Najciekawsze ruchome modele do druku 3D w 2020 roku

Najciekawsze ruchome modele do druku 3D w 2020 roku

Nie wymagają składnia

Modele ruchome są specjalnymi wydrukami 3D, ponieważ używają różnych zawiasów i połączeń do tworzenia ruchomych części, które są drukowane z jednego pliku.

Wiele z tych modeli pozwala uzyskać imponującą szczegółowść i nadal zachować wysoki stopień mobilności. Dzięki temu możesz nawet drukować modele, które po rozłożeniu są większe niż rozmiar Twojej platformy roboczej!

Zebraliśmy listę najlepszych dostępnych obecnie modeli tego typu więc czytaj dalej i wybierz!

Wskazówki dotyczące drukowania

Zanim przejdziemy do tego, co można wydrukować, przedstawimy najpierw kilka wskazówek dotyczących pomyślnego drukowania tych modeli 3D

Nic dziwnego, że model z ruchomymi elementami może być nieco trudniejszy do wydrukowania niż zwykły model. Podczas przygotowywania należy zwrócić większą uwagę na szczegóły:

Dysza drukarki: upewnij się, że w pełni znasz specyfikacje swojej drukarki. Rozmiar dyszy powinien odpowiadać szczegółom, których potrzebujesz w zawiasach części.

Rozmiar modelu: Dobrze jest pomniejszyć modele do wydruku próbnego lub po prostu mieć wersję mini, ważne jest, aby model nie był zbyt mały, ponieważ w przeciwnym razie części mogą się skleić.

Podpory: Zwróć uwagę na temperaturę swojego extrudera. Jeśli będzie zbyt wysoka drukarka może mieć problemy z nawisami i łączami. Należy również sprawdzić, gdzie slicer umieszcza podpory, ponieważ może to zablokować połączenia modelu.

Kategoria 1: Zwierzęta

Ośmiornica

Będziesz zaskoczony mackami tej małej ośmiornicy. Mają niesamowitą elastyczność jak na coś drukowanego ze sztywnego materiału.

Uważaj na skalowanie: z powodu małych połączeń na mackach nie zalecamy drukowania mniej niż 50% oryginalnego rozmiaru modelu.

Kto zaprojektował? Javi Rodríguez (McGybeer)

Kto wydrukował? Ten obiekt został wydrukowany przez ponad 1000 użytkowników! Wielu z nich miało problem z odklejaniem się macek w połowie druku, szczególnie w przypadku wersji pomniejszonych. Można rozwiązać ten problem spryskując platformę klejem.

Skąd pobrać? Thingiverse

Jaszczurka

Kolejny fantastyczny model tego samego projektanta co powyżej. Zaokrąglone stawy tej jaszczurki pozwalają jej ciału i nogom symulować pełzanie.

Kto zaprojektował? Javi Rodríguez (McGybeer)

Kto wydrukował? Ponad 500 użytkowników wydrukowało te jaszczurki.

Skąd pobrać? Thingiverse

Raptor

Ten niesamowity dinozaur z pewnością ucieszy każdego miłośnika tematu. Nie tylko może poruszać się na wiele różnych sposobów, ale dzięki ramionom z pazurami może również wisieć na krawędziach przedmiotów.

Kto zaprojektował? Eric Bruns (Cavedog)

Kto wydrukował? Ponad 150 użytkowników wydrukowało te niesamowite stworzenia. Niektórzy zauważyli, że ich drukarki miały problemy z ogonem, chociaż zostało to naprawione przez zmniejszenie prędkości drukowania.

Skąd pobrać? Thingiverse

Kolekcja zwierząt

Ta pozycja jest wyjątkowa na liście, ponieważ nie jest to tylko pojedynczy model, ale raczej kolekcja często projektowanych zwierząt.

Kto zaprojektował? Kate Philips (Katherine_Marguerite)

Ktowydrukował? Przedstawiony model został pobrany ponad 50 razy, ale nie widzieliśmy żadnych twórców publikujących swoje króliczki ani inne zwierzaki z podwórka. Projekt wydaje się jednak dość prosty.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Kategoria 2: Fidgety

Niezależnie od tego, czy czekasz na załadowanie strony internetowej, czy po prostu potrzebujesz czegoś, co zajmie twoje ręce podczas przeglądania Netflix, te małe zabawki z pewnością Cię zainteresują!

Kostka

Zobacz, jak ta kostka składa się i rozkłada w nieskończoność. Zafascynuj się jeszcze bardziej, przyklejając zdjęcia i obserwując, jak łączą się i rozdzielają.

