Recenzja Raise3D Pro 2 Plus: Najlepsza wielkoformatowa drukarka 3D 2019

Recenzja Raise3D Pro 2 Plus: Najlepsza wielkoformatowa drukarka 3D 2019

Raise3D Pro 2 Plus: „Najlepsza wielkoformatowa drukarka 3D”. Sprawdź naszą recenzję, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to doskonały wybór dla profesjonalistów, którzy potrzebują dużych wydruków.

Raise3D Pro2 Plus jest jedną z niewielu profesjonalnych wielkoformatowych drukarek 3D za 10 000 USD. Oferuje dużą pojemność 305 × 305 × 605 mm, co stawia go w konkurencji z takimi urządzeniami jak  Zortrax M300 Plus , Modix Big 60  i – po stronie konsumentów drukarki 3D – Creality CR-10 S5 .

Raise3D Pro2 Plus jest dostępny w laboratoriach, przedsiębiorstwach, firmach produkujących i prototypujących. To nie jest maszyna typowego producenta (chyba że masz fundusze) – Raise 3D Pro2 Plus nie jest maszyną do majsterkowania; ma na celu dostarczenie rezultatów.

Ale w jaki sposób Raise 3D Pro2 radzi sobie na co dzień? Zajrzyjmy do naszej recenzji.

Plusy i minusy

Zawodowiec

 • doskonała jakość wykonania
 • jakość wydruku niezmiennie dobra
 • profesjonalne przepływy pracy
 • pełna obudowa dla właściwego zarządzania ciepłem
 • doskonała zintegrowana kontrola oprogramowania dzięki oprogramowaniu Ideamaker
 • swobodny wybór materiałów FFF do wydrukowania
 • Rozdzielczość warstwy 0,01
 • Filtr HEPA
 • mocne, magnetyczne, podgrzewane łóżko

Minusy

 • Średnia wielkość kompilacji w porównaniu do niektórych wielkoformatowych drukarek konsumenckich
 • Kalibracja może być trudna
 • Brak powiadomienia po zakończeniu drukowania

Werdykt

Jakość druku Raise3D Pro2 Plus waha się od bardzo dobrej do doskonałej i chociaż uważamy, że urządzenie ogólnie spełnia swój profesjonalny wizerunek, znaleźliśmy również niewielką różnicę między wydrukami na Pro2 Plus a drukarkami 3D kosztującymi połowę kwoty 5 999 USD Cena £.

Na pierwszy rzut oka brzmi to negatywnie, ale jest na odwrót. Pasek znacznie wzrósł, a pewna liczba konsumenckich drukarek 3D odpowiada jakości Raise3D Pro 2 Plus.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, nie ma nic złego w dostosowywaniu ustawień, wypróbowywaniu właściwości filamentu i optymalizacji temperatur stołu, aby uzyskać idealny wydruk. Ale jeśli zainwestujesz 6000 USD w profesjonalną maszynę, taką jak Raise3D Pro 2 Plus, nie chcesz się tym przejmować. Chcesz uzyskać idealny wynik bez zastanowienia się przez chwilę, jak maszyna to osiągnie.

Jakość wykonania Raise3D jest wyjątkowa, ekran sprawia przyjemność z pracy – to ogromny krok naprzód w użyteczności.

Szczególnie polubiliśmy Ideamaker. To bardziej centrum kontroli niż proste oprogramowanie do krojenia. Możesz obsługiwać prawie każdy aspekt Pro 2 Plus z komputera Mac lub PC, zmieniać ustawienia drukowania w locie oraz szybko konfigurować i kolejkować zadania drukowania.

Nie można używać dużych szpul z uchwytami szpul Raise3D Pro 2 Plus. Choć na początku brzmi to trochę podejrzanie, znajdziesz dylemat dla dużych wydruków wymagających więcej niż szpule o wadze 1 kg. Inżynierowie Raise3D dodali dwa małe otwory z boku szafy, aby wprowadzić filament z zewnątrz obrzeża maszyny, ale skutkuje to kątem, który może obciążyć filament. W najlepszym wypadku jest to obejście.

Ogólnie rzecz biorąc, negatywne strony Raise3D Pro2 Plus to tylko niewielkie niedogodności: korzystanie ze szpuli o wadze 5 kilogramów jest skomplikowane, nie ma systemu powiadomień o gotowych wydrukach i chociaż jakość wydruku jest świetna, od czasu do czasu występują spadki. Aby uzyskać najwyższą jakość z Raise3D Pro2 Plus, musisz eksperymentować z ustawieniami.

