Najnowsza wersja Artec Studio z trybem HD!

Najnowsza wersja Artec Studio z trybem HD!

Najnowszy tryb HD wprowadzony przez firmę Artec oparty jest na sztucznej inteligencji – jest to pierwsza w branży taka technologia, która zapewnia bardzo ostre, bogate w szczegóły i czyste skany 3D.

Użytkownik ma wrażenie, że jego skaner jest nowszy, bardziej nowoczesny mimo, że zmieniło się tylko oprogramowanie. Pozwala ono na bardziej wydajną, efektywną pracę, często skraca czas skanowania oraz przygotowywanie elementów.

Poniżej kilka z najważniejszych zalet trybu HD dostępnego w najnowszej wersji w Artec Studio.

Wysoka rozdzielczość

Za pomocą silnika sztucznej inteligencji możliwe jest uzyskanie bardzo ostrych skanów 3D o
rozdzielczości do 0,2 mm. Dzięki temu skany są bardziej dokładne, wyraźne i szczegółowe.

Na obrazku pokazany został skan 3D w jakości HD silnika motocykla. Można na nim zobaczyć jak dokładnie zostały odwzorowane ciemne, małe i szczegółowe części. Takie efekty są możliwe dzięki trybowy HD w najnowszej wersji Artec Studio 15! Każda część jest dokładnie widoczna, każde wgłębienie czy mały element zostaje odwzorowany z dużo większą dokładnością i ostrością niż kiedykolwiek wcześniej. Przez to skan staje się niemalże identyczny z oryginałem.
Silnik motocykla jest elementem posiadającym wiele skomplikowanych oraz cienkich elementów, które przestają być problemem przy wykorzystaniu skanera LEO, (został on użyty do stworzenia powyższego skanu) w połączeniu z trybem HD w Artec Studio. Wszystkie drobne elementy i szczegóły silnika zostały uchwycone w najwyższej rozdzielczości – nie było potrzebne matowienie silnika za pomocą sprayu czy naklejania markerów – co znacznie skróciło czas przygotowania elementu pod skanowanie 3D. Tryb HD nie tylko pozwala stworzyć bardzo ostre i wyraźne skany, ale też skraca czas pracy i przygotowania.

Ostre krawędzie

Najnowsza funkcja umożliwia odtworzenie bardzo cienkich obiektów (takich jak druty czy cienkie krawędzie) obniżając w tym samym czasie szumy. Rozdzielczość jest zwiększona, a obraz ostrzejszy. 

Widoczny powyżej kołpak został, dzięki Artec Studio z trybem HD, odtworzony bardzo szczegółowo. Obraz jest ostry oraz dokładny, pierwszy raz funkcja w oprogramowaniu pozwala na
tak wyraźne odtworzenie cienkich obiektów, które jednocześnie pozostają bardzo realistyczne i posiadają dużo większą rozdzielczość. Puste powierzchnie czy przerwy, które wcześniej były bardzo trudne do odtworzenia, teraz są wyraźne i niemalże identyczne z oryginalnym elementem. Tryb HD idealnie nadaje się do inżynierii odwrotnej jak i kontroli jakości czy medycyny. W niemalże każdej branży potrzebne są jak najlepsze skany.
Skany mogą być eksportowane do dowolnego oprogramowanie CAD/CAM, co umożliwia dalsze wprowadzanie zmian.

Skanowanie włosów

Zeskanowanie włosów, aby wyglądały realistycznie należy do jednej z najtrudniejszych rzeczy, z którymi muszą mierzyć się osoby skanujące ludzi. Dzięki trybowi HD włosy stają się łatwiejszym elementem, pojedyncze pasma są bardziej widoczne, a geometria lepiej zachowana.

Branże, które tworzą skany do takich produkcji jak efekty filmowe, gry wideo, aplikacje VR czy drukują skany 3D w postaci figury człowieka często mają problem z poprawnym odwzorowaniem
włosów, ich geometrii, pasm, kształtu czy ułożenia. Wymaga to również szybkiego skanowania – aby kształt włosów, ułożenie głowy nie zmieniało się zbytnio w trakcie. Najważniejsza w tym momencie jest rozdzielczość skanera 3D – im będzie większa, tym więcej
szczegółów skaner zdoła uchwycić, przez co model człowieka będzie bardziej realistyczny. Mając na uwadze między innymi takie skanowanie specjaliści z firmy Artec zmaksymalizowali rozdzielczość niektórych skanerów (Leo i Eva) do wartości 0,2 mm! Aby zobaczyć efekty wystarczy spojrzeć na skan umieszczony powyżej, na to jak wyglądają włosy i broda zeskanowanego mężczyzny.

To tylko niektóre z niesamowitych możliwości trybu HD!
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i zobaczyć interaktywne skany kliknij tutaj i obejrzyj je z każdej strony.

Źródło: 3D MASTER