Prezenty na Dzień Ojca - 10 najlepszych modeli dla taty

Prezenty na Dzień Ojca - 10 najlepszych modeli dla taty

Sprawdź naszą wyselekcjonowaną listę, niesamowitych pomysłów na prezenty, które możesz wydrukować na Dzień Ojca.

 

Spinki do mankietów

Eleganckie spinki do mankietów z nadrukiem 3D.
Eleganckie spinki do mankietów z drukarki 3D. Źródło: LeFabShop / Thingiverse

Co to jest?  Spinki do mankietów – jest to łatwy wydruk, który nie wymaga dużo czasu ani filamentu. Najtrudniejszą częścią tego projektu będzie usunięcie go z platformy roboczej drukarki. Przed rozpoczęciem druku, upewnij się, że drukujesz je z wysokim wypełnieniem.

Kto to zaprojektował?  LeFabShop

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

Stylowa muszka

Rustykalny wzór tej muszki.
Rustykalny wzór muszki. Źródło: 3dglauber / Thingiverse

Co to jest? Muszka wydrukowana na drukarce 3D. 3dglauber  opublikował zarówno stylowe muszki 1.0, jak i 2.0. Na szczęście 3dglauber jest zarówno projektantem modelu 3D, jak i modelem. Jego zdjęcia, pomogą ci zdecydować, którą wersję wydrukować. Jeśli nie możesz zdecydować, który model wydrukować, twój tata może dostać dwie niesamowite muszki, których nie będzie musiał wiązać.

Obie muszki wymagają podpór i wypełnienia 30%. Przy wysokości warstwy 0,2 mm, druk potrwa nieco mniej niż 3 godziny i zużyjesz przy tym  35 gramów filamentu. Możesz zauważyć, że w slicerze Cura, projekt jest niewielki.  Został modelowany przy użyciu cali, więc musi być skalowany do 2540%

Kto to zaprojektował?  3dglauber

Gdzie to znaleźć? Thingiverse  Możesz go również kupić na Etsy.   

Traktor OpenRC

Ten ciągnik OpenRC jest gotowy do użycia.
Ten traktor OpenRC jest gotowy do użycia. Źródło: Makeitpro / Thingiverse

Co to jest?  Ten model Thingiverse został zaprojektowany dla ojca projektanta. Wypowiedź Makeitpro: „Jako hołd dla mojego ojca i jego pierwszego traktora, z dumą prezentuję mój kolejny projekt, traktor OpenRC. Jest to replika open source w skali 1/10 oryginalnego traktora Ebro 160D. Wszystko to zaprojektowałem od zera, a wszystkie części wydrukowałem w 3D. Potem dodałem trochę elektroniki, nakrętek i śrub i sprawiłem, że działa! ” Dzięki temu opublikowanemu projektowi, możesz stworzyć go także dla swojego taty!

Oczywiście nie jest to tylko projekt do drukowania 3D. Będziesz musiał poświęcić trochę czasu na montaż i dodanie elektroniki. Jednak pomocne przewodniki budowania i lista materiałów Makeitpro, sprawią, że nie będzie to trudne. Zaplanuj także zakup elastycznego materiału. Drukowanie z czarnego elastycznego filamentu z wypełnieniem 0%, pozwala uzyskać świetne opony.

Kto to zaprojektował? Makeitpro

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

Stojak na zegarki

Zegarki wiszące w wielkim stylu.
Wiszące zegarki w wielkim stylu. Źródło: Hartvik Line / GrabCAD

Co to jest?  Jeśli potrzebujesz prezentu na Dzień Ojca, który będzie wyjątkowy, użyteczny i elegancki, być może powinieneś wydrukować ten specjalny stojak na zegarki. Jest przeznaczony do przechowywania dwóch zegarków.

Opublikowany model w GrabCAD, zawiera trzy łatwe do wydrukowania pliki STL. Jednym z nich jest uchwyt ścienny, który zwiększa użyteczną przestrzeń na szafce nocnej. Sugerujemy wydrukowanie części z wysokim wypełnieniem, aby zegarki twojego taty mogły wisieć na nim przez wiele lat.

Kto to zaprojektował? Linia Hartvik

Gdzie to znaleźć? GrabCAD  (projekt został opublikowany również na Thingiverse , MyMiniFactory i Cults3D) 

Zegar na biurko Big Diver

Ogromny zegarek z nadrukiem 3D obok zwykłego zegarka.
Ogromny zegarek wydrukowany na drukarce 3D, obok zwykłego zegarka. Źródło: francfalco / MyMiniFactory

Co to jest? Zegarek w dużej skali. Ten model wymaga około 30 godzin drukowania + czas potrzebny na montaż i około 400 gramów filamentu, przy wysokości warstwy 0,2 mm. Montaż jest dziecinnie prosty, dzięki dołączonej instrukcji, a wynik jest po prostu oszałamiający. 

Sprawdź naszą listę fajnych zegarów, jeśli chcesz znaleźć idealny model dla swojego taty.

