Luksusowy ośrodek w Mozambiku zostanie wydrukowany w 3D piaskiem

Luksusowy ośrodek w Mozambiku zostanie wydrukowany w 3D piaskiem

Czy zrównoważony rozwój może przyczynić się do budowy luksusowego kurortu? Ośrodek Kisawa Sanctuary Resort w Mozambiku wykorzystuje materiały takie jak piasek i woda morska jako materiały podstawowe do drukowania 3D.

Nina Flohr , córka założyciela VistaJet, Thomasa Flohra, planuje otworzyć pierwszy na świecie luksusowy ośrodek częściowo wydrukowany w 3D. Otwarcie planowane jest na lato 2020 r.

Ośrodek Kisawa Sanctuary położony jest na malowniczej wyspie Benguerra. Oferuje 12 bungalowów położonych na prywatnej plaży o powierzchni 300 hektarów, lasach i wydmach Mozambiku. Dodatkowe udogodnienia obejmują siłownię, pawilon do jogi i medytacji, kort tenisowy oraz zaplecze do uprawiania sportów wodnych.

Pracując jako dyrektor kreatywny VistaJet, kwalifikacje projektowe Flohr nie są kwestionowane – ale czy technologia stoi za budową jej hotelu? Pomimo szumu wokół konstrukcji drukowanych 3D, na świecie istnieje kilka działających przykładów budynków drukowanych 3D .

Nadal renderowany obraz, otwarcie Kisawa Resort planowane jest na lato 2020 r. (Źródło: Kisawa)

Jeśli chodzi o sposób korzystania z drukowania 3D, informacje są jak dotąd rzadkie. Strona internetowa informuje, że ośrodek będzie miał drukowane w 3D elementy wykonane z zaprawy z piasku i wody morskiej. Zastosowanie zrównoważonego materiału w połączeniu z redukcją odpadów budowlanych i emisji sprawia, że ​​jest to teoretycznie ekologiczna metoda budowania. Ta opatentowana technologia druku 3D w piasku została zamówiona specjalnie w celu połączenia jej z tradycyjną sztuką strzechy w Mozambiku, stolarstwem i materiałami.

„Radości z drukowania 3D” znalezione na koncie Instagram Niny Flohr (źródło: Instagram)

Co ciekawe, Flohr wykorzystuje tę technologię również w swojej organizacji non-profit, Bazaruto Center for Scientific Studies , do drukowania raf koralowych i siedlisk morskich.

(Źródło: GQ)

 Licencja: Tekst „ Luxury Resort w Mozambiku zostanie wydrukowany w 3D z piaskiem ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 .

Źródło: https://all3dp.com/