Projekt i konfiguracja

Sztandarowy Raise3D występuje w dwóch rozmiarach – zwykłym Pro2 i Pro2 Plus, który podwaja ilość wydruków Pro2 w osi Z i jest konkretną maszyną, którą tu sprawdzamy. Taki jest rozmiar Raise3D Pro2 Plus, że maszyna jest dostarczana na palecie. Lepiej więc zwolnij trochę miejsca w warsztacie lub laboratorium, aby pomieścić drukarkę o ogromnych rozmiarach 305 × 305 × 605 mm. Podnoszenie go na blat o wadze 52 kilogramów nie jest łatwym zadaniem. Wbudowane, blokowane kółka pozwalają łatwo przenosić i zabezpieczać Pro2 Plus.

Nasza próbka testowa dotarła bezpiecznie i sprawnie dzięki Raise3D poważnie podchodzącym do kwestii transportu. Każda delikatna część Pro2 Plus była bezpiecznie utrzymywana na miejscu dzięki wielu zaciskom, śrubom, opakowaniom zegarka uchylnego i suwakom.

Drukarka jest w pełni zamknięta z przezroczystą akrylową obudową. Znacząco poprawia to jakość wydruku podczas drukowania przy użyciu materiałów takich jak ABS lub HIPS. Aby zapewnić bezpieczeństwo, Pro2 Plus zawiera nowy wentylator chłodzący z filtrem HEPA. Wspomniany filtr zatrzymuje około 90% wszystkich zanieczyszczeń, utrzymując pył i zanieczyszczenia z dala od powietrza.

W pudełku znajdziesz wszystkie odpowiednie narzędzia (klucze sześciokątne, szpatułkę, rękawiczki, zestaw do czyszczenia dysz, części zamienne itp.), 5 (!) Kabli zasilających dla różnych krajów i dwie szpule filamentu PLA w kolorach marki firmy .

Konfiguracja Raise3D Pro 2 Plus jest łatwa i pozbawiona frustracji, pod warunkiem, że nie poluzujesz śruby automatycznego poziomowania i nie zgubisz jej w trzewiach drukarki, tak jak my.

Większość, jeśli nie wszystkie profesjonalne drukarki FDM – w tym Raise3D Pro 2 Plus – oferują pewien rodzaj automatycznego poziomowania stołu. Raise3D wykorzystuje czujnik optyczny jako ogranicznik krańcowy łóżka.

Aby poprawnie skalibrować przesunięcie Z, musisz dostosować odległość między fotokomórką a częścią odcinającą jej połączenie – w tym przypadku śrubę można regulować w górę i w dół poprzez dokręcenie / poluzowanie. Podczas rozluźniania postępuj ostrożnie, ponieważ nauczyliśmy się na własnej skórze, zbyt wiele może się przykręcić, aby wpaść w podstawę drukarki.

Gdy śruba wróciła na swoje miejsce, bardzo trudno było ręcznie skalibrować łóżko, ponieważ można jedynie zorientować się, jak mocno ta śruba musi być. Udało nam się idealnie skalibrować maszynę po kilku przerażających minutach.

Gdy wszystko jest już skonfigurowane, a Raise3D Pro2 Plus jest gotowy do pracy, łatwo zacząć.

Wszystko w tej maszynie krzyczy „profesjonalnie”. Aluminiowy korpus i pręty osi Z są klasy przemysłowej, 7-calowy ekran dotykowy RaiseTouch drukarki jest po prostu oszałamiający. Ekran nie tylko przyciąga wzrok, ale wyświetla wszystkie istotne dane w przejrzysty sposób – bez zgadywania za pomocą tajemniczych skrótów, skróconych nazw plików lub pikselizacji LCD.

Nowy Pro2 Plus od Raise3D oferuje gigantyczną pojemność – 305 x 305 x 605 mm (12 x 12 x 23,8 cala), dzięki czemu drukowanie 3D na znacznie większą skalę niż w przypadku innych drukarek 3D o podobnych cenach nie stanowi problemu. Ponieważ jest całkowicie zamknięty, temperatury pozostają znacznie bardziej stabilne. Dlatego drukowanie za pomocą ABS, HIPS i innych filamentów wrażliwych na temperaturę nie stanowi problemu. Obudowa sprawia, że ​​Pro2 Plus jest bezpieczniejszy dla początkujących.