Kto to zaprojektował?  Franc Falco

Gdzie to znaleźć? MyMiniFactory  (model można znaleźć także na Thingiverse)

Model statku

Ten wspaniały statek został uwieczniony w plastiku.
Ten wspaniały statek został uwieczniony w plastiku. Źródło: MakerBot / Thingiverse

Co to jest? Ten konkretny projekt, jest modelem słynnego statku kapitana Cooka, Endeavour. W skali 100% ten wydruk (który składa się z 14 części) będzie się drukował około 18 godzin. Rozważ także wydrukowanie kadłuba statku z filamentu z domieszką drewna, aby uzyskać lepszy wygląd. Przykład pomalowanego statku:  yougurt

Kto to zaprojektował?  MakerBot

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

Głośnik 

Ten głośnik otrzymał klasyczną robotę malarską.
Ten głośnik otrzymał klasyczną robotę malarską. Źródło: tucsontess / Thingiverse

Co to jest?  Jeśli twój tata kocha muzykę, być może jest to idealny prezent. Dzięki temu fajnemu gadżetowi, będziesz mógł usłyszeć ulubioną muzykę swojego taty dwa razy głośniej. Nie martw się o uzyskanie złego dźwięku z plastikowego wzmacniacza, ten głośnik brzmi całkiem dobrze. 

Ta rzecz została zaprojektowana dla iPhone’a 6 bez obudów, więc może być konieczne skalowanie modelu w slicerze, aby dopasować go do telefonu twojego taty. Zaplanuj druk na pół dnia, około 12 godzin.

Kto to zaprojektował?  bcoover

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

 

Przynęta na ryby

Dwie przynęty korbowe o różnych pracach malarskich.
Pomalowane dwie przynęty korbowe. Źródło: sthone / Thingiverse

Co to jest? Jeśli twój tata lubi łowić ryby, rozważ wydrukowanie kilku unikalnych przynęt. Drukowanie jest niezwykle proste, a montaż jest dziecinnie prosty, szczególnie dzięki przydatnej instrukcji.

Malowanie może być trudne, ale projektant zamieścił link do YouTubera,  który opublikował filmy na temat malowania przynęt wydrukowanych w 3D, które na pewno się przydadzą.

Kto to zaprojektował?  sthone

Gdzie to znaleźć?  Thingiverse

 

Skrzynka do warsztatu lub garażu

Ten przesuwany zestaw narzędzi jest hipnotyzujący.
Ten przesuwany zestaw narzędzi jest hipnotyzujący. Źródło: Intentional3D / Thingiverse

Co to jest? Skrzynka na narzędzia i nie tylko. Bez względu na to, czy będzie używana do przechowywania wkrętów, drobnych narzędzi lub przedmiotów na biurku, jesteśmy pewni, że Twój tata uzna, że Twoja praca przy kalibrowaniu drukarki, była tego warta. Jeśli nie masz pewności, czy twoja drukarka 3D może osiągnąć wymagane wąskie tolerancje, nie martw się. Projektant przeprowadził również test, aby uniknąć dużych strat materiału.

Możesz nawet wydrukować niektóre narzędzia, aby wypełnić skrzynkę.

Kto to zaprojektował?  Coryalansmith

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

Portfel

Ten portfel jest całkiem fajny.
Ten portfel jest całkiem fajny. Źródło: b03tz / Thingiverse

Co to jest? Unikalny portfel, wydrukowany na drukarce 3D. Na Thingiverse istnieje wiele wzorów portfeli, ale ten konkretny model zawiera wiele miejsca na wszystko, co powinno być w portfelu. 

Jest to łatwy wydruk, nie potrzebuje nawet podpór.

Kto to zaprojektował?  b03tz

Gdzie to znaleźć? Thingiverse

 

Drukarka 3D

Ta drukarka 3D może być wkrótce w warsztacie twojego taty.
Ta drukarka 3D może być wkrótce w warsztacie twojego taty. Źródło: TheMakerBean.com

Ta lista w żadnym wypadku nie jest wyczerpująca. Jest to jedynie lista wybranych pomysłów, które mogą być idealnym prezentem lub przynajmniej być inspiracją do lepszych pomysłów.

A co jeśli najlepszym prezentem na Dzień Ojca, będzie sama drukarka 3D? Ojcowie uwielbiają budować, majsterkować, więc dlaczego nie pomóc im w poszerzeniu ich możliwości, dodając nowe narzędzie do warsztatu? Drukarki 3D są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, cen i funkcji. W zależności od potrzeb twojego taty (i twojego budżetu), spróbuj wybrać idealną drukarkę z naszej  listy najlepszych drukarek.

Bez względu na wybór prezentów z okazji tego dnia, życzymy szczęśliwego Dnia Ojca.

 

Źródło głównego obrazu: tgsparky77 / Thingiverse

Licencja: Tekst „ Prezentów z okazji Dnia Ojca – 10 najlepszych modeli dla taty ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/