Półki wydrukowane w 3D: 10 ciekawych projektów

Półki wydrukowane w 3D: 10 ciekawych projektów

Sześciokątna

Po pierwsze, ta półka wygląda niesamowicie z jej sześciokątnym kształtem. Twórca twierdzi że jest ona dosyć łatwa w druku, sugeruje również drukowanie jej z PLA z wysokością warstwy 0,25 mm może być ona drukowana bez podpór.

Kto zaprojektował? CrocodileGene3d

Kto to wydrukował? Ten projekt ma 4.523 pobrań.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Modułowa

Następny projekt znany jako Moidules, pozwala na dostosowanie rozmiaru półki do Twoich potrzeb. Części 3D, które możesz wydrukować, to w zasadzie połączenia, które łączą deski razem, tworząc półkę. Szczeliny w złączach mogą pasować do desek 9-mm, 12-mm lub 1/2-calowych.

Ponieważ ten projekt półki wykorzystuje drewniane deski i złącza, można go wykonać samodzielnie (bez konieczności wiercenia). Chociaż projektant nie zaproponował żadnych sugestii dotyczących wydruku, to jedna z osób które go wydrukowały podzieliła się niektórymi z zaleceń dotyczących druku: wysokość warstwy 0,2 mm z raftem, ale bez podpór.

Kto zaprojektował? Moidules

Kto to wydrukował? Ten model ma ponad 41.000 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Ołówkowa

Potrzebujesz półki bez konieczności kupowania sprzętu? Ta półka ołówkowa może być wykonana z dwóch części-z wydruków 3D i ołówków. To jest w zasadzie upcykling!

Kto zaprojektował? WallTosh

Kto to wydrukował? Ta półka ma 146 pobrań.

Skąd pobrać ? Cults

Mini

Następnie mamy projekt który stanowi samodzielną półkę idealną do przechowywania eksponatów lub książek. Projektant zaleca drukowanie z wysokością warstwy 0,2 mm i wypełnieniem 10%. Projektant zaleca również stosowanie prędkości wydruku 45 mm/s. Wydrukowanie go zajmuje około 10 godzin i 40 minut, przy zużyciu około 46 gram filamentu.

Kto zaprojektował? kennetmccoy

Kto to wydrukował? Ten projekt ma 230 pobrań.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Do ładowania telefonu

Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji gdy chcemy naładować telefon, ale gniazdko jest usytuowane w złym miejscu, np nie chcesz aby aby Twój telefon po prostu leżał na podłodze. Ta półka rozwiąże twój problem możesz ją powiesić na adapterze. Adapter przechodzi przez otwór, następnie podłączasz go do gniazdka i staje się podporą dla samej półki.

https://youtu.be/3KW5aq6vp7s

Kto zaprojektował? 3D_World

Kto to wydrukował? Ta półka ma 571 pobrań.

Skąd pobrać? Cults

Schowek

Jasne, sejfy są fajne, ale tajna półka jest dużo fajniejsza. Ta półka ma ukrytą przesuwaną przegrodę, w której można przechowywać gotówkę, karty lub inne drobne przedmioty. Chociaż projektant nie podał żadnych wskazówek dotyczących druku, jeden z twórców sugeruje drukowanie modelu z PLA z wysokością warstwy 0,2 mm i 25% wypełnieniem. Nie są potrzebne żadne podpory ani raft.

Kto zaprojektował Tosh

Kto to wydrukował? Ten model ma ponad 137,000 pobrań!

Skąd pobrać? Thingiverse

Narożna

Potrzebujesz półki w rogu pomieszczenia? Te mogą być trudne do znalezienia, ale na szczęście ta jest idealna w tej sytuacji.

Według producenta, ten model powinien być drukowany z 40% wypełnieniem. Drukowanie trwa około 18,5 godziny i zużywa około 90 gramów materiału. Nie są potrzebne żadne podpory.

Kto zaprojektowałł? KaeVeeDesign

Kto to wydrukował? Ten projekt ma prawie 300 pobrań.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Schodki

Ta półka ma wiele pozimów . Producent sugeruje użycie dwustronnej taśmy do przyklejenia półki do ściany. Dlatego projekt nie ma żadnych otworów, ale projektant stwierdza, że można je dodać. Niestety, nie podano żadnych sugestii co do najlepszego sposobu, w jaki można to zrobić.

Projektant nie udzielił żadnych porad dotyczących drukowania.

Kto zaprojektował? YEHIA

Kto to wydrukował? Ta półka ma ponad 288 pobrań.

Skąd pobrać? Cults

Steampunk

Steampunk to gatunek z zakresu sztuki, designu, literatury i innych dziedzin twórczych, który czerpie inspirację z dziewiętnastowiecznej technologii napędzanej parą i mechanicznej estetyki. Dzięki kreatywnemu wykorzystaniu kół zębatych, projekt ten z całą pewnością wpisuje się w ten gatunek.

Zaprojektowany w nieistniejącym już 123D Design. Jest to bardziej uchwyt na półkę niż właściwa półka: Koła zębate podtrzymują tablicę, jak widać na zdjęciu powyżej. Projektant dostarcza wiele plików, które mają różną ilość otworów mocujących.

Projektant wydrukował model z PLA i zaznacza, że użycie podpór i raftu nie jest konieczne.

Kto zaprojektował? Ferjerez .

Kto to wydrukował? Model ma ponad 10.000 pobrań.

Skąd pobrać? Thingiverse

Uchwyt na słuchawki

Potrzebowałeś kiedyś bezpiecznego miejsca na słuchawki? Ta półka może utrzymać nie tylko 4 kg ciężaru, ale także zawiera uchwyt na słuchawki pod spodem.

Ta półka może być zamontowana na ścianie za pomocą tylko dwóch śrub, co ułatwia instalację.

Kto zaprojektował? pawlo444444

Kto to wydrukował? Ten projekt ma ponad 1300 widoków, a także 210 plików do pobrania.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Źródło: https://all3dp.co