Poznaj olbrzymiego, wydrukowanego w 3D stracha na wróble

Poznaj olbrzymiego, wydrukowanego w 3D stracha na wróble

Joris van Tubergen, projektant 3D i wynalazca, stworzył unikalnego stracha na wróble na Valkenswaard (czyli Festiwal Strachów na Wróble) w Holandii.

Van Tubergen jest znany z tego, że wpadł na pomysł odwrócenia swojej drukarki 3D Ultimaker do góry nogami, aby mogła drukować bardzo wysokie kolumny. Znany jest również z tego, że wykorzystał swój prosty dodatek, znany jako Z-Unlimited, do wydrukowania w 3D naturalnej wielkości słonia, aby podnieść świadomość na temat Światowej Ochrony Zwierząt.

Festiwal Vogelverschrikker zaprasza wielu profesjonalistów, od architektów, budowniczych, ekologów, miłośników ptaków, projektantów i artystów, do stworzenia stu unikalnych i różnych strachów na wróble. Strach na wróble Van Tubergena wydrukowany w 3D będzie obrazem jego samego, z bardzo wydłużonymi kończynami i charakterystyczną głową z włosami. Będzie on następnie drukowany na żywo przez cały tydzień Festiwalu Strachów na Wróble przy użyciu wyłącznie materiałów PET nadających się do recyklingu.

Zażartował dla 3ders.org: „To wycięta i wklejona wersja skanów 3D mojej osoby… to forma arogancji drukować siebie tak dużego”.

Jak stworzył drukowanego w 3D Stracha na wróble?

Po pierwsze, van Tubergen zaczął od zeskanowania całego ciała w 3D.

Aby stworzyć czterometrowego stracha na wróble w stylu „jumping-jack”, włożył ten skan do Blendera.

Powiedział 3ders.org: „Na potrzeby tego wydarzenia współpracowaliśmy z Perpetual Plastic Project.

The Perpetual Plastic Project pracuje nad tym, aby plastik, od butelek na wodę po kubki festiwalowe, został umyty, wysuszony, zmielony i przetopiony na filament do drukarki 3D. Slogan firmy: „Co by było, gdybyś mógł zrobić prawie wszystko z plastikowych odpadów” jest bardzo trafny, gdy patrzy się na plany gigantycznego stracha na wróble wydrukowanego w 3D!

Aby upewnić się, że ten gigantyczny, wydrukowany w 3D strach na wróble zostanie ukończony na czas, na terenie festiwalu będzie musiało zostać wykorzystanych pięć drukarek 3D.

van Tubergen zaprojektował również swój projekt w taki sposób, aby można było połączyć kilka profili cięcia, co oznacza, że niektóre części są całkowicie puste, podczas gdy inne posiadają pewne wypełnienie dla zwiększenia wytrzymałości.

Choć van Tubergen twierdzi, że nie jest wyszkolonym programistą, stworzył skrypt, który łączy profile, oszczędzając czas i materiały.

Żródło: https://all3dp.com