Przechowuj swoje łupy w tym cudownym, wydrukowanym w 3D Pokeboxie

Przechowuj swoje łupy w tym cudownym, wydrukowanym w 3D Pokeboxie

Raz na jakiś czas trafia się projekt do druku 3D, który jest prosty, ale genialny. To wydrukowane w 3D pudełko do przechowywania Pokeballi wygląda jakby zostało wzięte z Minecrafta.

Pokebox jest projektem 3D stworzonym przez włoskiego twórcę Marco Fazzalari, znanego również jako Markus96. Dopiero co opublikował on swój pierwszy projekt na Thingiverse, ale ten już stał się hitem wśród fanów Pokemonów. Marco pisze: „Więc dla tych, którzy mieli dość swoich Pokeballi, oto Pokebox! Użyj go, aby trzymać w nim to, co chcesz! Może Pokeball wyglądałby mniej więcej tak jak ten w Minecrafcie…”

Marco użył Autodesk Fusion 360 do zaprojektowania pięciu części, które trzeba wydrukować. Pliki można pobrać za darmo z Thingiverse. Drukowane pudełka do przechowywania Pokeballi nie jest dużym problemem. Marco sugeruje drukowanie większych białych i czerwonych części z 1,2mm grubości warstwy i 0% wypełnienia. Wszystkie pozostałe części powinny być drukowane z grubością warstwy 0.8 i wypełnieniem 100%. Musisz użyć podpór tylko dla przycisku.

Jeśli nie masz dostępu do drukarki 3D, możesz zlecić wydrukowanie Pokeboxa profesjonalistom.

Remiksowanie Pokeboxa

Zainspirowany przez Markusa96, twórca Flounder1664 zrobił już remix Pokeboxa. Mniejsze pudełko zostało przeskalowane do 50 procent.

„Podobał mi się pomysł pudełka do przechowywania Pokeballi, ale chciałem mieć cienkie ścianki i bardziej wytrzymałe zawiasy, więc skończyło się na stworzeniu nowego od podstaw”. Oferuje on również udostępnienie „plików 123D, jeśli ktoś chciałby to zremiksować”.

Źródło: https://all3dp.com