LEGO i drukarki 3D to najlepsi przyjaciele w historii

LEGO i drukarki 3D to najlepsi przyjaciele w historii

Ważne pytanie. Jaka jest dokładnie liczba mnoga słowa „LEGO”? Czy są to LEGOS? A może po prostu LEGO? Nie potrafimy znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, może wysłać nam pocztówkę z odpowiedzią? Dziękujemy.

Przechodząc dalej, oto kompilacja imponujących projektów, które łączą grube plastikowe klocki, które wszyscy znamy i kochamy, z drukiem 3D. Są różnorodne, dziwne i zachwycające.

Drukarka 3D FDM zbudowana z klocków LEGO

„Ostrzeżenie: Ta drukarka nie jest zabawką”.

„Temperatura platformy może osiągnąć 110 stopni Celsjusza”, mówi twórca Gosse Adema, „a temperatura głowicy drukującej zaczyna się od 170 stopni Celsjusza”.

Ale nie należy się zniechęcać! Jako dowód słuszności koncepcji ta drukarka 3D zdecydowanie działa. , zbudowana na fundamentach drukarki Prusa i3.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest ona w 100 procentach zbudowana z LEGO. Zastosowanie silników krokowych zamiast serwomechanizmów LEGO Mindstorms to nagięcie zasad dla zatwardziałych fanów LEGO.

Malutkie, świecące klocki

Firma Lunchbox Electronics prowadzi na Kickstarterze kampanię „Build Upons” – zabawnego i prostego sposobu na nauczenie dzieci podstaw prądu elektrycznego.

Build Upons to małe, kompatybilne z LEGO klocki, które pozwalają budowniczym oświetlać swoje dzieła.

Zanim jednak firma Lunchbox Electronics trafiła na Kickstartera, stworzyła prototyp swoich projektów na drukarce 3D. Wyjaśniając ten proces we wpisie na swojej stronie internetowej, twórcy pokazują, jak wykorzystali drukarkę 3D Lulzbot TAZ do umieszczenia mini-płytek drukowanych w 3D.

Post jest zdecydowanie wart przeczytania. Podczas drukowania, udało im się zatrzymać drukarkę 3D w określonym miejscu i odsunąć ekstruder z drogi. Dzięki temu mogli umieścić maleńkie płytki drukowane w odpowiednich miejscach, a następnie wznowić drukowanie. Jeśli chciałbyś zrobić to samo dla własnego projektu, Lunchbox udostępnił całą potrzebną dokumentację techniczną.

Drukarka DLP 3D zbudowana z klocków LEGO

Wracamy do Instructables po kolejny szalony wynalazek, tym razem jest to żywicowa drukarka 3D

Dumny wynalazca matsermind nazwał ją „Chimera”, na cześć mitycznej bestii z legendy. Ta drukarka nie jest zbudowana wyłącznie z klocków LEGO, ale także z części K’nex i starego projektora Mitsubishi. W wir jej powstawania zostało wessane wszystko oprócz zlewu kuchennego.

„Chociaż można było użyć klocków LEGO” – mówi matsermind – „przekonałem się, że klocki nie nadają się do dużych i stabilnych konstrukcji. Sięgnąłem więc po inną „zabawkę”, która może tworzyć duże, lekkie i stabilne konstrukcje, a jednocześnie ma podobną elastyczność w modyfikowaniu projektu jak Legos, czyli K’nex.”

Ta drukarka została wyprodukowana za jedyne 60 dolarów.

Pistolet wykonany z klocków LEGO

Vimal Patel, jak sam mówi, „stworzył rzecz, która może być użyta do tworzenia kolejnych rzeczy”.

Interesująca w tym projekcie jest nie tylko możliwość tworzenia funkcjonalnych rzeczy z biodegradowalnego filamentu, ale także otwarty charakter procesu produkcyjnego. Patel pokazał, że do wykonania skomplikowanych przedmiotów wystarczy trochę klocków LEGO (Technics) i tani pistolet do klejenia na gorąco.

No dobrze, trzeba też mieć bystre oko i pewną rękę, bo filament będzie wyciskany w dowolnej osi bez skalibrowanej podpórki.

Mimo to Patel zachęca innych do pójścia w jego ślady. Masz ochotę samemu skopiować swój wynalazek? Patel udostępnił cyfrowy plik ekstrudera, który można pobrać i otworzyć za pomocą programu LEGO Digital Designer.

Żródło: https://all3dp.com