Przeprowadź żniwa dzięki wydrukowanemu w 3D traktorowi OpenRC

Przeprowadź żniwa dzięki wydrukowanemu w 3D traktorowi OpenRC

Zbuduj swój własny, wydrukowany w 3D ciągnik OpenRC, wzorowany na oryginalnym Ebro 160D, dostępny wyłącznie w Pinshape.

Jest wiele sposobów na świętowanie wielkiej rocznicy, ale druk 3D? W ten właśnie sposób Cristobal Selma złożył hołd swojemu ojcu – 45 lat po tym, jak kupił swój pierwszy traktor – projektem OpenRC Tractor.

Ten projekt open source jest repliką w skali 1/10 oryginalnego ciągnika Ebro 160D. Selma zaprojektował go od podstaw i wydrukował wszystkie części przy użyciu drukarki 3D ZYYX. Jednak aby go wprawić w ruch, potrzebna była również spora ilość komponentów elektronicznych i innych śrubek i nakrętek.

Więc nie jest zaskoczeniem, że Traktor OpenRC został finalistą konkursu Pinshape Proto-Pasta Print Contest. Selma udostępnił teraz pliki, instrukcje i listę materiałów (BOM), abyście mogli wydrukować i złożyć swój własny traktor.

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć go w akcji:

Stwórz swój własny traktor OpenRC

Traktor OpenRC został zaprojektowany tak, aby był łatwy do wydrukowania i nie wymagał żadnych podpór. Jeśli znasz już model OpenRC Formula1 projektanta Daniela Noree, Selma wykorzystał wiele z tych samych elementów.

Selma oferuje również konfigurowalne tablice i stworzył już zestaw dla Szwecji i Hiszpanii. Kolejne są w przygotowaniu, w oparciu o zapotrzebowanie użytkowników.

Selma mówi: „Jeśli drukujesz swój traktor i chciałbyś mieć tabliczkę z literami swojego kraju, napisz komentarz, a ja postaram się ją dodać”.

Selma już pracuje nad unowocześnieniami traktora, w tym nad mocniejszym silnikiem, który będzie miał lepszy moment obrotowy, co oznacza, że traktor będzie mógł lepiej pracować podczas jazdy w terenie.

Czy skusisz się na wydrukowanie własnego traktora OpenRC? Udaj się na stronę Pinshape, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę.

Żródło: https://all3dp.com