Okulary Rogera Bacona wydrukowane w 3D są idealnie dopasowane

Okulary Rogera Bacona wydrukowane w 3D są idealnie dopasowane

Potrzebujesz nowej pary okularów? Holenderski startup Roger Bacon wykonuje skany 3D twarzy klienta, aby stworzyć dopasowane do niego okulary drukowane w 3D.

Jeśli kiedykolwiek kupowałeś okulary, to z pewnością znasz towarzyszącą temu frustrację. Mostek nosa jest za duży, ramiona za krótkie, albo po prostu nie leżą one prosto na twarzy. Nie ma czegoś takiego jak jeden rozmiar dla wszystkich.

Producent okularów Roger Bacon obiecuje, że okulary zawsze będą ładnie leżeć. Jak to robią? Wykonując skany 3D twarzy swoich klientów, firma ta jest w stanie wyprodukować okulary, które będą pasować dokładnie tak, jak trzeba.

Działa to w ten sposób, że optyk tworzy Skan 3D głowy klienta za pomocą iPada i specjalnej przystawki. Następnie klient wybiera jeden z 30 wzorów oprawek w 10 dostępnych kolorach.

Mając te dane w ręku, wyjątkowe okulary są wykonywane na drukarce 3D. Jak mówi założyciel i dyrektor generalny firmy Pieter Jonckheer, produkcja odbywa się w specjalnej fabryce w Niemczech. Następnie w biurach firmy w Amsterdamie wykonywane są prace wykończeniowe.

Roger Bacon ma ambitne plany rozwoju

Chociaż inne firmy produkujące okulary pracują nad podobnymi produktami, Roger Bacon jest pierwszą, która z powodzeniem wprowadziła swój pomysł na rynek. Obecnie firma sprzedaje około 50 okularów miesięcznie w cenie 320 euro za sztukę.

Nie jest to w żadnym wypadku tanio, ale pomaga w tym fakt, że Roger Bacon ma sieć 34 niezależnych optyków w Holandii i 6 w Stanach Zjednoczonych.

Firma ma też ambitne plany rozwoju. Firma otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 750 000 euro. To wystarczyło na sfinalizowanie koncepcji, ale Roger Bacon stara się o dodatkowe fundusze, aby rozwinąć działalność na skalę globalną.

Jak wyjaśnia Jonckheer: „Faza próbna jest już za nami, teraz skupiamy się na marketingu i sprzedaży”.

Co o tym sądzicie? Chcielibyście mieć na swoim nosie parę wydrukowanych w 3D okularów?

Żródło: https://all3dp.com