Kto zaprojektował? Laura Taalman (mathgrrl)

Kto wydrukował? Wydrukowało to 68 użytkowników. Niektórzy mieli problem z drukowaniem się zawiasów. Zmniejszenie temperatury dyszy powinno pomóc w tworzeniu łączeń.

Skąd pobrać? Thingiverse

Labirynt

Połączone pierścienie w tej kompaktowej zabawce zapewniają wiele rozrywki. Jest to nie tylko jeden z najciekawszych fidgetów, ale także wystarczająco mały, aby można go było łatwo nosić w kieszeni.

Dodaj tę kompaktowość do niekończących się kombinacji labiryntów, które możesz za jego pomocą stworzyć, a otrzymasz idealną zabawkę.

Kto zaprojektował? Justin Lin (JustinSDK)

Kto wydrukował? Twórcy wydrukowali ten fidget ponad 10 razy.

Skąd pobrać? Thingiverse

Łożysko zębate

Ten mały zestaw obrotowych kół zębatych to kolejny doskonały przenośny fidget. Płynnie obracające się koła zębate można łatwo schować do kieszeni

Kto zaprojektował? Emmett Lalish (emmett)

Ktowydrukował? Ponad 800 osób wydrukowało ten popularny fidget.

Skąd pobrać? Thingiverse

Kategoria 3: Gadżety

Robot

Ten przegubowy humanoidalny robot może być idealną zabawką dla dziecka (lub osoby dorosłej!). Pod względem ruchu i wyglądu przypomina figurkę, ale z jedną małą różnicą: można ją wydrukować jako jeden element. Spróbuj ustawić go w różnych pozach!

Kto zaprojektował? Projekty 82

Kto wydrukował? Ten model został pobrany ponad 100 razy.

Skąd pobrać? Cults

Breloczek

Dodaj trochę ekstrawgancji do swoich kluczy dzięki tej fajnej małej zabawce. Zapewni Ci rozrywkę podczas porannych dojazdów do pracy lub za każdym razem, gdy po prostu stoisz.

Kto zaprojektował? Karsten Gleu (kasinatorhh)

Kto wydrukował? Ten brelok został wydrukowany ponad 10 razy.

Skąd pobrać? Thingiverse

Pudełko iris

Ten pojemnik jest idealnym miejscem do przechowywania małych przedmiotów. Jednym ruchem obrotowym możesz otworzyć i zamknąć to pudełko.

Kto zaprojektował? Frank26080115

Kto wydrukował? Plik został pobrany 4 razy

Skąd pobrać? Pinshape

Kategoria 4: Dekoracje

Kwitnący kwiat

Ta dekoracja z pewnością będzie miłym dodatkiem do Twojego domu. Za jednym obrotem możesz obserwować, jak kwiat rozkwita, a za drugim złożyć go z powrotem.

Kto zaprojektował? jhuttula

Kto wydrukował? Maj ponad 1000 wyświetleń.

Skąd pobrać? Pinshape

Bransoleta

Ta prosta konstrukcja może być miłym dodatkiem do paska zegarka lub jako baza do innego projektu DIY. Niezależnie od tego, do czego go używasz, możesz mieć pewność, że ten regulowany pasek będzie dobrze dopasowany.

Kto zaprojektował? Jacob N. (jake8898)

Kto wydrukował? Prawie 200 osób pobrało ten model.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Czaszka

Dodaj upiorności swoim dekoracjom na Halloween dzięki tej drukowanej czaszce. Szczękające zęby z pewnością odstraszą niczego nie podejrzewających ludzi.

Kto zaprojektował? Clockspring

Kto wydrukował? Nie możemy dokładnie określić, ile osób to wydrukowało, ale wszyscy wydają się zadowoleni z wyników.

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Kategoria 4: Narzędzia i części

Zacisk

Chociaż ustawienie zacisków jest trudne, zaciski sprawiają, że wiele rzeczy jest o wiele łatwiejszych. Ten szybki wydruk doskonale nadaje się do trzymania razem części.

Kto zaprojektował? Clockspring

Kto wydrukował? Model ma 10 pobrań

Skąd pobrać? MyMiniFactory

Łożysko kulkowe

Łożysko to może zostać zastosowane w wielu elementach obrotowych

Kto zaprojektował? Daniel Noree (barspin)

Kto wydrukował? 79 użytkowników wydrukowało ten model.

Skąd pobrać? Thingiverse

Zawias

Możesz w pełni dostosować obie strony zawiasu za pomocą wielu otworów na śruby i połączeń.

Kto zaprojektował? Rohin Gosling (rohingosling)

Kto to wydrukował? Ten model ma ponad 20 pobrań.

Skąd pobrać? Thingiverse

Źródło: https://all3dp.com