Znalezienie miejsca parkingowego jest łatwiejsze dzięki współpracy pomiędzy firmą Printr, a holenderskim startupem Parkeagle.
Z ponad miliardem samochodów na całym świecie, nic dziwnego, że wielu z nas codziennie zmaga się z problemem parkowania. Ile razy musiałeś krążyć wokół bloku, tracić czas i spóźnić się na wydarzenie?
Jasne, jest to dość irytujące, ale całe to dodatkowe krążenie wokół zużywając dodatkową ilość paliwa jest również szkodliwe dla środowiska.
Holenderski startup Parkeagle jest zaangażowany w rozwiązanie tego problemu. Ich plan polega na zbudowaniu sieci inteligentnych czujników, które przekazują informacje o wolnych miejscach parkingowych bezpośrednio na telefon komórkowy. To całkiem poręczne i całkiem proste.
Jaki jest lepszy sposób na prototypowanie ich pomysłu niż technologia druku 3D? Jednak szybko zdali sobie sprawę, że korzystanie z internetowych usług druku 3D było zbyt wolne. Nie wspominając już o tym, że było drogie. Zwrócili się więc do Printr.
Printr to holenderski startup zajmujący się oprogramowaniem do druku 3D. Jest on znany z platformy internetowej o nazwie Formide. Te dwa startupy połączyły siły, aby stworzyć działające prototypy. Zobacz demo Parkeagle poniżej:
Parkeagle i druk 3D oszczędzają czas i pieniądze
Początkowo, startup stworzył prototyp korzystając z usługi druku 3D online. Skończyło się na tym, że zajęło to zbyt dużo czasu i było dość drogie. Dodatkowo, technologia spiekania laserowego również nie była dla nich skuteczna.
Parkeagle potrzebował obudowy czujnika, która może być szybko stworzona, jest łatwa w instalacji, wodoodporna, przenośna i wytrzymała na obciążenia.
Zaczęli szukać szybszych sposobów na stworzenie prototypu i zdecydowali się zaufać firmie Printr. Ten startup był w stanie pomóc Parkeagle w wizualizacji, prototypowaniu i optymalizacji ich produktu.
Po pierwsze, zredukowali komponenty urządzenia do zaledwie dwóch części. Printr zachęcił również do przejścia z druku SLS na bardziej powszechne “modelowanie przez osadzanie”, czyli FDM. Dzięki temu proces jest znacznie szybszy i tańszy.
Rezultat? Gotowy produkt, który jest bardziej wydajny i wytrzymały, co pozwala Parkeagle na włączenie elementów elektronicznych.
Ponieważ prototyp z PLA jest przeznaczony do przenoszenia ciężkich ładunków, Parkeagle może przeprowadzić obliczenia nośności z wykorzystaniem pojazdu. Mogą również modyfikować urządzenie w razie potrzeby.
Prototyp został zaprezentowany na Amsterdam Startupbootcamp demo day. Zespołowi udało się wygrać konkurs pitch startupów “Get in the Ring”.
“Druk 3D umożliwił nam uzyskanie namacalnych rezultatów naszej wizji i projektu. Dzięki konsultacjom zapewnionym przez Printr, mogliśmy zoptymalizować nasz projekt produktu” , wyjaśnił Peter Wit, CTO Parkeagle.
Żródło: https://all3dp.com