Prusa Research wydała długo oczekiwaną aktualizację PrusaSlicer 2.6 z nowymi narzędziami, które mają na celu poprawę ogólnego komfortu użytkowania. Dodatkowo, Prusa twierdzi, że aktualizacja udoskonala generowanie G-code, co skutkuje szybszym czasem drukowania oraz wzrostem jakości i niezawodności druku.
Pod względem funkcji, PrusaSlicer 2.6 jest bardzo rozbudowany. Po raz pierwszy, po tym jak zapowiadano je ponad sześć miesięcy temu, pojawiły się “organiczne podpory” – “ewolucja” ustawienia podpór drzewiastych, które można znaleźć w slicerach takich jak Ultimaker Cura, które według Prusa są łatwiejsze do usunięcia, bardziej stabilne, zużywają mniej materiałów, drukują sie szybciej i pozwalają na “wcześniej niewyobrażalne” orientacje druku.
Kolejną nowością związaną z podporami jest aktualizacja narzędzia do malowania podpór FDM w slicerze, które pozwala na automatyczne malowanie egzekutorów podpór modelu (wcześniej było to tylko ręczne).
Kolejną wartą uwagi funkcją – i to w samą porę, biorąc pod uwagę przypadającą w tym tygodniu datę dostawy maszyn Prusa XL z dwiema głowicami narzędziowymi – jest cięcie wielonarzędziowe. Dzięki niej użytkownicy pracujący z drukarkami 3D z wieloma głowicami narzędziowymi mogą wybrać głowice narzędziowe, którymi chcą drukować obwody, wypełnienia, wypełnienia pełne, materiał podporowy i wycierać zewnętrzne obwody wież. Funkcja ta pozwala również ustawić temperaturę bezczynności dla głowic narzędziowych, aby zapobiec wyciekaniu i degradacji filamentu, a także drukować wieże czyszczące ze “stożkiem stabilizującym”, aby zapobiec ich zapadaniu się.
Nowością w PrusaSlicer 2.6 jest również narzędzie do wytłaczania tekstu, które pozwala użytkownikom na wstawianie i interakcję z tekstem jako obiektem 3D; ulepszone narzędzie do cięcia, które może ciąć modele pod dowolnym kątem, a także definiować i dodawać łączniki i kołki; oraz narzędzie pomiarowe, które pomaga “łatwo mierzyć odległości między wierzchołkami, krawędziami i płaszczyznami” i wykorzystuje “inteligentny algorytm wykrywania geometrii” do rozpoznawania okręgów i ich średnic.
Aktualizacja kontynuuje z funkcjami (i pod-funkcjami) związanymi z prędkością dynamicznego zwisu, kotwiczeniem wypełnienia mostka i pionową grubością powłoki, a także nowymi profilami drukarek i filamentów, “eksperymentalnymi podporami” dla PLA, importem modeli Printables “jednym kliknięciem” – i wieloma innymi, które niewątpliwie podekscytują użytkowników PrusaSlicer.
Aby zapoznać się z pełnym opisem – który zagłębia się w funkcje tylko pobieżnie wspomniane tutaj – sprawdź artykuł Prusa na blogu PrusaSlicer 2.6, gdzie znajdziesz również link do pobrania PrusaSlicer 2.6.
Żródło: https://all3dp.com