Klawiatura drukowana w 3D: 10 wspaniałych projektów

Klawiatura drukowana w 3D: 10 wspaniałych projektów

Gra w trybie jednoręcznym

Ta jednoręczna klawiatura została zaprojektowana specjalnie do gier. Pozbawiona jest większości klawiszy i posiada tylko te, które są normalnie potrzebne podczas gry. Posiada ona jednak boczny przełącznik dla kciuka lewej ręki. Jest to korzystne, ponieważ kciuk jest bliżej klawisza niż normalnie, co pozwala na szybsze klikanie.

Ten projekt jest średnio skomplikowany i powinien być dość łatwy do wydrukowania. Klawiatura i podpórka pod nadgarstki składają się z pięciu różnych części.

Autor użył starej płytki sterującej klawiatury do wykonania tej wersji, więc jeśli masz wszystkie potrzebne części i trochę wiedzy na temat okablowania klawiatury, to powinien to być fajny projekt.

 • Kto to zaprojektował? ivanricci
 • Jak bardzo jest to popularne? Ten projekt ma ponad 5,000 pobrań.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Chip kieszonkowy

Projekt klawiatury Pocket Chip został zaprojektowany do pracy z Pocket Chip, komputerem jednopłytkowym wcześniej od Next Thing Co., który jest wyposażony w klawiaturę, wyświetlacz LCD, kilka portów i więcej. Klawiatura posiada łącznie 52 klawisze, czyli nieco mniej niż standardowa. Zawiera również D-pad, który jest przydatny, jeśli chcesz grać w gry.

Ten projekt składa się z płyty czołowej dla Pocket Chip, jak również wszystkich klawiszy. W dzienniku budowy jest napisane, że klawisze są trzymane w miejscu za pomocą wyprostowanych spinaczy do papieru. Ogólnie rzecz biorąc, klawiatura wydaje się działać dobrze.

 • Kto ją zaprojektował? anthonysavatar
 • Jak bardzo jest popularna? Ten projekt ma ponad 7,500 pobrań.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Mechagodzilla

Klawiatura ta została zaprojektowana jako klawiatura mechaniczna i posiada standardową ilość klawiszy. Ma ona również mniejszy rozmiar, ponieważ nie posiada rzędu klawiszy funkcyjnych, co zmniejsza szerokość klawiatury.

Projekt jest dość prosty, a jego strona Cults zawiera listę wymaganych części oraz link do strony z samouczkiem, który pokazuje, jak ją podłączyć. Wymagane są pewne umiejętności lutowania.

 • Kto to zaprojektował? RobotDoctor
 • Jak bardzo jest popularna? Ta klawiatura ma prawie 2,000 odsłon i została pobrana 66 razy.
 • Gdzie można ją znaleźć? Cults

Klawiatura SICK

Ta klawiatura SICK (super niedroga, tania klawiatura) została zaprojektowana do współpracy z inną drukowaną w 3D klawiaturą o nazwie SICK-60. Twórca używa tego akronimu, po którym następuje liczba, która reprezentuje wersję klawiatury. (Zauważysz to w drugiej klawiaturze SICK na tej liście).

Ten projekt, to mała klawiatura mechaniczna, która ma tylko tyle klawiszy (17), że może pełnić funkcję podstawowego kalkulatora. Została zaprojektowana tak, aby była niezwykle mała. Ze względu na swój rozmiar, klawiatura SICK może być świetnym sposobem na rozpoczęcie nauki tworzenia własnej klawiatury, bez konieczności podejmowania się zbyt dużego projektu.

Projekt ma tylko dwa pliki: jeden dla górnej połowy i jeden dla dolnej. Pozwala to na dość prostą konfigurację i dodawanie klawiszy.

 • Kto to zaprojektował? FedorSosnin
 • Jak bardzo jest popularny? Ta klawiatura ma ponad 5,000 pobrań.
 • Gdzie można ją zdobyć? Thingiverse

Podzielona

Klawiatura ta różni się od innych klawiatur z tej listy, ponieważ posiada dwa różne moduły. Są to w zasadzie dwie połówki klawiatury, które zostały połączone przewodami i pracują jako jedna całość. Jej unikalna konstrukcja pozwala na mniejszy rozmiar i regulację kąta nachylenia, aby dopasować się do potrzeb użytkownika.

