Mayku prezentuje nowe urządzenie do formowania: Mayku Multiplier

Mayku prezentuje nowe urządzenie do formowania: Mayku Multiplier

Multiplier, to urządzenie do formowania ciśnieniowego, które różni się nieco od urządzenia do formowania próżniowego, takiego jak wydany przez firmę w 2018 roku Mayku Formbox.

Mnożnik Mayku
(Źródło: Mayku)

Formowanie pod ciśnieniem to technologia, którą częściej można zobaczyć na hali produkcyjnej, a nie w biurze czy w pracowni. Podczas gdy Formbox używał zwykłego odkurzacza do usuwania powietrza spod rozgrzanego plastikowego arkusza, Multiplier jest inny. Wykorzystuje wewnętrzną sprężarkę i stalowe zbiorniki do wytworzenia ciśnienia do czterech atmosfer. To dopasowuje arkusz formujący do Twojego przedmiotu i może, jak twierdzi Mayku, uchwycić rowki i linie o grubości nawet 3 mikronów.

Multiplier został zaprojektowany we współpracy z Teenage Engineering. Niektórzy mogą ich znać z tablic syntezatorowych i innych gadżetów – pozostali ze współpracy z IKEA, która zaowocowała systemem muzycznym i oświetleniowym Frekvens.

Multiplier posiada pole robocze o średnicy 400 mm i 160 mm wysokości nad nim. Może obsługiwać formowanie arkuszy o grubości do 8 mm. Arkusze te, sprzedawane przez Mayku, to między innymi PETG oraz arkusze nazwane zgodnie z ich przeznaczeniem, takie jak ,,flex” i ,,resin” (odpowiednio dla prac silikonopodobnych i opartych na żywicy).

Mnożnik Mayku
(źródło: Mayku)

Jeśli Twoje projekty, wymagają wykonania form, urządzenie takie jak Multiplier wydaje się mieć sens. Zasadniczo jest to znacznie wydajniejsza i bardziej szczegółowa wersja Formboxa. Byłoby to świetne połączenie z drukarką 3D, ale jeśli deklarowane przechwytywanie szczegółów jest prawdziwe, musisz zadbać najpierw o odpowiedni postprocessing wydruków 3D, aby wyeliminować widoczne linie warstw lub też inne niedoskonałości. 

Mayku Multiplier będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 4 999 USD (3 499 GBP), począwszy od października. Limitowana seria 100 zamówień przedpremierowych (od 5 października 2021 r.) będzie miała swoistą zniżkę early-bird, kosztując tylko 1 999 dolarów (1 449 funtów). Ci, których zainteresuje ta zniżka, mogą zapisać się na powiadomienia o zamówieniach przedpremierowych na Mayku.

 
Źródło: All3DP