Kostium drukowany w 3D: Projektowanie mody w wehikule czasu Sci-Fi

Kostium drukowany w 3D: Projektowanie mody w wehikule czasu Sci-Fi

Profesjonalny modelarz 3D Aiman Akhtar otrzymał zlecenie od magazynu 3D World na zaprojektowanie unikalnego stroju na każdy miesiąc roku. Zwieńczeniem projektu była ta fantastyczna suknia, wydrukowany w 3D kostium inspirowany filmami science fiction.

Akhtar utrzymywał tempo z miesiąca na miesiąc za pomocą mniejszych obiektów drukowanych w 3D i zaplanował, że jego ostateczny projekt połączy wszystkie te wcześniejsze elementy. Poprzednie projekty obracały się wokół futurystycznych kształtów, więc dla swojego ostatniego dzieła postanowił stworzyć sukienkę inspirowaną Sci-Fi, która mogła zostać wykonana tylko przy użyciu drukarki 3D.

Użycie produkcji addytywnej oznaczało, że mógł stworzyć bardziej ambitne kształty, które byłyby zbyt drogie lub niepraktyczne przy użyciu konwencjonalnych metod. Aby ożywić swój misterny projekt, użył desktopowej drukarki 3D Form 2.

Jak powstał kostium wydrukowany w 3D?

Na początek, Akhtar wykonał skan 3D modelki Jessiki Dru Johnson, aby zapewnić idealne dopasowanie. Następnie użył tych skanów jako modelu bazowego i wyodrębnił kształty z jej konturów, aby stworzyć różne elementy dopasowane do kształtu.

Skan Jessiki został wykorzystany w programie ZBrush jako baza do wyodrębnienia tych kształtów i stworzenia projektów koncepcyjnych, dla których inspiracją były filmy Sci-Fi i moda z wybiegów.

Następnie Aiman zaczął drukować podstawowe elementy, takie jak napierśniki i pasy. „Uwielbiam szczegółowość, jaką mogę uzyskać na mojej drukarce. Proces produkcyjny ciągle ewoluuje i wymaga wszechstronnej i niezawodnej drukarki 3D wysokiej jakości” – powiedział.

Aby wykończyć dzieło i nadać mu prawdziwiy wygląd sci-fi , Aiman wkomponował w sukienkę diody LED i kable światłowodowe, tworząc w ten sposób bardzo uderzający efekt końcowy.

Jeśli jesteś pod wrażeniem tego projektu i chcesz zobaczyć więcej, sprawdź nowe przedsięwzięcie biznesowe Aimana w Los Angeles – stronę, która specjalizuje się w przekształcaniu kreacji 2D w rzeźby 3D

Żródło: https://all3dp.com