Podróżuj w terenie, dzięki temu modułowemu robotowi SMARS, wydrukowanemu w 3D

Podróżuj w terenie, dzięki temu modułowemu robotowi SMARS, wydrukowanemu w 3D

Chcesz zbudować własnego robota, nie używając przy tym śrub? Modułowy robot SMARS wydrukowany w 3D, to idealny projekt, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych twórców, którzy szukają szybkiego i łatwego wprowadzenia w świat robotyki.

Robotyka i drukowanie 3D, to dwa pola, które często łączą się ze sobą. Mimo to lutowanie elektroniki i skomplikowanych zespołów, może utrudnić niedoświadczonym użytkownikom, tworzenie własnych robotów. Jeśli zawsze chciałeś użyć drukarki 3D, do stworzenia wspaniałego droida, ale nie masz wystarczającej wiedzy, aby brać udział w zaawansowanych projektach, spójrz na robota SMARS (Screwless / Screwed Modular Assemblable Robotic System).

Zaprojektowany przez użytkownika Thingiverse, Kevina Thomasa, w pełni modułowy robot SMARS wydrukowany w 3D, to wspaniały projekt dla hobbystów, świetnie sprawdzi się również do celów edukacyjnych. To, co czyni go wyjątkowym, to niewielka liczba elementów i możliwość złożenia go w całość, bez potrzeby użycia śrub lub umiejętności lutowania.

Ponadto montaż jest stosunkowo niedrogi, a komponenty są łatwo dostępne. Ci, którzy mają nieco większą wiedzę, mogą wykorzystać modułową konstrukcję, dodając kamerę lub czujniki, w celu ulepszenia robota. Rzućmy okiem na to, czego potrzebujesz, aby zbudować robota SMARS.

Modułowy robot SMARS, wydrukowany w  3D: czego potrzebujesz i jak go zbudować?

Pliki STL robota SMARS, można bezpłatnie pobrać na Thingiverse. Oprócz różnorodnych części do druku 3D, na stronie projektu znajdują się również instrukcje, dokumentacja, wersje demonstracyjne i pliki źródłowe.

Poza drukarką 3D, filamentem i plikami STL, oto co jeszcze będzie potrzebne do zbudowania własnego robota SMARS:

Ponieważ robot SMARS, ma budowę modułową, istnieje kilka metod jego budowy. W przypadku modelu podstawowego, projektanci przedstawiają proces krok po kroku i różne wersje demonstracyjne w pliku „doc_lite.zip” na Thingiverse. Dla tych, którzy chcą wykorzystać ten projekt do celów edukacyjnych, w pakiecie plików znajduje się również plan lekcji.

Modułowy styl tego robota pozostawia trochę miejsca na kreatywność. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym projekcie i o tym, jak stworzyć własnego robota SMARS, odwiedź stronę Thingiverse !

Licencja: Tekst „ Projektu tygodnia: Podróż w terenie z tym drukowanym 3D modułowym robotem SMARS ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com/