Cechy charakterystyczne
DUŻE PRĘDKOŚCI
Zazwyczaj klony w stylu Endera 3, takie jak D1, drukują z prędkością 50-60 mm/s. Dzieje się tak dlatego, że rama jest podatna na drgania, zwłaszcza gdy głowica drukująca porusza się w przód i w tył w górnej części osi Z. Waga i bezwładność bezpośredniego ekstrudera – w który wyposażony jest D1 – może jeszcze bardziej pogorszyć ten problem.
Można się więc zastanawiać, w jaki sposób D1 osiąga takie prędkości druku bez uszczerbku dla jakości wydruku. Po pierwsze, drukarka jest wyposażona w liniowe prowadnice zamiast kół pasowych, których zwykle można się spodziewać dla osi X i Y. Według producenta, te liniowe prowadnice oferują precyzję do 0,02 mm.
300 °C HOT END
D1 nie tylko drukuje szybko; drukuje na gorąco. Instalowanie wysokotemperaturowych hot-endów w budżetowych drukarkach 3D wydaje się być czymś w rodzaju trendu w ostatnich miesiącach i całkiem nam się to podoba.
Z hot-endem który może osiągnąć temperaturę do 300°C, zakres kompatybilnych filamentów staje się szerszy, rozszerzając się z typowego PLA, PETG, ABS i TPU do bardziej wyrafinowanych materiałów, takich jak mieszanki wzmacniane włóknem węglowym, nylon i inne filamenty typu pro. Drukowanie tych materiałów bez obudowy i podgrzewanej komory zawsze będzie trudne, ale miło jest mieć możliwość eksperymentowania z nimi w pierwszej kolejności.
AUTOMATYCZNE POZIOMOWANIE PLATFORMY
Voxelab Aquila D1 posiada funkcję automatycznego poziomowania platformy, która powinna znacznie ułatwić konfigurację. Po naciśnięciu przycisku, czujnik będzie sondował 25-punktową siatkę w poprzek platformy i uwzględni wszelkie nierówności. Z materiałów marketingowych i wstępnych zdjęć drukarki nie udało nam się jednak dostrzec sondy w użyciu.
Drukarka jest dostarczana z ręcznymi pokrętłami poziomującymi, dzięki czemu użytkownicy mogą upewnić się, że platforma jest w pewnym stopniu wypoziomowana, zanim sonda zacznie działać.
PŁYTA GŁÓWNA I UI
Pod maską D1 znajduje się N32 firmy Voxelab – 32-bitowa płyta główna z cichymi sterownikami krokowymi. Powinno to zapewnić poziom hałasu w otoczeniu na poziomie około 50 dB. Co więcej, jest to sprzęt open source, więc można go dalej modyfikować.
Pod względem UI, D1 wyposażony jest w 4,3-calowy ekran dotykowy LCD, co powinno ułatwić obsługę drukarki 3D.
Cena
Voxelab Aquila jest obecnie dostępny w przedsprzedaży za bezzwrotny depozyt w wysokości 10 dolarów i końcową płatność w wysokości 389 dolarów, co daje łączną kwotę 399 dolarów. Obejmuje to bezpłatną wysyłkę do Wielkiej Brytanii, UE i USA. Według producenta, cena detaliczna D1 wyniesie 459 dolarów.
Data premiery i dostępność
W chwili obecnej nie ma ustalonej daty premiery Voxelab Aquila D1.
Według strony internetowej, ostateczna płatność za przedsprzedaż musi wpłynąć do 20 grudnia 2022 roku, a wysyłka zamówień powinna rozpocząć się wkrótce po tym, więc spodziewamy się, że użytkownicy dostaną ją w swoje ręce na początku 2023 roku.
Specyfikacja techniczne
SPECYFIKACJA OGÓLNA
- Technologia: FDM
- Rok: 2022
- Montaż: Częściowo zmontowany
- Układ mechaniczny: Głowica kartezjańska-XZ
- Producent: Voxelab
WŁAŚCIWOŚCI DRUKARKI 3D
- Pole robocze: 235 x 235 x 250 mm
- Średnica dyszy: 0,4 mm
- Maks. temperatura dyszy: 300 °C
- Max. temperatura platformy: 110 °C
- Poziomowanie platformy: Automatyczne
- Wyświetlacz: 4,3-calowy ekran dotykowy
- Łączność: Karta SD, USB
- Odzyskiwanie wydruków: Tak
- Czujnik filamentu: Tak
- Kamera: Nie
MATERIAŁY
- Średnica filamentu: 1,75 mm
- Filamenty innych firm: Tak
- Materiały kompatybilne: PLA, ABS, PETG, PEEK, ASA, nylon, PC, włókno węglowe
OPROGRAMOWANIE
- Zalecany slicer: VoxelMaker
- System operacyjny: Windows, Mac OSX, Linux
- Typy plików: STL, OBJ, AMF
WYMIARY I WAGA
- Wymiary: 470 x 440 x 511 mm
- Waga: 9 kg
Żródło: https://all3dp.com