Pionierskie drukowanie 3D z PEEKu: Orteza stawu kolanowego

Pionierskie drukowanie 3D z PEEKu: Orteza stawu kolanowego

STUDIUM PRZYPADKU

Pionierskie drukowanie 3D PEEK Bionic Ortezy stawu kolanowego

Klient: Sichuan Ju An Hui Co. Ltd.

Przemysł: medyczny

Zastosowanie: Bionic Orteza stawu kolanowego

Materiał : PEEK

Drukarka 3D: FUNMAT PRO HT

 
 
 
 

Kolano jest jednym z najbardziej wrażliwych i krótkotrwałych stawów zawiasowych w ludzkiej anatomii, a średnia długość życia wynosi 50 lat. Wielu seniorów cierpi na różnego rodzaju problemy z kolanami, które wpływają na normalny styl życia i ograniczają mobilność w starszym wieku.

Wyposażony w tłumik magnetoreologiczny, BioNEEK – pasywny bioniczny aparat egzoszkieletowy zaprojektowany i wyprodukowany przez Sichuan Ju An Hui Science and Technology oferuje pewne sprytne rozwiązania techniczne.

Dzięki pomocy biomechanicznej BioNEEK zwiększa wsparcie, zmniejsza nacisk, poprawia stabilność i maksymalizuje ochronę kolana, dzięki czemu można go stale rehabilitować. Amortyzator magnetoreologiczny działa podobnie jak system pochłaniania wstrząsów, który zmniejsza wpływ na kolana użytkownika, poprawiając jednocześnie wytrzymałość i mobilność.

 
 

Regulowany zawias w BioNEEK jest korzystny dla użytkowników z przewlekłymi problemami z kolanami, ponieważ zapobiega przeprostowi, przyspiesza rehabilitację i łagodzi ból. Zawias śledzi naturalny ruch kolana użytkownika, aby utrzymać wsparcie i zapewnić stabilność boczną więzadeł podczas przesuwania stawu.

Ultra lekka orteza kolana z nadrukiem PEEK 3D maksymalizuje ochronę i zwiększa mobilność

Sichuan Ju An Hui zwrócił się do INTAMSYS, o produkcję ortezy BioNEEK ze względu na sprawdzoną najwyższą jakość i wysoką spójność technologii INTAMSYS w druku 3D PEEK.

Aparat ortodontyczny BioNEEK został wydrukowany w 3D na FUNMAT PRO HT, najbardziej zaawansowanej drukarce 3D INTAMSYS, zdolnej do wydajnego drukowania 3D dużych części PEEK. Każdy użytkownik BioNEEK ma zindywidualizowane potrzeby w zakresie rozmiaru ortezy stawu kolanowego, dlatego możliwość szybkiego dostosowania z konsekwentnymi wynikami przy jednoczesnym zachowaniu trwałości BioNEEK jest niezwykle ważna dla pacjentów z Sichuan Ju An Hui.

Właściwości mechaniczne części PEEK drukowanych na drukarce INTAMSYS mogą osiągnąć 99,9 MPa w wytrzymałości na rozciąganie i 3738 MPa w module Younga. Orteza stawu kolanowego z PEEK, jako główna strukturą pomaga zapobiegać kontuzjom, zapewniając użytkownikom dodatkową warstwę siły i ochrony. Do usztywnienia dodano piankową wyściółkę, aby zapewnić wygodę noszenia.

 
 

„Dzięki wyjątkowej wytrzymałości mechanicznej i sztywności PEEK, w połączeniu z niezawodnością rozwiązania do drukowania 3D INTAMSYS, Sichuan Ju An Hui jest teraz w stanie szybko dostosowywać do rozmiarów klientów i produkować BioNEEK, który wygodnie dopasowuje się do kolan każdego klienta, zapewniając jednocześnie wiodący w branży poziom ochrony, możliwy dzięki drukowi 3D z PEEK ”- powiedział Charles Han, CEO INTAMSYS.

 
Źródło: https://www.intamsys.com
93.33
Design
Quality
Performance
Review Summary

Many people can’t choose: a laptop or a tablet? They both have similar features at first sight, but if you look deeply - they  are so different. We don’t state that any of them is better, but  we prepared some recommendations to make it easier to select.

9.33
Awesome!