Istnieją trzy wydrukowane pliki: jeden dla lewej dolnej części, jeden dla prawej dolnej części i plik dla górnej obudowy, który jest taki sam dla obu. Wymagane są dodatkowe elementy elektryczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu klawiatury.

 • Kto ją zaprojektował? mesohuannny
 • Jak bardzo jest to popularne? Ten projekt ma ponad 7,000 pobrań.
 • Gdzie można ją zdobyć? Thingiverse

Dactyl

Klawiatura ta jest dość charakterystyczna dzięki swojemu zakrzywionemu kształtowi. Posiada ona dzielony układ klawiatury, podzielony na wiele modułów. Powierzchnia jest również wklęsła dla celów ergonomicznych.

Istnieją cztery różne pliki: po dwa dla każdego modułu. Ułatwi to nieco podłączanie przewodów, ponieważ wystarczy zdjąć tylko jedną część, aby móc podłączyć klawisze. Inny twórca zamieścił świetny wydruk i poinformował, że użył warstwy o wysokości 0,4 mm z aktywnymi podporami.

 • Kto to zaprojektował? FrigginSharks
 • Jak bardzo jest popularny? Ten projekt ma ponad 12,000 pobrań. Zdecydowanie powinieneś być w stanie wydrukować ten projekt!
 • Gdzie go znaleźć? Thingiverse, GitHub

SICK-68

SICK-68 to pełna klawiatura, która może być używana do wszystkiego, od pracy do gier. Jest ona średniej wielkości i posiada wszystkie niezbędne klawisze z wyjątkiem rzędu klawiszy funkcyjnych.

Pliki projektu zawierają czteroczęściową ramę klawiatury oraz nasadki klawiszy. Jest też schemat elektryczny, do którego możesz się odwołać, jeśli jeszcze nie wiesz jak jej używać. A co najlepsze: Koszt całego projektu szacowany jest na około 50 dolarów.

 • Kto to zaprojektował? FedorSosnin
 • Jak bardzo jest to popularne? SICK-68 jest niesamowicie popularny. Ma ponad 1000 komentarzy do tej pory.
 • Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Arduino z oświetleniem RGB

Ta klawiatura jest po trudniejszej stronie spektrum, ale jest również całkiem imponująca, ponieważ posiada kontrolowane podświetlenie RGB. Została ona zaprojektowana jako klawiatura średniej wielkości, a gotowy model wygląda bardzo ładnie i czysto.

Podczas budowania klawiatury z RGB potrzebne są dodatkowe części, takie jak Arduino i diody LED. Zanim podejmiesz się tego projektu, powinieneś mieć podstawową wiedzę elektryczną i umieć lutować.

Na YouTube znajduje się film z bardziej szczegółowym opisem tego projektu i linkami do licznych plików. Możesz też zobaczyć film twórcy na YouTube o pierwszym prototypie.

 • Kto to zaprojektował? Datulab Tech
 • Gdzie można go znaleźć? YouTube

60% Mechaniczna

Ta mechaniczna klawiatura to kolejny projekt, który może być trudny dla niektórych ze względu na stosunkowo niewielką konstrukcję, ale jest tu wiele pomocnych informacji i dokumentacji, która poprowadzi Cię przez cały proces. W projekcie znajduje się dziewięć części do wydrukowania 3D, potrzebne będą także inne komponenty, takie jak diody klawiatury, mikrokontroler i płytki PCB.

Wszystkie pliki do druku można znaleźć na DropBoxie, do którego link znajduje się w sekcji komentarzy na stronie Reddit. Co więcej, w komentarzach jest wspomniana inna strona Reddita, na której można zobaczyć jak okablować projekt. Chociaż cena wszystkiego, łącznie z elektroniką, nie jest podana, jeden z komentujących stwierdził, że zamówienie części drukowanych w 3D może kosztować od 30 do 45 dolarów.

 • Kto to zaprojektował? Kursain
 • Gdzie można go znaleźć? Reddit

Bonus: Klawisze

Ten projekt nie jest klawiaturą, ale raczej biblioteką nasadek, które mogą być wydrukowane dla dowolnej klawiatury, którą wybierzesz! Biblioteka zawiera szeroki wybór kształtów i stylów, w tym skośne i zakrzywione opcje nasadek. Możesz je również edytować, aby jeszcze bardziej dostosować je do swoich potrzeb.

Kto to zaprojektował? rsheldiii
Jak bardzo jest to popularne? Model ma 44372 pobrań
Gdzie można je znaleźć? Thingiverse

Żródło: https://all3dp.com