Mieszkanka Vancouver stworzyła wszystkie swoje prezenty świąteczne na drukarce 3D

Mieszkanka Vancouver stworzyła wszystkie swoje prezenty świąteczne na drukarce 3D

W 2016 roku Megan Barker, mieszkanka Vancouver, odkryła nowy wymiar świąt – użyła swojej drukarki 3D do stworzenia wszystkich prezentów świątecznych.

Pochodząca z Vancouver w Kanadzie Megan Barker postanowiła stworzyć wszystkie swoje świąteczne rękodzieła i prezenty przy użyciu własnej drukarki 3D.

Lista świątecznych akcesoriów, które Barker wykonała obejmuje foremki do ciasteczek, ozdoby, a nawet zestaw plastikowych krakersów świątecznych. Wyjaśniła:

„Krakersy drukują się warstwowo i zawierają jakąś tajemniczą rzecz w środku. Postanowiłam nie oszukiwać i nie oglądać podczas drukowania, więc właściwie nie wiem, co jest w środku!”.

Barker, wykładowca biologii na Simon Fraser University, uważa, że druk 3D to idealny sposób na stworzenie spersonalizowanego prezentu.

„Naprawdę lubię tworzyć rzeczy i projekty”, powiedziała The Early Edition w CBC Radio. „Możesz zrobić spersonalizowane rzeczy, które wiesz, że osoba będzie naprawdę lubić, ponieważ jest tym zainteresowana”.

Wydrukowane w 3D prezenty świąteczne świetnie wypełniają skarpetki

Barker po raz pierwszy dowiedziała się o druku 3D w Święta Bożego Narodzenia w 2015 roku, gdy zakupiła budżetową drukarkę za mniej niż 400 $, która wymagała minimalnego montażu.

Wygląda na to, że używa klonu Prusy i3, Wanhao Duplicator i3. Ta maszyna jest znacznie tańsza, ale bardziej skomplikowana w obsłudze niż, powiedzmy, Makerbot lub Ultimaker. Barker powiedziała:

„Możesz naprawdę zagłębić się w druk 3D. Możesz zejść na głęboką wodę i wydać tysiące dolarów. To niesamowita społeczność dzielenia się.”

Barker znajduje większość swoich projektów na Thingiverse, dedykowanej społeczności internetowej, która dzieli się modelami do druku 3D.

Według niej, drukowanie jest bardzo proste. Mówi, że po prostu przesyła plik do drukarki i zostawia ją w spokoju na kilka godzin, aż powstanie obiekt.

Z naszego doświadczenia wynika, że tworzenie rzeczy jest nieco bardziej skomplikowane. Dopasowanie ustawień modelu w programie jest kluczowym krokiem.

Szukasz pomysłów na to, co wydrukować w 3D w te Święta? Sprawdź te specjalne świąteczne kolekcje na Thingiverse.

Żródło: https://all3dp.com