Nowy PHS od Sinteritu

Nowy PHS od Sinteritu

Rosnące zapotrzebowanie na większe i szybsze drukarki 3D SLS – Lisa X i Nils 480 skłoniło Sinterit do wprowadzenia nowej wersji popularnego PHS. Wraz z ogromnym wzrostem objętości proszku, który można wydrukować od razu, postprocessingowi i obsłudze proszku z nowym, szybszym PHS.

Wytwarzanie przyrostowe to nie tylko druk 3D, ale proces składający się z wielu różnych, ale porównywalnie ważnych etapów. Jednym z najważniejszych z nich jest postprocessing. Zwłaszcza w technologii SLS, gdy operujesz proszkiem, który może być ponownie wykorzystany. Umiejętność zebrania jego jak największej ilości jest kluczowa. Proces powinien być czysty i szybki.

Od pierwszego wprowadzenia PHS w 2020 roku Sinterit zaprezentował dwie nowe drukarki 3D SLS. Lisa X stała się najszybszą i największą kompaktową drukarką w ofercie firmy, natomiast NILS 480 to pierwszy model klasy przemysłowej. Usprawnienie PHS było koniecznością. Przyspieszenie to jednak nie jedyna zmiana.

Obecna stacja obsługi proszku oferuje nowy interface. Prowadzi Cię krok po kroku przez całe przetwarzanie końcowe. Jest też bardziej przyjazny, zwłaszcza dla tych, którzy właśnie przeszli na technologię SLS.

PHS tak jak do tej pory współpracuje z odkurzaczem ATEX firmy Delfin, światowego lidera rozwiązań ATEX, ale teraz nie musisz podłączać wszystkich tych urządzeń peryferyjnych osobno. Podłączenie ich do PHS oznacza, że ​​do podłączenia wszystkich urządzeń do zasilacza potrzebny jest tylko jeden przewód zasilający.\

Po tych zmianach postprocessing typowego wydruku zajmie użytkownikowi tylko 15 min. Reszta zostanie automatycznie przeprowadzona przez sam PHS. To kolejne usprawnienia w ofercie Sinterit, która oprócz kompaktowej linii drukarek SLS, jesienią 2021 roku weszła również na rynek urządzeń przemysłowych.

W razie wszelkich pytań co do rozwiązań marki SINTERIT zapraszamy do kontaktu
mail: sinterit@seb-comp.pl i tel. 790 256 525

źródło: https://www.3dprintingmedia.network/new-powder-handling-station-from-sinterit/