Port USB Endera 3: Jak podłączyć Endera 3 do komputera PC

Port USB Endera 3: Jak podłączyć Endera 3 do komputera PC

O co chodzi?

Creality Ender 3, Ender 3 Pro i Ender 3 V2 to jedne z najpopularniejszych drukarek 3D na rynku, dzięki ich znakomitemu stosunkowi jakości do ceny. Oprócz czytnika kart SD, Ender 3 i Ender 3 Pro wyposażone są w port Mini-USB, podczas gdy V2 posiada port Micro-USB. Na początku może to nie brzmieć jak wielka sprawa, ale tak naprawdę wiele funkcjonalności jest odblokowanych, gdy wiesz, jak z nich korzystać.

Oczywiście, obecność tych portów oznacza, że możesz podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, ale spójrzmy, co jeszcze możesz z nim zrobić.

Bezprzewodowy druk 3D

Technicznie rzecz biorąc, ta metoda nie jest bezprzewodowa, ponieważ nadal istnieje przewód zaangażowany, ale może to być o wiele lepsze niż alternatywa wkładania karty SD do maszyny za każdym razem, gdy trzeba coś wydrukować.

Oczywiście, mówimy o OctoPrint. Wystarczy podłączyć Raspberry Pi do Endera 3 przez port Mini- lub Micro-USB i drukować bezproblemowo. Oprócz zdalnego zarządzania i monitorowania drukarki, OctoPrint posiada również mnóstwo wtyczek, które raportują ciekawe statystyki dotyczące Twojej maszyny i poprawiają Twoje doświadczenie w druku 3D. Jeśli poważnie myślisz o wydajności i wygodzie, OctoPrint jest dla Ciebie.

Runaway Upgrade

W firmware Marlin jest przydatna funkcja zwana „Thermal Runaway” protection. Zwiększa ona bezpieczeństwo Twojego Endera 3, jeśli producent nie wyłączył jej domyślnie.

Tutaj porty USB są bardzo przydatne: Pozwalają one zaktualizować firmware do nowszej i lepszej wersji Marlina. Wiąże się z tym kilka kroków, ale w zasadzie musisz po prostu flashować swój firmware przez port USB. Aby ci pomóc, mamy poręczny przewodnik jak zainstalować Marlina na twoim Enderze 3 lub Pro albo V2.

Jeśli jesteś bardziej wzrokowcem, ten tutorial YouTube dla Endera 3 lub Pro może poprowadzić cię przez cały proces. Dla posiadaczy Endera 3 V2, jest to jeszcze łatwiejsze.

Bezpośrednie sterowanie z komputera

To może być najbardziej oczywiste zastosowanie portu USB, ale ludzie rzadko z niego korzystają: Obsługa drukarki 3D za pomocą komputera podłączonego przez USB.

Oprogramowanie takie jak Printrun (Pronterface) i Simplify3D dostarczają interfejs kontrolny, który pozwala na precyzyjną kontrolę każdego Endera 3, który posiadasz, gdy jest podłączony do komputera. Na przykład, możesz monitorować temperaturę, wysyłać niestandardowy G-code, ustawiać prędkość silnika i przesuwać osie dość łatwo. Jeśli masz problem i potrzebujesz pomocy, następnym razem wypróbuj jakieś oprogramowanie sterujące zamiast ekranu LCS i kółka przewijania.

Nawet popularny slicer Cura oferuje opcje sterowania i drukowania przez USB. W normalnych okolicznościach, oprogramowanie powinno wykryć podłączonego Endera 3, o ile ustawiłeś odpowiedni profil i drukarka jest już włączona. Pamiętaj tylko, że być może będziesz musiał poczekać kilka minut zanim zakładka „Monitor” zmieni się. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj wyłączyć drukarkę, odłączyć ją i zamknąć program Cura, a następnie włączyć ją, ponownie podłączyć i ponownie otworzyć program Cura.

Kolejna uwaga dotycząca drukowania przez USB: Chociaż może to działać bardzo dobrze, należy pamiętać, że slicer bezpośrednio podaje G-code do drukarki. Oznacza to, że będziesz musiał utrzymywać komputer i slicer włączone przez cały czas drukowania. W zależności od konfiguracji, może to nie być możliwe.

Źródło: https://all3dp.com