Nowy, szyty na miarę materiał ma unikalne właściwości
Jako wynalazca tej rodziny materiałów szklano-ceramicznych, Corning opanował rozwój szytej na miarę ceramiki szklanej do zastosowania w wielu dziedzinach. Teraz firma współpracuje z liderem w dziedzinie ceramiki 3D, firmą Lithoz , i wprowadza proces produkcji dodatku do ceramiki szklanej, wykorzystujący niższe temperatury spiekania materiału i bez potrzeby polerowania.
Lithoz „Ceramic Manufacturing (LCM) umożliwia tworzenie wysokiej jakości zaawansowanej ceramiki. Proces wytwarzania przyrostowego, pierwotnie opracowany na Politechnice Wiedeńskiej , wykorzystuje światło do budowy proszków ceramicznych zawieszonych w żywicy fotopolimerowej. Drukarki ceramiczne Lithoz wytwarzają część ceramiczną o zielonej bryle, którą można następnie debindować i wypalić w sposób bardzo podobny do innych procesów ceramicznych.
Ostatnio proces Lithoz LCM został zastosowany do ceramiki szklanej Corning. Firmy wspólnie opracowały i wyprodukowały zawiesinę z proszku szklano-ceramicznego Corning w systemie żywicznym Lithoz. Materiał ten został wykorzystany do drukowania części 3D na drukarce Lithoz CeraFab. Ceramika szklana została następnie spiekana i wyżarzona w procesie termicznym Corninga. Rezultatem było uzyskanie złożonych, ceramicznych elementów o wysokiej rozdzielczości, które w pełni spełniały specyfikacje i wymagania Corning.
Od czasu wynalezienia ich w latach 50. XX wieku materiały szklano-ceramiczne były wykorzystywane w różnorodnych i specjalistycznych zastosowaniach ze względu na ich zdolność łączenia dwóch lub więcej właściwości w sposób trudno dostępny dla żadnego innego materiału. Co więcej, ceramika szklana wykazuje znaczne zalety w stosunku do materiałów nieorganicznych – takie jak między innymi większa trwałość chemiczna niż szkło prekursorowe, doskonała wytrzymałość mechaniczna, wysoka odporność na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem, piezoelektryczność i efekty elektrooptyczne. Corning
Tłumacz: https://www.3dprintingmedia.network