Prusa przedstawia oryginalną miniaturową drukarkę 3D Prusa i zapowiada Prusa XL

Prusa przedstawia oryginalną miniaturową drukarkę 3D Prusa i zapowiada Prusa XL

Prusa zaprezentowała mniejszą wersję swojej ukochanej oryginalnej drukarki i3 MK3S, Original Mini, która uwydatnia dodatkowe funkcje w bardziej kompaktowym rozmiarze, jednocześnie ogłaszając „Prusa XL”, maszynę o wymiarach 400 x 400 x 400 mm.

Czekanie minęło. Po tym, jak w zeszłym tygodniu zakomunikowano coś „dużego” w tweecie, Prusa zaprezentowała mniejszą maszynę, oryginalną mini drukarkę 3D, a także wieści, że firma pracuje również na większej maszynie, nazwanej „Prusa XL”.

Założyciel firmy Josef Prusa zasugerował, że mniejsza maszyna znajduje się w fabryce, dwa tygodnie temu w TCT Birmingham, gdy fan przyniósł mu domowej roboty mini wersję MK3.

„Czy bylibyście zainteresowani mniejszą i tańszą bestią w ten sposób?” Napisał na Twitterze, podając zdjęcie z miniatury o wysokości około 30 centymetrów na zdjęciu, którym podzielił się z prawie 40 000 obserwujących.

Teraz są to już oficjalne wiadomości. Dzięki objętości konstrukcyjnej 180 x 180 x 180 mm w porównaniu do oryginalnego Prusa i3 MK3S 250 x 210 x 210, Mini jest kompaktowy, ale Prusa zapewnia, że ​​ma moc.

Oryginalna mini drukarka 3D Prusa ma mniejszą powierzchnię. (Źródło: Prusa)

Jej cena to 349 USD lub 379 EUR, co sprawia, że ​​jest znacznie tańszy niż MK3S, idealna drukarka klasy podstawowej i bezpośredni konkurent dla tanich drukarek, takich jak ulubiony przez fanów Ender 3 Pro i Tarantula Pro . Firma sugeruje, że byłby idealny również dla farmy poligraficznej, ponieważ łączna powierzchnia biurka potrzebna jednej maszynie wynosi 350 × 450 mm, a w porównaniu do jednego MK3S, dwa Mini mogą wyprodukować więcej części w tym samym czasie, maksymalizując produkcję.

Oczywiście, w porównaniu do MK3S brakuje nie tylko wolumenu, ale jest to część projektu, mówi Prusa.

„Tak, można powiedzieć, że Mini wygląda, jakby brakowało niektórych części”, mówi w ogłoszeniu. „Zaufaj mi, to samo stało się z projektem i3 – i stało się wielkim hitem.”

Mini powinien zasłynąć z niezawodności i łatwości obsługi, z której znany jest jego większy odpowiednik, ale oferuje także kilka dodatkowych funkcji. Według Prusa zawiera kolorowy wyświetlacz LCD, wymienne blachy ze stali sprint i możliwość drukowania przez Ethernet lub Wi-Fi (jako osobna aktualizacja), a nawet napędy USB. Obsługuje także dysze E3D, bezczujnikowe bazowanie za pomocą sterowników Trinamic 2209, niestandardową 32-bitową płytę główną i wbudowane narzędzie do aktualizacji oprogramowania układowego online.

W przeciwieństwie do MK3S, który ma system wytłaczarki z napędem bezpośrednim, Mini ma system Bowdena z systemem przekładni 3: 1. Nie nagrzewa się tak bardzo – maksymalna temperatura ekstrudera i platformy roboczej jest o 20 ° C niższa niż odpowiednio MK3S 300 ° C i 120 ° C. Ogranicza to nieco w materiałach, z którymi może sobie poradzić, ale niewiele. Według Prusa może drukować „PLA, PETG, ASA, ABS i Flex”.

Wysyłka drukarek ma rozpocząć się pod koniec listopada, jednak spodziewaj się pewnych terminów realizacji w przypadku, gdy maszyna zejdzie z półek producenta.

Jeśli intryguje Cię sugestia Prusy, by stworzyć drukarnię za pomocą Minis, musisz poczekać. Na razie jest limit dwóch drukarek na zamówienie.

Potężny Mini. (Źródło: Prusa)

Jednak to nie wszystko, co Prusa ma do zaoferowania. Firma pracuje również nad drukarką 3D „Prusa XL”, która będzie miała imponującą pojemność roboczą 400 x 400 x 400 mm i będzie oparta na architekturze CoreXY. Firma twierdzi, że będzie miała „między innymi nowy ekstruder z przekładnią i ulepszoną platformę roboczą”.

Jeśli martwisz się, że Twój MK3S może zagubić się w emocjach, nie martw się.

„Mini nie ma zastąpić linii produktów i3 MK3S”, pisze Prusa. „To inny rodzaj produktu i nie planujemy w najbliższym czasie przerwać produkcji MK3S – wciąż jest miejsce na potencjalne aktualizacje”.

(Źródło: Prusa)

(Źródło głównego obrazu: Prusa)

  Licencja: Tekst „ Prusa przedstawia oryginalną drukarkę 3D Mini Prusa i zapowiada Prusa XL ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com