Ożyw swój dom regałem w stylu diabelskiego młynu

Ożyw swój dom regałem w stylu diabelskiego młynu

Projektantka Eliza Wrobel stworzyła regał na książki w kstałcie diabelskiego młynu.

Jeśli nie masz ochoty wieszać na ścianie nudnego, starego obrazu i wolisz mieć coś użytecznego, regał Ferris Wheel jest magiczną inspiracją.

Jak sama nazwa wskazuje, ten intrygujący artefakt jest zamontowanym na ścianie kołem z ważonymi półkami, które pozostają idealnie poziome, podczas gdy koło się obraca (napędzane silnikiem elektrycznym 12 V). Czyż grawitacja nie jest cudowną rzeczą?

Projektantka Eliza Wrobel wymyśliła obrotową półkę jako rozwiązanie do przechowywania egzotycznych drobiazgów, które przywiozła do domu z podróży. Wykonała ją przy użyciu tylko jednego narzędzia – wielofunkcyjnej drukarki 3D ZMorph .

Zobacz jak powstaje regał Ferris Wheel na poniższym filmie:

Do zbudowania regału Wróbel wykorzystała swoje umiejętności w zakresie druku 3D, frezowania CNC i grawerowania laserowego – wszystkie te czynności mogła wykonać przy użyciu jednego narzędzia wielofunkcyjnego.

Mechanizm przekładni i mocowanie do ściany zostały wydrukowane 3D, podobnie jak złote półki i czarne przeciwwagi. Wrobel zastosowała standardowe ustawienia drukarki 3D i kilka filamentów PLA do wykonania większości tych części. Do wykonania złotych półek użyła również 6% wypełnienia we wzorze plastra miodu, dzięki czemu są one wytrzymałe, ale nie za ciężkie.

Do stworzenia podstawy diabelskiego młyna użyto ciętych kawałków sklejki o grubości 6,5 mm. Na każdym kawałku wygrawerowała laserowo wzór wymiarowy według własnego projektu.

Następnie kawałki sklejki zostały umieszczone wokół środka. Pod nimi umieszczono wypełniacz do drewna, co pozwoliło utwardzić strukturę, a następnie Wrobel użyła lakieru, aby nadać diabelskiemu młynowi doskonałe wykończenie.

Gdy wszystko było gotowe, Wrobel połączyła wszystko śrubami. Następnie powiesiła swoją unikalną półkę na ścianie.

Kiedy silnik pracuje, diabelski młyn porusza się stabilnie, utrzymując jednocześnie półki w pozycji poziomej dzięki przeciwwagom wydrukowanym w 3D.

To tylko pokazuje, że przy użyciu odpowiednich narzędzi można stworzyć przedmioty, które nie tylko dodadzą niepowtarzalnego charakteru przestrzeni życiowej, ale także będą użyteczne.

Żródło: https://all3dp.com