Skaner nie był w stanie dostać się do najgłębszych szczelin obiektu, ani nie mógł uzyskać dużej ilości danych z pustego środka tego obiektu, jednak przy bardzo ostrożnych dostosowaniach, byliśmy w stanie poprawić niektóre wgłębienia lepiej niż inne.

(Wydrukowaliśmy to z PLA na Prusa MK3S, dlatego nie ma idealnych, wygładzonych krawędzi, takich jak w oryginalnej części.)

Jedna jest wyraźnie lepsza, ale jest to bardziej związane z metodą drukowania 3D, niż z czymkolwiek innym.
Ten model nadal wymaga dodatkowej obróbki, aby był idealny. Bardzo wąskie przestrzenie między każdą z końcówek były zbyt ciasne, aby aparat skanera mógł uchwycić je pod większymi kątami. I oczywiście środek powinien być pusty.

Ogólnie rzecz biorąc, skanowanie, choć czasami może być trochę żmudne w przypadku niektórych bardziej szczelinowych elementów, było bardzo skuteczne.

Końcowe przemyślenia

Mówiąc wprost, jest to naprawdę fajny skaner 3D. Jest intuicyjny i po prostu dobry w tym, co robi. Co ważniejsze, oferuje profesjonalny przepływ pracy, które usprawnia cały proces.

Modułowa konstrukcja zapewnia elastyczność inwestowania tylko i wyłącznie w funkcje, których faktycznie potrzebujesz, dzięki czemu nie marnujesz pieniędzy na opcje urządzenia, których nigdy nie będziesz używać. Samo oprogramowanie jest potężne i oferuje niektóre narzędzia przetwarzania końcowego, które – choć niedoskonałe – mogą być wystarczające, w zależności od skanowanego materiału.

I, oczywiście, sam skaner jest solidny, łatwo skanuje przedmioty (i ludzi!) Dzięki projektorowi LED, skutecznie gromadzi dane i przekształcając je w postać 3D.

Jeśli szukasz skanera dla swojej firmy lub miejsca pracy, który oferuje profesjonalny przepływy pracy w rozsądnej cenie, to urządzenie może mieć wszystko, czego potrzebujesz.

Dane techniczne

W zależności od tego, który tryb jest używany w Shining 3D Einscan Pro 2X Plus, możliwości systemu skanowania 3D będą się znacznie różnić. Oto przegląd specyfikacji technicznych:

 • Model: Shining 3D Einscan Pro 2X Plus
 • Tryby skanowania: Ręczne skanowanie HD, Ręczne szybkie skanowanie, skanowanie statyczne/fixed scan ze stolikiem obrotowym/ skanowanie statyczne/fixed scan z użyciem statywu
 • Dokładność skanowania
  • Ręczny skan HD: do 0,05 mm
  • Szybkie skanowanie ręczne: do 0,01 mm
  • Skanowanie statyczne/fixed scan: 0,04 mm (dokładność pojedynczego ujęcia)
 • Dokładność objętościowa: 0,3 mm / m (wyrównanie markerów)
 • Szybkość skanowania
  • Ręczny skan HD: 20 fps; 1 100 000 punktów / s
  • Szybkie skanowanie ręczne: 30 fps; 1 500 000 punktów / s
  • Skanowanie statyczne/fixed scan: pojedyncze skanowanie <0,5 s
 • Odległość punktu
  • Ręczny skan HD: 0,2 mm-3 mm
  • Szybkie skanowanie ręczne: 0,25 mm-3 mm
  • Skanowanie statyczne/fixed scan: 0,24 mm
 • Zakres pojedynczego skanowania: 208 * 136 mm —— 312 * 204 mm
 • Głębia ostrości: ± 100 mm
 • Odległość robocza: 510 mm
 • Źródło światła: LED
 • Skanowanie tekstur
  • Ręczny skan HD: Nie
  • Szybkie skanowanie ręczne: Tak (z dodatkiem Color Pack)
  • Skanowanie statyczne/fixed scan: Tak (z dodatkiem Color Pack)
 • Praca na zewnątrz: Zapewnij osłonę, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego
 • Specjalne obiekty do skanowania : w przypadku przezroczystych, silnie odbijających światło lub ciemnych obiektów rozpyl proszek przed skanowaniem
 • Dane wyjściowe do wydruku : Możliwość eksportu wodoszczelnego modelu 3D, do drukowania 3D
 • Format wyjściowy: OBJ, STL, ASC, PLY, 3MF, P3
 • Waga skanera: 1,13 kg

ZALECANA KONFIGURACJA PC

 • Procesor: Intel I7-8700
 • Karta graficzna:  Nvidia GTX1060 lub wyższa
 • Pamięć wyświetlacza:  > 4G
 • Pamięć: 32G
 • USB:  co najmniej jeden USB 3.0
 • Wyświetlacz:  1920 x 1080 DPI: 100%; 125%, 3840 x 2106 DPI: 100%, 200%

 

Licencja: Tekst „ Einscan Pro 2X Plus Review: Best Value (Spring 2020) ” autorstwa All3DP Pro jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/