Miniatury czołgów do wydrukowania na drukarce 3D - wybrane modele

Miniatury czołgów do wydrukowania na drukarce 3D - wybrane modele

Sprawdź naszą listę modeli, które mogą poszerzyć Twoją kolekcję lub stać się początkiem nowego hobby.

W świecie miniaturowej pasji

W świecie miniatur, istnieje duża grupa obserwatorów. Wiele pasjonujących się tym osób, ocenia dokładność detali, precyzję malowania i ogólną jakość modelu.  Prawdziwym znawcom tematu, ciężko będzie zaakceptować niższy poziom szczegółowości wydruku, jaki uzyskamy korzystając z drukarki 3D FDM. Rozwiązaniem w tej sytuacji, może być drukarka żywiczna (SLA), dzięki której nasz wydruk będzie odznaczał się zdecydowanie lepszym odwzorowaniem detali.

Jeśli zainteresuje Cię jeden z poniższych modeli, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Czołgi w skali 1: 100

Najlepsza kolekcja.
Najlepsza kolekcja. Źródło: m_bergman / Thingiverse CAPTION (Źródło: BlaBla,  XXXXX )

Jest to jedna z największych kolekcji Thingiverse,  z listą ponad 300 czołgów w  skali 1: 100. Projektant zaadaptował ją ze swojej kolekcji modeli w skali 1: 200, aby modele lepiej pasowały do gier stołowych. W przypadku drukarek FDM, zaleca się druk z ABS-u, z podporami pod kątem 80 stopni i warstwą 0,2 mm. Oczywiście wydruk na drukarce żywicznej będzie lepszą opcją, jeśli chcesz uzyskać większą szczegółowość.

Autor projektu: m_bergman, profesjonalny projektant i inżynier

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Brytyjski zestaw: Early War Pack

Odtwórz sceny na biurku!
Odtwórz sceny na biurku! Źródło: itrdc5 / Thingiverse

Zachary Kavulich ma kilka zestawów modeli, w tym jeden z kolekcją brytyjskich czołgów. Ta kolekcja, w skali 1: 100, ma bardzo dobre szczegóły i można ją wydrukować na typowej drukarce FDM. Projektant sugeruje wypełnienie 10%, z podporami i wysokością warstwy 0,1 mm. Upewnij się tylko, że kadłuby i wieżyczki są ustawione poziomo. 

Projektant: Zachary Kavulich ( TigerAce1945 ), student inżynierii i projektowania

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Warhammer 40,000 – Sicaran Battle Tank

Załadowany do skrzeli.
Źródło: Walkyrie222 / Thingiverse

Żadna lista miniaturowych czołgów nie byłaby kompletna, bez ujęcia na niej tego modelu. To, co wyróżnia ten czołg, to imponująca szczegółowość wszystkich akcesoriów, takich jak stopnie czołgu, wieże i panele nadwozia. Taka precyzja była możliwa dzięki wysiłkom wielu projektantów.

Autor projektu:  Antoine Beaulieu ( Walkyrie222 ) jest głównym projektantem.

Gdzie znaleźć projekt? Thingiverse

Niemiecki Panzer IV

Ten model zawiera wiele ruchomych części.
Ten model zawiera wiele ruchomych części. Źródło: soulorigin89 / MyMiniFactory

To co wyróżnia ten model niemieckiego Panzer IV, to ruchoma wieża z wydrukowanym łożyskiem w modelu. Bieżniki czołgów są również drukowane jako osobne elementy, co pozwala na użycie TPU, w celu zapewnienia im dobrej przyczepności. Model został zaprojektowany z myślą o drukowaniu 3D: podpory są łatwe, z kilkoma zwisami.

Projektant:  EDV ( soulorigin89 ), londyński projektant 3D

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Modułowy zestaw czołgu Sci-Fi – MAV3RICK

Tyle szczegółów!
Tyle szczegółów! Źródło: Treadhead Rad / MyMiniFactory

Dla fanów gier Sci-Fi 28mm, ten modułowy zestaw jest naprawdę wart uwagi. Projektant stworzył zestaw tak, aby można go było dostosować do dowolnej konfiguracji czołgu, jaką chcesz posiadać w swojej kolekcji.  MAV3RICK ma swój początek w udanej kampanii Kickstarter, która zaoferowała graczom unikalny zestaw, przeznaczony do drukowania na drukarce FDM. Za cenę 34,99 USD, te modele mogą powiększyć Twoją kolekcję, a Ty przy okazji wesprzesz tego niesamowitego projektanta.

Projektant: Treadhead Rad

Gdzie znaleźć projekt? MyMiniFactory

Warhammer 30K / 40K – Tank Trap

Zatrzymaj czołgi martwe na ich torach.
Źródło: snowman77 / MyMiniFactory

Chociaż technicznie nie jest to czołg, ta pułapka jest dobrym dodatkiem do każdej kolekcji. Projektant stworzył ten model tak, aby umożliwić wydrukowanie go na drukarce FDM, więc nie powinieneś mieć z nim problemów, jeśli dopasujesz ustawienia do możliwości drukarki 3D. 

Projektant: Steve Snow ( snowman77 )

Gdzie to znaleźć? MyMiniFactory

Dalej, ku do zwycięstwu!

Najlepsze dla małych potyczek.
Najlepsze dla małych potyczek. Źródło: hal0eight / Reddit

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się ta lista miniaturowych wydruków czołgów. Od bardzo szczegółowych replik, po wieloczęściowe zestawy przegubowe, stanowi zaledwie kroplę w morzu tego, co możesz wydrukować.

Istnieje wiele innych kolekcji utalentowanych projektantów, więc pozostaje nam jedynie życzyć Ci miłego drukowania!

 

Źródło głównego obrazu: YuYYY / imgur.com

Licencja: Tekst „ 3D Printed Tank Miniatures – 6 Great Models (And More)” autorstwa All3DP jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Żródło: https://all3dp.com/