[Projekt] Ochłódź się dzięki temu drukowanemu w 3D bezłopatkowemu wentylatorowi biurkowemu

[Projekt] Ochłódź się dzięki temu drukowanemu w 3D bezłopatkowemu wentylatorowi biurkowemu

Teraz, gdy jesteśmy na początku czerwca, możemy się spodziewać wielu upalnych dni. Przyjrzymy się więc dziś bliżej temu, jak z pomocą drukarki 3D, wykonać bezłopatkowy wentylator biurkowy, zaprojektowany przez użytkownika Thingiverse: Dylman3000. Ten wentylator ma elegancki i nowoczesny wygląd, więc będzie się doskonale prezentował na Twoim biurku. Projekt powstał podczas nauki obsługi Fusion360.

Wykonanie tego wentylatora jest niezwykle łatwe, a lista komponentów potrzebnych do jego złożenia jest krótka i niedroga, więc możemy stwierdzić, że ten projekt jest świetny zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów. 

Bezłopatkowy wentylator biurkowy z wydrukowany w 3D: czego potrzebujesz i jak go zbudować?

Ten wentylator biurkowy składa się z trzech różnych części do druku 3D, w tym podstawy, komory wewnętrznej i komory zewnętrznej. Zewnętrzna część wentylatora wymaga wszędzie podpór/supports everywhere, a projektanci sugerują, aby zrobić to samo również dla części wewnętrznej. W przypadku podstawy, Dylman3000 odwrócił model do góry nogami i użył podpór tylko dotykających platformy roboczej/only touching the build plate.

Wszystko, czego potrzebujesz (oprócz drukarki 3D i filamentu) to zapasowy wentylator komputerowy 70 mm i transformator 12 V, dwa przedmioty, które być może leżą gdzieś w Twoim garażu, a jeśli nie, możesz je kupić w rozsądnej cenie. 

Po wydrukowaniu części na drukarce 3D i zebraniu potrzebnych komponentów: wentylatora komputerowego i transformatora 12 V, nadszedł czas, aby rozpocząć proces montażu. Jest tylko kilka kroków związanych z tym projektem. Najpierw zamontuj wentylator komputera wewnątrz wydrukowanej w 3D podstawy w jej górnej części, przepuszczając okablowanie przez otwór we wsporniku.

Następnym krokiem jest przylutowanie przewodów wentylatora i transformatora do podstawowego wyłącznika. Jeśli nie masz doświadczenia z lutowaniem, zapoznaj się z kilkoma samouczkami, zanim rozpoczniesz ten projekt. Po zakończeniu procesu lutowania, włóż wewnętrzną część wentylatora do zewnętrznej (powinna się zatrzasnąć). Na koniec weź całą wydrukowaną w 3D sekcję wentylatora i zamontuj ją w podstawie. Masz teraz funkcjonalny bezłopatkowy wentylator biurkowy!

Licencja: Tekst „ [Project] Cool Down With This 3D Printed Bladeless Desk Fan ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: All3DP