Miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen: Ten wydrukowany w 3D miecz świetlny jest niezwykle szczegółowy

Miecz świetlny z Gwiezdnych Wojen: Ten wydrukowany w 3D miecz świetlny jest niezwykle szczegółowy

Każdy poważny fan Gwiezdnych Wojen chce mieć swój własny miecz świetlny. Większość z nas zadowala się plastikowymi replikami, które można kupić w najbliższym sklepie z zabawkami. Inni poświęcają setki godzin na wykonanie unikalnej repliki z drewna lub metalu.

Jednak poza zakupem autentycznego rekwizytu z filmu, ten wydrukowany w 3D miecz świetlny jest prawdopodobnie najbliższy oryginału.

Zaprojektowany i wykonany przez Seana Charleswortha dla Tested, ten wydrukowany w 3D miecz świetlny jest usiany drobnymi grawerunkami i ozdobami z czasów bitwy. Tak obłędny poziom szczegółowości i kunsztu jest możliwy tylko dzięki drukowi 3D.

Być może najbardziej ,,geektastyczna” cecha? Działający przycisk, który podświetla plastikowy kryształ w rękojeści. Jest to miecz świetlny używany zazwyczaj przez Mrocznych Lordów Sithów; ta niesamowita czerwona poświata to ciemna strona, która wzywa cię do siebie…

Drukowany w 3D miecz świetlny wzorowany na częściach starego aparatu fotograficznego

Rękojeść miecza świetlnego została wykonana przy użyciu stereolitograficznej (SLA) drukarki 3D Formlabs Form 2. Następnie został wykończony światłami LED i komponentami elektronicznymi.

Charlesworth zaprojektował go w taki sposób, że niektóre zewnętrzne panele są zdejmowane, dzięki czemu można zajrzeć do wnętrza.

W filmie Charlesworth wyjaśnia, jak wymyślił ten projekt, używając starych części do kamer – w tym pryzmatu z kamery ruchu, który ma przypominać kryształ w mrocznym sercu miecza świetlnego Sithów.

Charlesworth jest także na tyle hojny, że udostępnia wszystkie swoje pliki STL za darmo. Oznacza to, że jeśli masz dostęp do drukarki 3D SLA, to również możesz zbudować swój własny, drukowany w 3D miecz świetlny. Pliki są dostępne do pobrania na Pinshape.

Żródło: https://all3dp.com