Podwójna głowica drukująca

Zdjęcie recenzji Raise3D Pro 2 Plus: Podwójna głowica drukująca

Raise3D niedawno odświeżyło swoją ofertę, wycofując popularną serię drukarek N2 i zastępując ją serią Pro2. Główną różnicą między drukarkami N2 i nowymi Pro2 jest podwójne wytłaczanie w standardzie w tym drugim. Głowica drukująca nowego flagowca jest z pewnością solidna i duża; jest w stanie ustawić głowicę drukującą w celu uzyskania rozdzielczości zadziwiającej 5 mikronów lub 0,005 m w osi Z.

Według Raise3D Pro2 Plus może drukować PLA, pochodne PLA, ABS, HIPS, PC, TPU, TPE, nylon, PET-G, ASA i PP. Możesz także drukować elastyczne lub ścierne materiały, takie jak wzmocnione włóknem szklanym, wzmocnione włóknem węglowym, a nawet włókna wypełnione cząstkami metalu. Platforma nagrzewa się do 110 ° Celsjusza, dysza do 300 ° Celsjusza – co oznacza, że ​​materiały takie jak Ultem i PEEK są niedostępne z Pro2 Plus w konfiguracji standardowej.

Podwójne drukowanie jest jedną z najważniejszych cech tego urządzenia. Nie chodzi tylko o dwukolorowe wydruki (które mogą być oczywiście przyjemne), ale także o użycie materiałów rozpuszczalnych lub odłamywanych.

Raise3D Pro2 Plus wykorzystuje system podwójnych dysz zamontowany w jednej głowicy drukującej. Przełączanie między dyszami odbywa się elektronicznie w czasie poniżej 1 sekundy. Oprogramowanie ładnie odzwierciedla to, że: Zamiast marnować filament w wieży do wycierania, oprogramowanie do krajania wykorzystuje osłonę, aby pozbyć się nadmiaru filamentu, w wyniku czego powstaje osobna powłoka, która otacza wydruk.

Nasze wydruki nie wykazały żadnych problemów z wytłaczaniem dwóch materiałów. Dotyczy to także materiałów rozpuszczalnych.

Oprogramowanie

Obraz recenzji Raise3D Pro 2 Plus: Oprogramowanie

Raise3D używa dedykowanego oprogramowania do sterowania maszyną i krojenia wydruków. Odkryliśmy, że Ideamaker , dostępny dla systemów Windows, Mac i Linux, jest dopracowanym i inteligentnym oprogramowaniem. Podczas gdy często dedykowane oprogramowanie do krojenia jest niewystarczające w porównaniu z zawsze obecną otwartą wersją oprogramowania  Cura lub profesjonalnymi krajalnicami 3D, takimi jak Simplify3D , Ideamaker to prawdziwy koń roboczy. Jest szybki, responsywny i oferuje wszystkie funkcje, których można oczekiwać od centrum sterowania drukarką.

Ideamaker dla Raise3D Pro 2 Plus ma kilka mocnych stron:

 • Wygoda: przede wszystkim jest niezwykle wygodny w użyciu. Nie musisz nurkować w podmenu podmenu, aby dostać się tam, gdzie chcesz się udać. Wszystko jest jasno i (głównie) spójne. Zagłębianie się w ustawienia jest logiczne, a zaawansowane ustawienia są łatwo dostępne w razie potrzeby, ale schludnie ukryte podczas drukowania.
 • Właściwy zestaw narzędzi: zapewnia narzędzia i informacje potrzebne specjalistom. Plik STL nie jest wodoszczelny? Napraw tylko zepsute siatki w Ideamaker bez konieczności używania dodatkowego narzędzia. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wydruk i ile potrzebujesz materiału? Wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać te informacje. Chcesz zmienić ustawienia temperatury z poziomu biurka – możesz to zrobić z łatwością. Niezależnie od tego, czy chodzi o użycie materiałów, szablonów ustawień krajalnic, szczegółowych struktur pomocniczych lub specjalnych ustawień G-Code: możesz skonfigurować wszystko w Ideamaker, ale większość funkcji jest ukryta, aby zapewnić lepszą obsługę.
 • Kolejki drukowania : użytkownicy drukarek konsumenckich mogą bawić się kartami SD i pamięciami USB, ale maszyna taka jak Raise3D Pro 2 Plus musi zrobić jeszcze więcej. Po pocięciu obiektu, wysyłasz go przez Wi-Fi do 6-gigabajtowej pamięci drukarki i uruchamiasz drukowanie. Jeśli chcesz to zrobić, rozpocznij drukowanie bezpośrednio od Ideamaker. Możesz rozpocząć zapisane projekty bezpośrednio z drukarki. Oto niektóre funkcje, do których wkrótce się przyzwyczaisz. W przypadku małych zespołów istnieje również możliwość kolejkowania zadań drukowania.
 • Profesjonalne krojenie : Jeśli umieścisz kilka modeli na jednej płycie roboczej, większość krajalnic nie rozróżnia między nimi. Obliczają najkrótszą ścieżkę. Może to prowadzić do niespójności i ciągów między częściami i ogólnie gorszego wyniku. Z drugiej strony Ideamaker drukuje jedną część po drugiej, warstwa po warstwie. Ogólnie daje to lepsze wyniki i mniej przetwarzania końcowego.

