Kubo Movie wykorzystuje w reklamie drukowane w 3D ptaki origami

Kubo Movie wykorzystuje w reklamie drukowane w 3D ptaki origami

Mieszkańcy Toronto w 2016 roku, mieli okazję podziwiać coś niezwykłego podczas podróży autobusem: wydrukowane w 3D ptaki, umieszczone na wiatach przystankowych.

Film „Kubo i dwie struny” powstawał przez 10 lat. Co najciekawsze, skrupulatnie wykorzystano w nim druk 3D podczas całej produkcji. Na przykład, aby pokazać jedną reakcję twarzy postaci, w niektórych przypadkach wydrukowano 130 twarzy.

W filmie wzięło udział także wielu aktorów nagrodzonych Oscarami, w tym Matthew McConaughey i Charlize Theron. Historia opowiada o japońskim chłopcu o imieniu Kubo. Używając instrumentu zwanego shamisen, może on dokonywać magicznych czynów za pomocą mocy muzyki. Obejmują one takie akty jak produkcja ptaków, które pomagają mu w całym filmie.

Jak reklamy i druk 3D pasują do siebie?

Dzięki ptakom origami występującym w filmie, zespoły Isobar i Vizeum mogły zainspirować się nimi i wykorzystać pomysł do stworzenia ciekawej reklamy.

Dyrektor kreatywny Isobar, Steve DiLorenzo, powiedział : „Chcieliśmy wykorzystać druk 3D i ideę przełamywania tradycyjnych ograniczeń „.

Aby stworzyć krucho wyglądające, a jednocześnie bardzo silne ptaki, Isobar współpracował z 3DPhacktory, specjalistyczną firmą zajmującą się drukiem 3D z siedzibą w Toronto.

Aby mieć pewność, że ptaki się nie połamią, zostały wydrukowane z kompozytowego tworzywa sztucznego. Po wydrukowaniu, każdy ptak został ręcznie pomalowany sprayem, aby uzyskać piękny efekt. W sumie z plakatu wylatuje piętnaście przyciągających wzrok ptaków.

DiLorenzo powiedział: „W projekcie zostały wykonane tak, aby wyglądały na delikatne, ale są bardzo, bardzo mocne. Muszą być, na wszelki wypadek, gdyby było tornado lub coś i jeden z nich odleciał.”

Po tym jak ptaki zostały pomalowane, zespół Astral Media przystąpił do pracy i przymocował ptaki do reklamy. Użyli piętnastu kawałków prętów wzmacniających, aby sprawić wrażenie, że ptaki wylatują zza Kubo.

„To był bardzo intensywny proces, w którym musieliśmy współpracować, aby upewnić się, że uda nam się zrealizować to w taki sposób, w jaki chcieliśmy, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów technicznych”, powiedział DiLorenzo.

Żródło: https://all3dp.com