Qidi Tech X-Maker: Przegląd specyfikacji

Cechy charakterystyczne

Sprzedawana jako wysokiej klasy edukacyjna drukarka 3D, Qidi Tech X-Maker służy również jako bezpieczna i łatwo dostępna opcja dla początkujących twórców. Zanim zagłębimy się w niektóre z bardziej intrygujących funkcji, jakie ma do zaoferowania ta maszyna, najpierw zajmijmy się podstawami.

Qidi Tech X-Maker ma dość kompaktowe pole robocze 170 x 150 x 150 mm, podczas gdy różne źródła podają, że drukarka 3D może zaoferować rozdzielczość druku pomiędzy 50 a 100 mikronów. Jest wyposażona w podgrzewaną dyszę, z maksymalną temperaturą 250 ℃, podczas gdy temperatura stołu może osiągnąć do 120 ℃.

Według producenta, Qidi Tech X-Maker oferuje również funkcję wznawiania druku w przypadku, gdy drukarka zostanie przypadkowo wyłączona lub zasilanie zostanie odcięte. Błyszcząca czarno-czerwona rama jest w pełni zamknięta i zaokrąglona na krawędziach, dzięki czemu Qidi Tech X-Maker zasługuje na pochwałę, jako bezpieczna opcja dla początkujących i studentów.

Podsumowując, głośność i inne cechy wydają się nieco pospolite, biorąc pod uwagę cenę 500 dolarów, ale to, co naprawdę sprawia, że Qidi Tech X-Maker błyszczy, to zaawansowane technologicznie funkcje, które rzadko pojawiają się w innych budżetowych opcjach.

ŁĄCZNOŚĆ WIFI

Jedną z najbardziej imponujących funkcji, które Qidi Technology udało się zintegrować z drukarką 3D za 500 $ jest stabilna łączność WiFi. Pozwala to użytkownikom na przesyłanie i drukowanie modeli 3D bez konieczności bycia przywiązanym do maszyny, co, na przykład, może być szczególnie przydatne w klasie, gdzie studenci nie siedzą bezpośrednio przy drukarce.

Podczas gdy łączność WiFi nie jest to nowy pomysł dla drukarek 3D, będzie ciężko znaleźć tę funkcję na maszynie w zakresie poniżej 500 dolarów.

WBUDOWANA KAMERA

Wewnątrz urządzenia Qidi Tech X-Maker, znajduje się wbudowana kamera, dzięki której użytkownicy mogą obserwować proces drukowania w czasie rzeczywistym. Producent stworzył aplikację monitorującą kamerę o nazwie „iCookyCam”, która jest dostępna za darmo zarówno na Androida, jak i iPhone’a. Pozwala ona nie tylko nauczycielom i twórcom na pilnowanie swoich projektów, ale również daje uczniom możliwość zobaczenia na żywo procesu drukowania.

MAGNETYCZNA MATA

Wewnątrz komory druku znajduje się wyjmowana magnetyczna MATA, którą można w pełni zginać. Dzięki tej elastycznej funkcji, twórcy mogą latwo usunąć wydruk.

DWA SPOSOBY MOCOWANIA FILAMENTU

Kolejnym ciekawym aspektem Qidi Tech X-Maker jest sposób umieszczania filamentu. Można to zrobić na dwa sposoby, co pozwala twórcom na odpowiednie planowanie w zależności od rodzaju materiału, którego używają. Na przykład, użytkownicy mogą zamontować filament wewnątrz obudowy, aby zapewnić, że materiał utrzymuje stałą temperaturę, co jest idealne do drukowania z ABS. Szpule z filamentem mogą być również montowane na zewnątrz obudowy Qidi Tech X-Maker, dzięki czemu podawanie filamentu jest płynniejsze podczas korzystania z materiałów takich jak PLA, TPU i PETG.

WIELOASPEKTOWY SLICER

Podczas gdy dedykowane slicery są czasami odrzucane przez społeczność twórców, QIDI Print zostało zaprojektowane tak, aby zoptymalizować proces drukowania zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W rzeczywistości firma stworzyła interfejs QIDI Education, własną wersję slicera. W tym widoku, proces drukowania jest uproszczony dla studentów, pozwalając im łatwo zobaczyć postęp drukowania.

Podsumowując, istnieją dwa tryby tego slicera:

• Tryb Rookie: Dla studentów, ustawienia drukowania są już przygotowane i gotowe do pracy, co pozwala na proste i wygodne drukowanie.
  • Tryb eksperta: Z trybem eksperta, ustawienia drukowania mogą być podrasowane i specjalne funkcje mogą być włączone, co pozwala na bardziej niestandardowe przygotowanie do druku.

Specyfikacja techniczna

SPECYFIKACJA OGÓLNA

• Technologia: FDM
  • Rok: 2019
  • Montaż: W pełni zmontowany
  • Układ mechaniczny: Głowica kartezjańska-XY
  • Producent: Qidi Technology
  • Model: X-Maker

WŁAŚCIWOŚCI DRUKU 3D

• Wielkość pola roboczego: 170 x 150 x 150 mm (6.7 x 5.9 x 5.9 in)
  • Min. Wysokość warstwy: 100-400 mikronów
  • Rozmiar dyszy: 0.4 mm
  • Ilość dysz: 1
  • Max. Temperatura dyszy: 250 ℃
  • Max. Temperatura platformy: 120℃
  • Zalecana prędkość druku: do 150mm/s
  • Wyświetlacz: 3.5″ pełnokolorowy ekran dotykowy
  • Rama: Aluminium, plastikowe panele boczne
  • Poziomowanie platformy: Automatyczne
  • Łączność: USB, Wifi

MATERIAŁY

• Średnica filamentu: 1,75 mm
  • Filamenty innych producentów: Tak
  • Materiały: PLA, ABS, TPU, itp.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA

System operacyjny: Windows, Mac OSX
Zalecany slicer: QIDI Print
Typy plików: STL, OBJ