Projekt CAP wykorzystuje druk 3D do pomocy potrzebującym zwierzętom domowym

Projekt CAP wykorzystuje druk 3D do pomocy potrzebującym zwierzętom domowym

Ta chwytająca za serce historia, w której druk 3D przychodzi na ratunek potrzebującym zwierzętom, może naprawdę rozjaśnić Twój dzień.

Grupa wolontariuszy zebrała się, aby stworzyć Projekt CAP (Computer Aided Pets Project). Ich misją jest projektowanie i drukowanie urządzeń wspomagających dla zwierząt domowych, takich jak protezy drukowane w 3D. Jeśli masz ochotę, też możesz się zaangażować.

W zależności od położenia geograficznego, potrzebujący zwierzak zostanie połączony z wolontariuszem. Na swojej stronie internetowej twórzy projektu wyjaśniają: „Celem projektu CAP jest pomoc każdemu zwierzakowi, któremu możemy zaoferować niedrogie protezy, a także zademonstrowanie możliwości, jakie daje druk 3D w branży medycznej”.

Ich celem jest pomoc zwierzętom domowym, aby mogły żyć tak łatwo, jak to tylko możliwe. Obecnie CAP Project współpracuje z różnymi schroniskami i grupami, aby to umożliwić.

Jak zostać wolontariuszem

Wolontariusze posiadający wiedzę na temat druku 3D i dostęp do drukarki 3D pomagają w realizacji tego projektu. Używając programów do modelowania CAD, tworzą oni indywidualne urządzenia wspomagające dla potrzebujących lokalnych zwierząt. Na razie projekt CAP nie przyjmuje darowizn pieniężnych, ponieważ „nie ma obecnie potrzeby pomocy finansowej”. Najlepszym sposobem na przekazanie darowizny jest poświęcenie swojego czasu – zostanie wolontariuszem lub pomoc w inny sposób. Potrzebujemy więcej wolontariuszy w różnych lokalizacjach geograficznych”.

Projekt CAP łączy wolontariuszy i zwierzęta w potrzebie na podstawie ich położenia geograficznego. W ten sposób wolontariusz może być łatwo dostępny, aby w razie potrzeby zmienić i zmodyfikować projekt 3D. Obecnie projekt ma oddziały w Rancho Cucamonga w Kalifornii, w Tokio w Japonii i w Pekinie w Chinach. Jeśli chcesz dodać swój własny oddział, możesz łatwo skontaktować się z firmą, aby to zrobić.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz własnej drukarki 3D. W ramach projektu potrzebni są wolontariusze, którzy zajmą się wszystkim – od tłumaczenia, przez składanie zestawów, po podnoszenie świadomości, a także drukowanie urządzeń 3D.

Aby zachęcić Cię do wykorzystania swoich umiejętności w dobrym celu, w projekcie napisano: „To świetny sposób, aby nauczyć ludzi w Twojej społeczności o druku 3D i jego możliwościach!”.

Czy jesteś zainteresowany byciem wolontariuszem? Wystarczy, że skorzystasz z linku Get Involved na stronie projektu CAP. Jeśli masz zwierzaka, który potrzebuje urządzenia wspomagającego, przejdź do przycisku „Need a Device” pod przyciskiem „Design”.

Czy ta historia odpowiednio rozjaśniła Twój dzień? Daj nam znać w komentarzach, co sądzisz o projekcie.

Żródło: https://all3dp.com