Prototypy nowych rowerów Peloton z MakerBotem

Prototypy nowych rowerów Peloton z MakerBotem

W 2014 r. firma Peloton wprowadziła na rynek elegancki i cichy rower treningowy, który umożliwia transmisję zajęć na żywo przez sieć Wi-Fi na wbudowanej konsoli.

Firma nie spoczywa na laurach, dlatego zaprezentowała nowy rower komercyjny i platformę kontentową. Firma ma nadzieję rozszerzyć swój ekosystem rowerowy na miejsca publiczne, hotele, uniwersytety, a nawet szpitale.

Peloton zauważył jednak, że musi pracować szybko, aby wypuszczać nowe produkty; konkurencja w branży jest coraz silniejsza dzięki takim rywalom jak FlyWheel Sports i SoulCycle.

Oczywiście, jaki jest lepszy sposób na wydajne i ekonomiczne prototypowanie niż druk 3D? Zespół projektantów przemysłowych firmy Peloton wykorzystał MakerBota do prototypowania małych elementów roweru i przyspieszenia cyklu projektowania.

Mówiąc o firmowym MakerBocie, Jason Poure, dyrektor ds. wzornictwa przemysłowego, powiedział: „To nasze podstawowe rozwiązanie w zakresie druku 3D.”

Szybkie prototypowanie dużego czerwonego przycisku w firmie Peloton

W ciągu nieco ponad roku zespół ds. wzornictwa przemysłowego wydrukował ponad sto iteracji dla dwudziestu części. Dzięki MakerBotowi firma Peloton mogła zaoszczędzić około 20 000 dolarów oraz kilka miesięcy czasu.

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych elementów roweru jest czerwony przycisk, który kontroluje opór.

Aby stworzyć piękny przycisk, projektant wzornictwa przemysłowego Nigel Alcorn rozpoczął od rysunków w programie Illustrator lub CAD. Następnie modelował je w programie SolidWorks, a ostateczne projekty drukował.

Alcorn i Poure mogli następnie przedyskutować, który projekt jest najlepszy, a następnie przejść do kolejnego.

Mówiąc o precyzji druku 3D w drukarce MakerBot, Alcorn powiedział: „Mogę dokonać naprawdę dokładnego porównania dwóch modeli, które mają jedną cechę różniącą się o milimetr”.

Peloton pracuje nad stworzeniem roweru idealnego. Zawsze jednak spieszy się, aby stworzyć produkt, który pozostawi konkurencję daleko w tyle. Dzięki drukowi 3D jest to łatwiejsze do osiągnięcia.

Żródło: https://all3dp.com