Jak wydrukować w 3D deskorolkową obudowę do GoPro

Jak wydrukować w 3D deskorolkową obudowę do GoPro

W używając żywicy Tough Resin, pracownik Formlabs Josh Foisey zaprojektował i wydrukował obudowę deskorolkową dla swojej kamery GoPro.

Czy kiedykolwiek chciałeś przymocować kamerę sportową do spodu swojej deskorolki? Cóż, teraz możesz. Pracownik Formlabs Josh Foisey podzielił się swoim projektem drukowanej w 3D deck cam, która bezpiecznie mocuje kamerę GoPro do spodu deskorolki.

Foisey jest kamerzystą w Formlabs w Massachusetts, USA i przez wiele lat filmował swoją jazdę na deskorolce trzymając kamerę w ręku lub przyklejając ją do deski. Wyzwanie polega na tym, że choć kamery GoPro są powszechnie używane w wielu sportach, to przymocowanie ich do deski może być trudne.

Jednak Tough Resin firmy Formlabs, została zaprojektowana specjalnie do mocniejszych zastosowań w druku 3D, więc Foisey rozpoczął pracę nad wysokiej jakości mocowaniem GoPro przy użyciu tego materiału. Spektakularne rezultaty możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Jak powstała Deck Cam do skateboardingu?

Deck Cam pozostaje na swoim miejscu podczas jazdy na deskorolce i pozwala na nagrywanie imponujących materiałów filmowych, jednocześnie wytrzymując uderzenia.

„Wiedzieliśmy, że to mocowanie wytrzyma uderzenia – dlatego wydrukowaliśmy część z naszej żywicy Tough, która odkształca się, zanim pęknie. Przy silnych wibracjach i twardych lądowaniach żywica Tough lepiej radzi sobie z naprężeniami – i daje nam dodatkową elastyczność, której potrzebujemy, aby otworzyć mocowanie” – powiedział Foisey.

Ta konstrukcja współpracuje z GoPro Hero 3 lub Hero 4, modelami powszechnie używanymi przez fanów sportu. Projekt przeszedł jednak przez wiele iteracji, zanim powstała ostateczna wersja kamery pokładowej do skateboardingu.

„Po wydrukowaniu prototypu, który pasował do Hero, zabraliśmy go na ulice, gdzie natychmiast pękł” – powiedział. Musieli bliżej przyjrzeć się temu punktowi złamania, aby udoskonalić projekt.

Jeśli posiadasz drukarkę 3D Formlabs, to projekt jest stosunkowo prosty do wydrukowania i może być przymocowany za pomocą kilku nakrętek, śrub i wkrętów… ale pamiętaj, aby przymocować go mocno!

Żródło: https://all3dp.com