Podczas gdy miniony rok zmienił krajobraz produkcyjny dla wielu firm, globalny producent drukarek 3D Raise3D nadal wprowadza innowacje i wyznacza szlaki w dziedzinie profesjonalnego drukowania 3D.
Raise3D zaprezentował niedawno nowe drukarki 3D, które opierają się na sukcesie poprzednich modeli. Raise3D E2CF, opracowany na podstawie drukarki Raise3D E2, to nowatorska maszyna, która została zaprojektowana do obsługi często wymagającego procesu drukowania z filamentów z włóknem węglowym. Tymczasem najnowsze wersje flagowej serii Pro, Pro3 i Pro3 Plus , pokazują, jak daleko zaszedł Raise3D pod względem użyteczności i inteligencji maszyn.
Przyjrzyjmy się więc najnowszemu asortymentowi profesjonalnych drukarek 3D firmy Raise3D.
Raise3D E2CF: Profesjonalna drukarka 3D do druku z filamentów z włóknem węglowym
Podążając śladami wcześniejszego modelu – Raise3D E2, Raise3D stworzył bardziej zaawansowaną wersję, zaprojektowaną specjalnie do drukowania części z filamentów z włóknem węglowym. Dzięki nowej profesjonalnej drukarce 3D E2CF, firma Raise3D ma nadzieję spełnić rygorystyczne wymagania produkcyjne, z jakimi często spotyka się przemysł motoryzacyjny, lotniczy i medyczny.
„Wraz z wydaniem E2CF, Raise3D wypełnia lukę na rynku desktopowych drukarek 3D, zoptymalizowanych pod kątem druku z filamentów wzmacnianych włóknem węglowym i sprawi, że drukowanie z tego materiału stanie się wreszcie przystępne i proste” – powiedział Edward Feng, globalny dyrektor generalny Raise3D.
Zespół Raise3D pracował nad tym, aby E2CF oferował stałą wydajność i szczycił się najnowocześniejszą użytecznością.
RAISE3D PREZENTUJE FILAMENT Z WŁÓKNEM WĘGLOWYM I MATERIAŁ PODPOROWY
Oprócz drukarki 3D E2CF, Raise3D opracował również Industrial PA12 CF i odrywany materiał podporowy. PA12 CF zapewnia wyjątkowy stosunek wytrzymałości do masy i został zaprojektowany do współpracy z E2CF. Wysoka wytrzymałość na rozciąganie i udarność tego materiału, sprawia, że jest on idealny do produkcji przyrządów i osprzętu, narzędzi inżynieryjnych i innych części do zastosowań przemysłowych.
ESKTRUDER ZAPROJEKTOWANY SPECJALNIE DO DRUKOWANIA 3D Z FILAMENTÓW Z WŁÓKNEM WĘGLOWYM
Dwubiegowy system wytłaczania zastosowany w E2CF, jest kluczowym elementem kompatybilności drukarki z filamentem z dodatkiem włókien węglowych. W porównaniu z E2, oferuje dwukrotnie większą siłę chwytu i jest zbudowany z komponentów klasy przemysłowej, które są odporne na ścierną naturę materiałów wzmocnionych włóknami. Wytrzymała dysza i system podawania zostały ulepszone, aby zapewnić dłuższą żywotność przy długotrwałym użytkowaniu. Jak podaje producent, E2CF może drukować z materiału Industrial PA12 CF, tą samą dyszą przez ponad 1000 godzin.
IDEALNE ŚRODOWISKO DO DRUKU
Kolejnym kluczowym elementem tej drukarki 3D, są dwa samodzielne suche pudełka na filament. Zapewniając odpowiednie warunki, podatnym na działanie wilgoci filamentom, Raise3D E2CF jest w stanie zapobiec jej negatywnemu wpływowi na jakość materiału. Ponieważ tego typu filamenty są bardzo podatne na wchłanianie wody, samodzielne suche pudełka były niezbędnym dodatkiem do tej specjalistycznej maszyny.
CO JESZCZE OFERUJE E2CF?
Podobnie jak jej poprzednik, drukarka 3D E2CF jest wyposażona w takie funkcje, jak technologia IDEX, elastyczna platforma robocza, funkcja wznowienia drukowania i tryb oszczędzania energii. Nowy i ulepszony proces automatycznego poziomowania jest dostosowany do filamentów wzmocnionych włóknem, dokładnie kalibrując wysokość dyszy w celu uzyskania optymalnej przyczepności pierwszej warstwy i wydajności drukowania.
