Najnowsze inteligentne pojazdy Korpusu Piechoty Morskiej automatycznie zamawiają drukowane w 3D części zamienne

Najnowsze inteligentne pojazdy Korpusu Piechoty Morskiej automatycznie zamawiają drukowane w 3D części zamienne

Dwadzieścia pojazdów wojskowych w bazie morskiej Fort Leonard Wood w stanie Missouri zostało wyposażonych w czujniki, które identyfikują wszelkie awarie silnika. Gdy tylko jakaś część zacznie się zużywać, czujniki dadzą znać kierowcy.

Chociaż technologia ta jest już dostępna dla wielu pojazdów niewojskowych, Marines mają aspiracje, aby pójść jeszcze dalej. Na przykład, po zdiagnozowaniu części, pojazd mógłby zamówić wydrukowany w 3D zamiennik. Ta wydrukowana w 3D część byłaby następnie wysyłana, gotowa do zainstalowania.

Nadzieja jest taka, że ten zautomatyzowany proces nie wymagałby ani jednej ludzkiej ręki. Jak na razie testy czujników silnika są prawie zakończone i wkrótce osiągną etap oceny. Jeśli to pójdzie dobrze, urzędnicy będą mogli pociągnąć proces dalej.

Druk 3D oferuje praktyczne rozwiązania dla wojska

Nie jest to jedyny sposób w jaki Korpus Piechoty Morskiej wykorzystuje druk 3D. Niedawno wysłali oni drukarki 3D do stref walki wraz z konwencjonalnymi oddziałami. Była to również pierwsza służba wojskowa, która to uczyniła.

Powodem wysłania drukarek 3D jest przede wszystkim oszczędność czasu. Dzięki tej technologii wszystko można szybko i łatwo wymienić na miejscu. Konserwatorzy łatwo mają dostęp do wszystkiego, czego potrzebują, od części do moździerzy 81 mm po elementy radia.

Druk 3D skraca czas potrzebny na otrzymanie części z dni do godzin. Jednak to nie wszystko, w czym może pomóc i gen. broni Michael Dana uważa, że nadszedł czas, aby technologia ta została w pełni wykorzystana.

Dana jest zastępcą dowódcy Korpusu Piechoty Morskiej ds. instalacji i logistyki (I&L) i wyjaśnia, że druk 3D może przynieść ogromne korzyści Korpusowi Piechoty Morskiej.

„Spójrz na Teslę, ich pojazdy dosłownie otrzymują automatyczne aktualizacje; to prawie jak komputer pojazdu, który jeździ wokół… Lexus mojej żony [z 2006 r.] powie ci, kiedy należy wymienić olej. Taka zdolność przewidywania istnieje w sektorze prywatnym. Miejmy nadzieję, że uda nam się ją włączyć po stronie wojskowej”.

Dodaje, że nadszedł czas, aby wykorzystać technologie, które wiele branż już wykorzystuje.

Żródło: https://all3dp.com