Nervous System prezentuje Kinematics Petal Dress w MFA

Nervous System prezentuje Kinematics Petal Dress w MFA

Nervous System wydrukował w 3D sukienkę Kinematics Petal Dress, inspirowaną ruchem płatków kwiatów, na wystawę w Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie.

Przełomowa praca Nervous System może być Ci już znana dzięki projektom druku 3D, takim jak seria mody Kinematics, animacje zoetrope, biżuteria i wiele innych.

Ich najnowszym dziełem jest Kinematics Petal Dress, jaskrawoczerwony strój inspirowany płatkami kwiatów, zamówiony przez Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie (MFA) na nadchodzącą wystawę #techstyle.

Tematem wystawy jest synergia między modą a technologią, która nie tylko zmienia sposób, w jaki projektanci tworzą, ale także sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z ubraniami. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak powstawała sukienka.

Oprócz sukienki, Nervous System wypuściło również nową kolekcję biżuterii, Kinematic Petals, która jest już dostępna w ich sklepie, a w czasie trwania wystawy będzie można ją kupić w księgarni i sklepie MSZ.

Jak powstała sukienka Kinematics Petal Dress?

Sukienka Kinematics Petal Dress składa się z ponad 1600 unikalnych części połączonych ponad 2600 zawiasami. Co imponujące, została ona wydrukowana 3D w jednym kawałku z wytrzymałego tworzywa nylonowego metodą selektywnego spiekania laserowego (SLS).

Podobnie jak w przypadku poprzednich ubrań firmy Nervous System, tę sukienkę można dostosować do ciała użytkownika za pomocą skanu 3D. Po wyjściu z drukarki 3D, po niewielkiej obróbce, jest ona już w pełni zmontowana i gotowa do noszenia.

Każdy zazębiający się element sukienki jest sztywny, ale razem zachowują się jak ciągła tkanina. Ponadto każdy element można indywidualnie dostosować do własnych potrzeb, co pozwala na zmianę kierunku, długości i kształtu. Firma Nervous System wyjaśnia na swoim blogu:

„Stosujemy inteligentną strategię składania, aby skompresować odzież Kinematics do mniejszej formy w celu wydajnej produkcji. Składając ubrania przed ich wydrukowaniem, możemy tworzyć złożone struktury większe niż drukarka 3D, które rozkładają się do zamierzonego kształtu.”

Aby stworzyć tę sukienkę, opracowano nowe oprogramowanie projektowe i narzędzia symulacyjne, ponieważ zachodzące na siebie płatki wymagały nowej strategii kompresji odzieży w celu efektywnego druku 3D.

Nervous Systems zamierza stale poszerzać swoją ofertę Kinematics, aby umożliwić tworzenie jeszcze bardziej ekscytujących kreacji.

Żródło: https://all3dp.com