Pies Pawłowa: PlayDog, to drukowana w 3D gra dla psów

Pies Pawłowa: PlayDog, to drukowana w 3D gra dla psów

Kochasz psy? Uwielbiasz druk 3D? Połącz swoje pasje z PlayDog, inteligentnym systemem, który zapewnia ćwiczenia i jedzenie, gdy jesteś z dala od domu.

Masz problem z zapewnieniem psu rozrywki, gdy jesteś poza domem w ciągu dnia? Dzięki drukowi 3D, może być na to odpowiedź.

Roboplan Technologies, to firma zajmująca się drukiem 3D i kodowaniem z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu. Ich najnowszym wynalazkiem jest PlayDog, układanka i system karmienia inspirowany warunkowaniem Pawłowa. Jest to gra zaprojektowana w celu zapewnienia ćwiczeń, karmienia i zabawy dla twojego psa, gdy jesteś daleko.

Firma opisuje PlayDog jako „inteligentną grę dla inteligentnych psów” i jest to produkt eksperymentalny, wykonany z części drukowanych w 3D i komponentów elektronicznych.

Użytkownicy otrzymują pliki STL do samodzielnego wykonania części drukowanych w 3D, a następnie mogą zakupić zestaw elektroniki od Roboplanu lub zaopatrzyć się we własny sprzęt. Do zestawu dołączona jest pełna instrukcja.

Jak działa PlayDog?

Koncepcja jest dość prosta – wydrukowane w 3D „bazy” są rozmieszczone wokół domu użytkownika w miejscach dostępnych dla psa.
Kiedy nadchodzi pora karmienia, jedna z baz emituje sygnał dźwiękowy, wzywając psa, aby do niej podszedł. Gdy pies zbliży się do bazy, kolejna baza w sekwencji zaczyna emitować sygnał dźwiękowy. Proces ten powtarza się aż do ostatniej bazy, która po zbliżeniu się do niej wydaje smakołyk dla psa.

W efekcie jest to kontrolowana metoda karmienia psa w określonych odstępach czasu, jednocześnie zapewniając mu stymulację psychiczną i fizyczną.

Czas montażu PlayDog zależy od tego, czy użytkownicy zdecydują się na samodzielne zbudowanie produktu z dostępnych na rynku komponentów, czy też skorzystają z dostępnych w ofercie firmy zestawów elektronicznych.

Drukowanie części zajmie około 15-20 godzin, a osoby budujące od podstaw będą potrzebowały kolejnych dwóch i pół godziny na wytrawianie, lutowanie i montaż.

Kupując płytkę PCB PlayDog bezpośrednio ze strony internetowej można zaoszczędzić godzinę czasu na wytrawianie, a jeśli kupimy pełny zestaw, to wymaga on jedynie 30 minut czasu na montaż (gdy wszystkie części są już wydrukowane w 3D).

Pliki i kod dla PlayDog są dostępne dla wszystkich użytkowników. Zespół ma nadzieję zbudować wokół projektu społeczność, która będzie dzielić się swoimi wskazówkami i modyfikacjami z korzyścią dla wszystkich właścicieli psów.

Pliki do druku 3D dla PlayDog są już dostępne do pobrania, a płytka PCB jest dostępna na zamówienie. Pomysł już okazał się popularny – zestawy są już na wyczerpaniu, ale Roboplan mówi, aby spodziewać się więcej wkrótce.

Żródło: https://all3dp.com