Jedyne irytujące punkty, które znaleźliśmy w przepływie pracy:

 • Brak powiadomień : Byłoby wspaniale otrzymać powiadomienie po zakończeniu drukowania. Według forum Raise3D w przyszłych wydaniach może istnieć funkcja.
 • Tratwy : Każdy wydruk jest domyślnie krojony z raftem. A ponieważ przyczepność łóżka BuildTak jest ogromna, mieliśmy trudności z odebraniem raftu z mniejszych wydruków bez ich łamania (lub rozcinania kciuka).

Jakość druku

Ostatecznie liczy się tylko jakość wydruku. Przeprowadziliśmy obowiązkowy test Benchy, Autodesk / Kickstarter, a na końcu wydrukowaliśmy kilka modeli funkcjonalnych.

Tes: Benchy

Test wizualny Benchy wypadł dobrze. Ideamaker pokroił model z widocznymi aliasingami wokół poręczy, ale reszta okazała się po prostu świetna.

Ponadto podwójny materiał Benchy był spójny, z pewnymi brakami kolorów, minimalnym sznurkiem i trochę zbyt pikselowany wokół powierzchni. Ogólnie rzecz biorąc, mamy z tego dobry wynik.

Test: Wymagające modele

Wydrukowaliśmy kilka modeli z filamentem Raise3D PLA dostarczonym z drukarką. Przyczepność aluminiowego stołu powlekanego BuildTak była doskonała, być może trochę za mocna w przypadku niektórych delikatnych części. Ostra jak brzytwa szpatułka stanie się Twoim ulubionym narzędziem dzięki Raise3D Pro2 Plus. Po usunięciu wydruku zatrzaśnij płytkę magnetyczną z powrotem na swoim miejscu, a drukarka jest gotowa do następnego zadania.

Za  jednym razem wydrukowaliśmy również prasę drukarską typu open source (patrz obrazek powyżej). Niestety PLA skurczyło się, dlatego nie mogliśmy dopasować złącz do głównego druku. Kolejne wydruki okazały się świetne.

Również model wieży Eiffla , który został wydrukowany bez konstrukcji wsporczych, okazał się całkiem ładny – z jednym małym wyjątkiem balustrady.

Specyfikacja

Marka : Raise3D
Model : Pro2
Technologia : FDM
Rama : kartezjański
Rok : 2017
Kategoria : Profesjonalny, przemysłowy
Obszar wydruku : 305 × 305 × 605 mm (12 x 12 x 23,8 cala)
Max. temperatura łóżka : 110 ℃
Rozmiar dyszy : 0,2 mm do 0,8 mm
Max. temperatura dyszy : 300 ℃
maks. Rozdzielczość osi Z : 0,1 mm
Max. prędkość przesuwu : 30-150 mm / s
Materiały do ​​drukowania : PLA, pochodne PLA, ABS, HIPS, PC, TPU, TPE, nylon, PET-G, ASA, PP, egzotyczne
Średnica filamentu : 1,75 mm Kompatybilność
materiałów innych firm : Tak
Interfejs: 7-calowy ekran dotykowy TFT, zdalne sterowanie Wi-Fi za pomocą oprogramowania Ideamaker
Łączność : Wifi, USB, LAN
Rozmiar drukarki : 620 × 590 × 760 mm
Waga drukarki : 52 kg
Pobór mocy : AC 100-240 V
Cechy : System podwójnego wytłaczania, czujnik filamentu, wznowienie wydruku, aparat, filtr HEPA, automatyczna kalibracja, wyjmowana platforma robocza, 32-bitowa płyta główna

 

Licencja: Tekst „ Raise3D Pro 2 Plus Review: Best Large-Format 3D Printer 2019 ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com