Firma Anycubic ogłosiła dwie nowe drukarki 3D drukujące z żywicy, z których każda ma znajomą, ale mylącą nazwę.
Pierwszą z nich jest Anycubic Photon Mono X 6Ks, która wydaje się być nieco pomniejszoną wersją Anycubic Photon Mono X 6K. Posiada on 9,1-calowy, monochromatyczny ekran o rozdzielczości 6K i wymiary 195,84 x 122,4 x 200 mm – oba są nieco mniejsze niż jego poprzednik. Posiada również “ulepszony” LighTurbo (twierdzenie, które Anycubic wydaje się stosować w przypadku wielu swoich nowych drukarek 3D), który działa w celu zmniejszenia linii siatki i osiągnięcia jednorodności światła o ponad 90%, przy jednoczesnym osiągnięciu prędkości drukowania 15-60 mm/godzinę (w porównaniu do deklarowanej maksymalnej prędkości Mono X 6K wynoszącej 80 mm/godzinę).
Podwójna szyna liniowa stabilizuje oś Z “do poziomu mikronów” w celu zmniejszenia widocznych warstw druku i stworzenia wyższego stopnia szczegółowości, z grawerowaną laserowo platformą konstrukcyjną, która ma na celu zmniejszenie spadków i wypaczeń.
Drukarka Anycubic Photon Mono X 6Ks jest już dostępna na stronie internetowej Anycubic w cenie 329 USD, gdzie można również sprawdzić wszystkie szczegóły, a także opcjonalne dodatki, takie jak oczyszczacz powietrza.

Zapowiedziano również, choć w przedsprzedaży, Anycubic Photon Mono M5 – maszynę za 12 tysięcy, która na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle podobna do właśnie zapowiedzianego Anycubic Photon Mono M5s. Wygląda jednak na to, że M5 nie jest pomniejszoną wersją M5, ale po prostu brakuje jej niektórych funkcji. Podczas gdy obie drukarki mają wspólny 10,1-calowy ekran, 19-mikronową dokładność X i objętość roboczą 200 x 218 x 123 mm, różnią się szybkością drukowania i poziomowaniem maszyny.
Anycubic twierdzi, że Mono M5s osiąga średnią prędkość drukowania 105 mm/godz. i posiada konstrukcję “bez poziomowania”, w której mechaniczny czujnik na ramieniu wspornika dokonuje automatycznych regulacji. Z drugiej strony Mono M5 będzie działać w zakresie 20-50 mm / h, z czteropunktowym ręcznym poziomowaniem.
To wszystko rodzi pytanie, co właściwie oznacza “S” w schemacie nazewnictwa Anycubic, ponieważ jest on używany w różnych modelach z różnym skutkiem: rzekomo dla szybkości w przypadku M5, ale dla budżetu – a może nawet “drugiej generacji”? Niezależnie od intencji, wydaje się, że dodaje to tylko zamieszania do stale rosnącej linii maszyn Anycubic.
Anycubic Mono M5 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży na stronie internetowej Anycubic, z szacowaną datą dostawy we wrześniu (dokładne daty różnią się w zależności od lokalizacji geograficznej).

Żródło: https://all3dp.com