[Projekt] Drukowany w 3D zacisk spustowy Quick-Grip

[Projekt] Drukowany w 3D zacisk spustowy Quick-Grip

W każdym dobrze zaopatrzonym warsztacie majsterkowicza powinno znajdować się co najmniej kilka par zacisków Quick-Grip. Jest to unikalnie wyglądające urządzenie wyposażone w spust, którego każde naciśnięcie powoduje zaciśnięcie się.

To proste, ale skuteczne narzędzie warsztatowe służy do wywierania nacisku i zabezpieczania drewnianych elementów na miejscu podczas łączenia ich klejem. Używając sprężynowego mechanizmu spustowego, twórcy są w stanie docisnąć części jedną ręką, naciskając na spust, jak również szybko zwolnić zaciski po zakończeniu procesu klejenia.

Możesz znaleźć te zaciski w lokalnym sklepie z narzędziami lub online, ale gdzie w tym jest zabawa ?

Zamiast tego, co powiesz na wydrukowanie w 3D własnego zestawu funkcjonalnych, zacisków Quick-Grip Trigger, dzięki uprzejmości pochodzącego z Bay Area projektanta i twórcy Arrona Molleta. Ten projekt, udostępniony na Thingiverse, jest idealny dla każdego majsterkowicza, który chce się zabawić i wzbogacić kolekcję narzędzi w swoim warsztacie.

Przyjrzyjmy się bliżej temu prostemu i użytecznemu projektowi.

Czego potrzebujesz i jak to wydrukować?

Pliki STL tego zacisku można pobrać z Thingiverse. Składa się na niego siedem różnych części, które projektant stworzył w programie Fusion 360 i na własnym przykładzie wydrukował na drukarce Prusa i3 MK3.

Na stronie projektu, Mollet przedstawił sugestie dla każdej części Quick-Grip Trigger Clamp.

Korpus i końcówka zacisku powinny być drukowane z podporami, szczególnie jeśli są drukowane razem w tym samym czasie. Dodanie brimu również pomoże zapewnić udany wydruk. Uchwyt pompy, powinien być zorientowany pionowo i do góry nogami.

Zwalniacz spustu, uchwyt zaciskowy i wałek mogą być wydrukowane razem – chyba, że chcesz użyć różnych kolorów filamentu dla każdego z nich. Zarówno trzon, jak i uchwyt zaciskowy powinny leżeć płasko, a spust powinien znajdować się na krawędzi. Potrzebne będą również dwa uchwyty zaciskowe, które można wydrukować razem.

Sprężyny potrzebne do działania mechanizmu spustowego można kupić w zestawie na Amazonie. Jeśli zdecydujesz się na ten konkretny zestaw, powinieneś być w stanie zbudować sześć narzędzi Quick-Grip Trigger Clamp. Sprężyna do wyzwalacza (0.035″x0.25″x0.5) i sprężyna do wyzwalacza zaciskowego (0.041″x0.437″x1.062″) są zawarte w zestawie.

Montaż jest prosty, wystarczy odpowiednio ułożyć każdą z części. Jak widać na przykładzie samego projektanta, niektóre z części są wydrukowane z różnokolorowych materiałów, dzięki czemu proces montażu jest łatwiejszy, a finalny produkt bardziej estetyczny.

Żródło: https://all3dp.com