Czy kiedykolwiek chciałeś spersonalizować swoje słuchawki? Teraz możesz, dzięki użytkownikowi Thingiverse: gumo_design. Wykorzystując drukarkę 3D, możesz dostosować te słuchawki za pomocą wybranych filamentów.
Użytkownik Thingiverse, gumo_design, opracował drukowany w 3D projekt słuchawek z wykorzystaniem gotowych komponentów słuchawek i konfigurowalnej drukowanej obudowy 3D. Po zredukowaniu montażu do prostej czynności sklejania drukowanych części i ich skręcania, jest to projekt z którym poradzą sobie także osoby, bez szczególnych zdolności do majsterkowania.
Czego potrzebujesz?
Słuchawki składają się z dwunastu części drukowanych na drukarce 3D, elektrycznego środka oraz kilku śrub, które utrzymują wszystko razem.
Wydruki
Pliki STL do druku 3D są dostępne na Thingiverse. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, zaleca się drukowanie z PLA z 20% wypełnieniem i 0,2 mm wysokością warstwy. Podpory generalnie nie są potrzebne, ale można je stosować, szczególnie w przypadku części obudowy, aby uniknąć zagłębień. Zalecamy jednak drukowanie elementów osobno lub w małych partiach, aby zminimalizować błędy drukowania.
Jeśli chodzi o kolory, masz pełną dowolność w wyborze filamentów. Te słuchawki świetnie prezentują się zarówno w jednokolorowym, jak i w wielokolorowym wydaniu. Słuchawki mogą być wyposażone w dołączany zestaw kocich uszu, które można wydrukować w 3D, aby dodać jeszcze więcej szyku Twoim słuchawkom.
Części
Do montażu potrzebne są następujące niedrukowane części:
I kilka śrub:
- M5x10mm – 2szt
- M3x5mm – 6szt
- Śruba dociskowa M3 – 2szt
- Śruba z łbem stożkowym płaskim M4x6mm – 2szt
- M4x10mm – 2szt (opcjonalnie do uszu kota)
Wszystkie te śruby są standardowe i powinny być dostępne w każdym dobrym sklepie z narzędziami lub możesz je zamówić online.
Jak to zrobić?
Po przygotowaniu części wydrukowanych w 3D i zamówieniu pozostałych, nadszedł czas na montaż słuchawek.
Krok nr 1
Każda z puszek słuchawek składa się z dwóch drukowanych części: obudowy głównej i wspornika sterownika. Pierwszym krokiem jest zatrzaśnięcie wspornika sterownika w obudowie i użycie trzech śrub M3x5mm, aby połączyć je ze sobą. Niewielka obróbka końcowa może być konieczna, aby uzyskać dokładne dopasowanie, zwłaszcza jeśli podczas drukowania użyto podpór.
Krok nr 2
Po wykonaniu pierwszego kroku, nadszedł czas na zainstalowanie głośnika elektrycznego. Jeśli zamówisz głośnik Koss KSC75 przez Internet, najprawdopodobniej będzie on w całości zmontowany jako głośnik przypinany. Dlatego zanim włożysz je do nowo wydrukowanej obudowy, upewnij się, że wszystkie części zewnętrzne, takie jak obudowa z tyłu, poduszka z pianki i słuchawka, zostały usunięte. Uważaj, aby nie wyrwać przewodu elektrycznego. Po wyjęciu głośników KSC75 z oryginalnej obudowy, nadszedł czas na zainstalowanie ich w nowej obudowie. Upewnij się, że głośnik jest wyregulowany we właściwy sposób i ostrożnie dokręć wspornik sterownika. Śruba dociska małą ściankę do wnętrza obudowy, aby bezpiecznie zamocować głośnik. Ostrożnie dokręć zestaw śrub, aż poczujesz, że część sterownika wciska się w rowek.
Krok nr 3
Przed zamknięciem zewnętrznej obudowy zalecamy dodanie materiału tłumiącego do wnętrza. Dobrze sprawdza się włókno polipropylenowe. Ten krok pomoże wytłumić hałas z zewnątrz, ale także zminimalizuje wewnętrzne odbicia dźwięku, co w rezultacie da jego lepszą jakość.
Po wypchaniu wkładek dousznych, kliknij na części tylnej pokrywy i użyj wbudowanego mechanizmu skręcającego, aby ją zamocować. Następnie należy ostrożnie kliknąć na złącza słuchawek.
Krok nr 4
Pałąk składa się z dwóch ramion, które mocowane są do przegubów za pomocą śrub M5x10mm z każdej strony. Środkowy element, który mocuje się do dwóch ramion za pomocą dwóch śrub M4x6mm z łbem stożkowym płaskim, pozwala na regulację rozmiaru pałąka.
Na koniec należy zakryć nauszniki za pomocą wkładek. Ostatnią wskazówką od autora projektu jest to, aby nie używać wkładek perforowanych, ponieważ będą one źle wpływać na basy i tony średnie.
Opcjonalne dodatki
Jako dodatek, możesz również wydrukować uszy kota i przymocować je do opaski. Są utrzymywane na miejscu za pomocą dwóch śrub M4x10mm.
Zdjęcie główne: gumo_design/ Kaworu Chang,via Youtube
Źródło: All3DP