Przegląd urządzeń do mycia i utwardzania wydruków 3D z żywicy

Przegląd urządzeń do mycia i utwardzania wydruków 3D z żywicy

Obróbka wydruków 3D, ich mycie i utwardzanie, to stałe punkty na liście zadań użytkownika żywicznej drukarki 3D. W tym artykule znajdziesz urządzenia, które mogą znacznie ułatwić ten proces.

Na rynku, co jakiś czas pojawiają się nowe modele żywicznych drukarek 3D. Drukowanie z żywicy, może być nieco kłopotliwe. Na szczęście w sprzedaży dostępne są także urządzenia do mycia i utwardzania wydruków 3D. Te urządzenia sprawiają, że cały proces postprocessingu jest dużo płynniejszy, czystszy i szybszy. Myjka do wydruków, teoretycznie oszczędza kłopotów związanych z ręcznym myciem wydruków w izopropanolu (IPA) – śmierdzącym, niebezpiecznym, ale za to bardzo często niezbędnym. Komory UV przyspieszają procesu utwardzania, który pozwala na uzyskanie optymalnych właściwości żywicy.

Oczywiście zawsze możesz całkowicie pominąć cały proces oczyszczania wydruku i użyć żywicy zmywalnej wodą, ale jeśli nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, przejdź do dalszej części naszego artykułu.

Poniższe urządzenia są podzielone na trzy kategorie: urządzenia do mycia i utwardzania wydruków 3D (2w1), myjki czyszczące i komory UV do utwardzania wydruków. W ramach kategorii, wszystkie są posortowane według ceny.

URZĄDZENIA DO MYCIA I UTWARDZANIA WYDRUKÓW 3D (2w1)

Jeśli chcesz, aby drukowanie 3D z żywicy było tak łatwe i czyste, jak to tylko możliwe, stacje mycia i utwardzania ,,dwa w jednym” są rozwiązaniem, którego szukasz. Zapomnij o brudzeniu sobie rąk, podczas ręcznego płukania w alkoholu izopropylowym i pożegnaj się z pozostawieniem wydruków na słońcu, w celu ich utwardzenia. Te urządzenia pomogą Ci z oboma procesami, więc możesz skupić się na drukowaniu 3D.