Seria Raise3D Pro3: Prosta produkcja małych partii
Nowa drukarka 3D E2CF, to nie jedyna nowość od Raise3D. Producent wprowadził również ulepszenia do swojej flagowej serii profesjonalnej. Zaprojektowane specjalnie do produkcji małoseryjnej, Pro3 i Pro3 Plus rozszerzają możliwości swojego poprzednika, wielokrotnie nagradzanej serii Pro2.
W przypadku najnowszych iteracji serii Pro, Raise3D skupił się na poprawie użyteczności i powtarzalności, aby lepiej dostosować ją do różnych zastosowań przemysłowych. Zarówno Pro3, jak i Pro3 Plus mogą pochwalić się możliwościami podwójnego wytłaczania i niesamowitym zasięgiem, jeśli chodzi o kompatybilność materiałową. Podstawową różnicą między dwiema drukarkami 3D, jest obszar roboczy. Pro3 oferuje obszar kompilacji 300x300x300mm, podczas gdy Pro3 Plus ma wyższą oś Z, która zwiększa objętość kompilacji do 300x300x605mm.
Raise3D Pro3 i Pro3 Plus są wyceniane odpowiednio na 5249 USD/4749 EUR i 7249 USD/6249 EUR, co jest zaskakująco przystępne, biorąc pod uwagę mnóstwo funkcji, które w nich znajdziesz. Niezależnie od tego, czy klienci muszą produkować części do użytku końcowego, czy oprzyrządowanie, seria Pro3 jest kompatybilna z dowolnym filamentem, który ma temperaturę drukowania 300 ℃ i niższą. Oznacza to, że użytkownicy mogą drukować z ogromnej gamy materiałów, w tym PLA, ABS, HIPS, PC, TPU, TPE, NYLON, PETG, ASA, PP, PVA, filamentów z włóknem szklanym i węglowym oraz wielu innych.
Oto niektóre z głównych punktów, które sprawiają, że te dwie maszyny są potężnym dodatkiem do rosnącej profesjonalnej floty Raise3D.
PODWÓJNE WYTŁACZANIE
Zarówno Pro3, jak i Pro3 Plus są wyposażone w niezależny ekstruder modułowy. Modułowa konstrukcja ułatwia wymianę różnych dysz i wykorzystuje mechanizm „kliknij i zablokuj”, który nie wymaga narzędzi. Każda dysza ma moduł śledzący, który wskazuje zużycie dyszy. Użytkownicy mogą bezproblemowo wymieniać dysze podczas przełączania między materiałami ściernymi i nieściernymi lub kiedy potrzebują dyszy, która umożliwi im szybsze drukowanie.
INTELIGENTNE DRUKOWANIE 3D
Jednym z najbardziej imponujących dodatków do serii Pro3 jest EVE, wbudowany system asystentów, który przenosi użyteczność na wyższy poziom. Ten asystent został zaprojektowany, aby pomóc klientom skutecznie identyfikować i przezwyciężać problemy pojawiające się podczas procesu drukowania. Stale analizuje również wykorzystanie drukarki 3D, aby zapewnić przeprowadzanie konserwacji w optymalnym czasie.
INNE GODNE UWAGI FUNKCJE
Warto również wspomnieć o różnych ulepszeniach konstrukcyjnych w serii Pro3. Raise3D zdołał zwiększyć sztywność pręta w osi Z o 75%, prowadząc do bardziej stabilnej wydajności. Ekstrudery połączone są z podstawą drukarki 3D lekkim kablem wyposażonym w cyfrowy czujnik pomiaru temperatury.
Dodatkowe funkcje skoncentrowane na użyteczności, obejmują łatwe w użyciu automatyczne poziomowanie, kamerę HD do monitorowania drukowania, elastyczną platformę roboczą i automatyczne wykrywanie, które wstrzymuje drukowanie po otwarciu drzwi. Podobnie jak E2CF, seria Pro3 ma również funkcję odzyskiwania energii w przypadku przerwania drukowania z powodu utraty zasilania. Autorski ekosystem oprogramowania Raise3D obejmuje cały proces: od krojenia za pomocą ideaMaker, po zarządzanie procesem za pomocą RaiseCloud.
Air Flow Manager chroni użytkowników przed potencjalnie niebezpiecznymi i nieprzyjemnymi oparami. Dzięki wyposażeniu w filtr powietrza HEPA, drukarka utrzymuje stałą temperaturę w komorze druku, jednocześnie filtrując i oczyszczając powietrze wewnątrz komory.
Pod koniec roku Raise3D nadal umacnia swoją pozycję na rynku profesjonalnego druku 3D. Po premierze serii E2CF i Pro3 możemy sobie tylko wyobrazić, co producent ma w zanadrzu na 2022 rok.
Źródło: All3DP