Nigdy więcej nie stracisz wydruku: Umieszczanie Apple AirTags w Twoich wydrukach 3D

Nigdy więcej nie stracisz wydruku: Umieszczanie Apple AirTags w Twoich wydrukach 3D

Po niedawnej premierze Apple AirTags, zmieniło się podejście giganta technologicznego Cupertino do tagowania obiektów NFC.

W skrócie, AirTags, to niewielkie, przypominające kamyki dyski, w których wnętrzu znajdują się układy komunikacji bliskiego pola (NFC). Urządzenia Apple w zasięgu Bluetooth będą w stanie „zobaczyć” lokalizację, kierując Cię w jej stronę, dzięki sygnałom dźwiękowym.

ŚLEDZENIE WYDRUKÓW 3D: UCHWYTY APPLE AIRTAGS

AirTags są tak nowe, że można znaleźć tylko kilka uchwytów do samodzielnego drukowania. Bez wątpienia z czasem się to zmieni. Na razie jednak, możesz znaleźć oczekiwany asortyment podstawowych uchwytów AirTag, wpisując „AirTag” do preferowanego repozytorium modeli 3D w wyszukiwarce. Dzięki nim, możesz śledzić wszystkie rodzaje przedmiotów dzięki drukowanym w 3D uchwytom do przenoszenia Apple AirTags.

Myślimy jednak o czymś więcej, niż tylko doraźne śledzenie przedmiotów – o czymś więcej niż tylko o tym, że AirTag może jeździć z Tobą. Urządzenia śledzące są przecież przydatne tylko tak długo, jak długo pozostają przyczepione do przedmiotu, który chcemy śledzić.

A gdyby tak osadzić urządzenie śledzące w przedmiocie? Otworzyłoby to świat możliwości dla niektórych przedsięwzięć wykorzystujących druk 3D. Mamy tu na myśli quadcoptery, lub jakąkolwiek inną aktywność wykorzystującą RC.

DRUKI 3D Z MOŻLIWOŚCIĄ ŚLEDZENIA: UMIESZCZANIE ETYKIET APPLE AIRTAG

Wymiary Apple AirTag to 32 mm średicy i 8 mm wysokości. Ale Apple to Apple, więc projekt AirTag ma więcej form niż tylko prymitywny i płaski kształt monety. Gładkie gradienty powyżej i poniżej dają formę bardziej przypominającą kamyk, co może utrudnić dopasowanie.

Na szczęście dla nas, superbohater modelowania 3D o pseudonimie Mediaman3D upublicznił przybliżenie samego AirTaga, dostępne na stronie Cults. Użycie tego modelu jako przestrzeni negatywnej w Twoich własnych modelach 3D oznacza, że możesz całkiem łatwo stworzyć pusty model w kształcie AirTaga.

Podczas drukowania, po prostu zaprogramuj polecenie pause-at-layer i upewnij się, że ścieżki nie przecinają teraz pustki AirTag

Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę, rozważając umieszczenie AirTag w wydruku, jest dostęp do gniazda baterii. AirTag wykorzystuje baterię CR2032, która powinna wystarczyć na około 1 rok regularnego użytkowania. Aby skutecznie i trwale osadzić tag w wydruku, należy zapewnić dostęp do komory baterii. Na szczęście konstrukcja AirTag oznacza, że korpus wystaje ponad wnękę baterii, dzięki czemu można go bezpiecznie zamocować bez ograniczania dostępu.

Jedną z alternatyw, która przyszła nam do głowy podczas pisania tego artykułu, jest to, że wystarczy nawet zwykłe wgłębienie w wydrukowanej części, które można zakleić taśmą.

Żródło: https://all3dp.com