Nissan Qashqai to największa na świecie rzeźba wykonana długopisem 3D

Nissan Qashqai to największa na świecie rzeźba wykonana długopisem 3D

Z okazji wprowadzenia na rynek Nissana Qashqai Black Edition, zamówiono największą na świecie rzeźbę 3D wykonaną długopisem, przedstawiającą samochód typu crossover.

To duży samochód o niewymawialnej nazwie. A teraz Nissan Qashqai ma kolejne wyróżnienie – jest największą na świecie rzeźbą wykonaną długopisem 3D.

Rzeźba mierzy 4,4 m (14,4 stóp) długości i 1,6 m (5,2 stóp) wysokości, a została stworzona przy użyciu wyłącznie długopisów 3Doodler do druku 3D.

Grace Du Prez była główną artystką w zespole, który ukończył projekt w ciągu zaledwie trzech tygodni. Powiedziała:

„Rysuję długopisami 3Doodlera już od kilku lat, ale to jest zdecydowanie moje najbardziej ambitne zlecenie do tej pory. Pokazuje ono jak daleko zaszła technologia druku 3D i jak może być używana przez każdego.”

Obejrzyj poniższe wideo, aby zobaczyć jak 3Doodlery zostały wykorzystane do wydrukowania i stworzenia rzeźby Qashqai Black Edition.

Jak został narysowany Nissan Qashqai?

Gotowy samochód zawiera 13,8 km (8,6 mil) wydrukowanych w 3D nitek filamentu. Zespół otrzymał do narysowania rzeźby długopisy 3D 3Doodler – nie wolno im było używać niczego innego!

Nissan powiedział w komunikacie prasowym: „Podczas gdy Nissan produkuje 58 (Nissan Qashqai) co godzinę w swoim zakładzie w Sunderland w Wielkiej Brytanii, ta wersja na zamówienie zajęła 800 roboczogodzin, aby ukończyć w ciągu trzech tygodni”.

Długopisy działały w ten sam sposób co zawsze, podgrzewając plastikowe nitki przed wytłoczeniem ich przez metalową dyszę. Po „narysowaniu” nitki, można ją kształtować i wyginać, zanim ostygnie i stwardnieje.

Koji Nagano, wiceprezes Nissan Design Europe, powiedział: „W Nissanie zawsze zachęcamy do inicjatyw, w których design może być wyrażony poprzez nowe i innowacyjne technologie. Ten artystyczny zespół z pewnością przesunął granice technologii długopisu 3D, tworząc imponującą rzeźbę naszego premium Qashqai Black Edition.”

Nie stać Cię na własnego Nissana Qashqai Black Edition? Zamiast tego spróbuj wydrukować swój własny. Daj nam znać, jak Ci pójdzie!

Żródło: https://all3dp.com