Nixa oferuje drukowane w 3D rozwiązania do ekstremalnego filmowania

Nixa oferuje drukowane w 3D rozwiązania do ekstremalnego filmowania

Polskie studio projektowe Nixa wykorzystuje drukarki 3D M200 plus firmy Zortrax do stworzenia serii specjalistycznych akcesoriów do kamer sportowych.

Firma o nazwie Nixa tworzy futerały, mocowania czy gimbale, które mają oferować ich użytkownikom lepszą stabilność obrazu i pozwalają na zamontowanie kamer w niedostępnych dotąd miejscach.

Serwis druku 3D oferuje mocowania, które mogą poruszać się w trzech różnych osiach, a także zapewniają stabilne filmowanie, gdy są trzymane w ręku lub gdy są przymocowane do jakiegoś obiektu, np. kierownicy czy rakiety tenisowej.

Dzięki wykorzystaniu druku 3D (głównie Zortrax M200 plus) firma chce oferować swoje produkty w niższej cenie, ponieważ produkuje je na zamówienie. Profesjonaliści mogą również dostosować swoje projekty tak, aby idealnie odpowiadały ich potrzebom – czy potrzebują uchwytów i futerałów, które są niezwykle wytrzymałe, czy takich, które są lekkie.

Przykłady rozwiązań drukowanych w 3D przez Nixa

Uchwyt Nut-Crusher firmy Nixa to produkt, który pozwala użytkownikom montować ich kamery sportowe na wszelkiego rodzaju okrągłych powierzchniach o średnicy w przedziale 15-30 mm.

Inny ich produkt o nazwie The Fig Rig! pozwala na stabilne filmowanie dzięki uchwytom dla obu rąk. Jego działanie polega na tym, że w centralnej części znajduje się uchwyt, który utrzyma każdą kamerę sportową lub małą kamerę konwencjonalną, a górna część The Rig składa się z dwóch szyn, które mogą być wykorzystane do zamontowania lampy błyskowej lub lamp LED.

Obudowa Shark firmy, która jest idealnym uchwytem do zastosowania na wszelkiego rodzaju kaskach, daje użytkownikom możliwość albo zamontowania kamery w pionie, albo w poziomie.

Jeśli jesteś zainteresowany wydrukiem własnych pomocy filmowych, sprawdź Bibliotekę Modeli Zortraxa, gdzie tworzone i dodawane są projekty Nixa do druku 3D.

Różne projekty i modele dostępne w Bibliotece mogą być komentowane, dodawane do ulubionych, pobierane, edytowane i udostępniane w mediach społecznościowych.

Żródło: https://all3dp.com