OMNI3D WSPIERA SZPITALE W WALCE Z COVID-19

OMNI3D WSPIERA SZPITALE W WALCE Z COVID-19

Światowa pandemia wirusa COVID-19, powoduje niedobory potrzebnego wyposażenia w placówkach medycznych. Omni3D, znany do tej pory, jako producent przemysłowych drukarek 3D FDM, wspiera szpitale w walce z epidemią, dostarczając specjalnie zaprojektowane przyłbice ochronne dla lekarzy.

Technologom z firmy Omni3D, przyświecał cel, aby zapewnić lekarzom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo i właśnie dlatego w ramach ich prac, powstał nowy projekt przyłbicy.
Innowacyjność rozwiązania dotyczy szybki, która jest ruchoma co bardzo poprawia wygodę noszenia tego rodzaju sprzętu przez długi czas.
Kolejną różnicą, jest element mocujący opaskę 3D. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, gdzie używana jest materiałowa gumka, w projekcie firmy Omni 3D, można korzystać z dwóch alternatywnych opcji: gumki lub paska wykonanych z filamentu TPU-93A.

Priorytetem, dla technologów z firmy Omni 3D, było stworzenie takiego sprzętu, który będzie nadawał się do wielokrotnego użytku i przede wszystkim, będzie możliwy w całości  do zdezynfekowania –o czym mówi Krzysztof Kardach, główny technolog Omni3D.

Potrzeby szpitali są ogromne, a każda pomoc jest w tym momencie nieoceniona! Dlatego producent drukarek, udostępnia możliwość darmowego pobrania projektu przyłbicy ochronnej, licząc na to, iż skorzysta z niego każdy kto chce pomóc i ma możliwość skorzystania z drukarki 3D. Pomoc ta, jest przeznaczona dla tych, którzy w walce z wirusem COVID-19, stoją na pierwszym froncie.

Poniżej kontakt, dla osób chcących się przyłączyć się do projektu Omni3D: 
mail: kontakt@omni3d.com
telefon: 881 757 632

Zaangażowanie użytkowników drukarek 3D, w druk przyłbic dla szpitali, jest naprawdę olbrzymie. Widać to w ilości osłon, dostarczonych do szpitali i innych jednostek. Widać to również, w korespondencji od producentów filamentów, gdzie możemy przeczytać, iż zapas, który znajdował się na stanie magazynowym został już wyprzedany lub jest bliski wyprzedania. 

 

Źródło: https://omni3d.pl/