PoleErgo wykorzystuje drukarki 3D do tworzenia specyficznych dla pacjenta wydruków dla osób z niepełnosprawnością ruchową

PoleErgo wykorzystuje drukarki 3D do tworzenia specyficznych dla pacjenta wydruków dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Terapeuta zajęciowy, Guy Ehretsmann z PoleErgo, wykorzystuje druk 3D do tworzenia spersonalizowanych przedmiotów dla pacjentów z niepełnosprawnością ruchową.

Guy Ehretsmann jest terapeutą zajęciowym pracującym w Maroku, który wykorzystuje druk 3D do poprawy życia swoich pacjentów. Jest on również założycielem firmy PoleErgo, założonej w celu pomocy pacjentom z niepełnosprawnością ruchową.

Ehretsmann interesuje się drukiem 3D od 2013 roku. Technologię tę wprowadzał również na uniwersytetach we Francji. W zeszłym roku uczył ponad 20 terapeutów zajęciowych, jak mogą włączyć druk 3D do swojej codziennej praktyki i poprawić życie pacjentów.

Ehretsmann wierzy, że możliwe jest wykorzystanie druku 3D w celu zapewnienia korzyści pacjentom z niepełnosprawnością ruchową poprzez tworzenie projektów dostosowanych do ich potrzeb. Terapeuta zaczął od korzystania z prostych, tanich drukarek 3D, ale wkrótce przeniósł się na Zortrax M200, aby tworzyć obiekty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Ehretsmann wyjaśnia: „Przed użyciem drukarki Zortrax, poświęcałem prawie połowę mojego czasu na drukowanie 3D. Odkąd pracuję na M200, szacuję, że jest to około 2%. Ważną rzeczą jest uzyskanie ostatecznego obiektu, a nie eksperymentowanie z drukiem 3D: to zupełnie inna sprawa”.

Spersonalizowane obiekty drukowane w 3D dla pacjentów

Aby stworzyć obiekty dostosowane do potrzeb pacjenta, Ehretsmann zaczyna od wykonania modeli z gliny. Jest to tani i szybki sposób na sprawdzenie, czy dany przedmiot może pomóc pacjentowi.

Następnie Ehretsmann skanuje model z gliny i drukuje go w 3D jako gotowy do użycia produkt. Proces ten jest szybki i łatwy. Ehretsmann podkreśla jednak, że proste rozwiązania mogą mieć ogromny wpływ na samodzielność i komfort pacjenta.

Dzięki spersonalizowanym projektom nie ma potrzeby kłopotliwego dopasowywania wydruków. Przykłady prac Ehretsmanna to m.in. łatwy do trzymania uchwyt widelca i joystick do wózka inwalidzkiego poprawiający kontrolę.

Zaletą druku 3D w tych projektach jest zarówno dostarczanie konkretnych projektów, aby rozwiązać konkretny problem danej osoby, ale także to, że obiekty te są bardzo tanie w produkcji.

Firma Ehretsmanna, PoleErgo, nie tylko pomaga pacjentom z wydrukami 3D, ale także w znalezieniu terapeutów, którzy będą odpowiadać ich potrzebom. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej.

Z pomocą Ehretsmanna, nie powinno minąć wiele czasu zanim druk 3D stanie się popularnym narzędziem dla terapeutów zajęciowych zarówno we Francji jak i w Maroku.

Żródło: https://all3dp.com